بازدید 9683
کد خبر: ۱۰۵۳۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۹ 20 June 2010
حزب الله لبنان در واکنش به تهديد رژيم صهيونيستي عليه کشتي هاي لبناني عازم غزه با صدور بيانيه اي هرگونه مشارکت اين حنبش در اعزام کشتي هاي حامل کمک هاي لبنان را تکذيب و به اين وسيله خبرسازي روزنامه "السياسه " کويت را برملا کرد.

به گزارش روز شنبه پايگاه اطلاع رساني شبکه خبري "العالم" ، روزنامه کويتي "السياسه" روز جمعه در راستاي خبر سازي عليه حزب الله لبنان نوشت که منابع بسيار خصوصي روز پنجشنبه در گفت وگو با اين روزنامه خاطرنشان کرده اند که اعضاي بلندپايه اي از حزب الله به طور قاطعانه با درخواست "هيفا وهبي " خواننده لبناني براي پيوستن به کشتي مريم عازم غزه مخالفت کرده است.

روزنامه السياسه کويت به دشمني با مقاومت لبنان و فلسطين و همسويي با رژيم صهيونيستي معروف است.

اين در حالي است که جنبش مقاومت حزب الله لبنان روز جمعه در واکنش به تهديد رژيم صهيونيستي عليه کشتي هاي لبناني عازم غزه، با صدور بيانيه اي اعلام کرد که اين جنبش تصميم گرفته است در کشتي هايي که به منظور ارسال کمک به نوار غزه و شکستن محاصره مردم فلسطين از لبنان اعزام مي شوند، شرکت نکند.

جنبش حزب الله خاطرنشان کرده است که اين تصميم براي از بين بردن هر گونه فرصت بهانه گيري رژيم صهيونيستي براي حمله به شرکت کنندگان در اين اقدام بشردوستانه صورت مي گيرد.

حزب الله لبنان در اين بيانيه افزود: از ابتدا تصميم بر اين بود که از اين اقدام بشردوستانه چه در سطح هماهنگي يا در حمايت لجستيکي و يا مشارکت انساني دور باشيم که اين تصميم فقط براي از بين بردن هر گونه فرصت بهانه گيري به دشمن براي حمله به شرکت کنندگان در اين کاروان صورت مي گيرد.

در اين بيانيه آمده است: دور بودن حزب الله از اين اقدام در حالي انجام مي شود که به موفقيت اين حرکت ايمان دارد و سلامت اين کاروان را در اين مي داند که اين اقدام غيرنظامي و مردمي باشد.

حزب الله در اين بيانيه از همه اقدامات بشردوستانه اي را که به منظور شکستن محاصره نوار غزه صورت مي گيرد تمجيد و آنها را شجاعانه توصيف کرد.

خبر سازي روزنامه السياسه کويت

در حالي که حزب الله لبنان هيچ يک از افراد خود را با کاروان کمک هاي انساني که از لبنان عازم غزه است همراه نکرده اما روزنامه السياسه کويت در اقدامي سوال برانگيز در صدد جوسازي و تحريک براي حمله رژيم صهيونيستي به اين کاروان عازم غزه است.

روزنامه کويتي "السياسه" نوشت که منابع بسيار خصوصي روز پنجشنبه در گفت وگو با اين روزنامه نقل کردند که اعضاي بلندپايه اي از حزب الله به طور قاطعانه با درخواست هيفا وهبي خواننده لبناني براي پيوستن به کشتي مريم که قرار است طي چند روز آتي از لبنان عازم غزه شود؛ مخالفت کرده است.

اين روزنامه افزود: سمر الحاج همسر علي الحاج سرتيپ سابق درخواست هيفا وهبي را دريافت کرد و در خصوص آن با ياسر قشلق مسئول اين کاروان و رييس جنبش "فلسطين آزاد" که يکي از بازرگانان فلسطيني مقيم سوريه است، مشورت کرده است.

اين روزنامه کويتي در ادامه خبر سازي خود اضافه کرد: قشلق حزب الله را از اين درخواست مطلع کرد و حزب الله با اين بهانه که پوشيدن لباسهاي نامناسب همه زنان شرکت کننده در اين کشتي را بدنام خواهد کرد، با اين مساله مخالفت کرد.

السياسه ادعا کرد: اين منابع اعلام کردند که حزب الله از قشلق خواست تا به طور ديپلماتيک و با درايت بدون آنکه نامي از حزب الله به ميان آورد، خبر مخالفت با درخواست را به اطلاع وهبي برسانند، تا موضوع حمايت مالي و سازماندهي دو کشتي ناجي العلي و مريم از سوي حزب الله فاش نشود.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول