بازدید 28058

واکنش ترامپ به انتشار فایل صوتی ظریف

رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای مدعی شد، وزیر امور خارجه دولت اسبق آمریکا به ایران می‌گفت با دولت وی توافق نکنند تا شاید دموکرات‌ها پیروز شوند و به توافقی شیرین برسند.
کد خبر: ۱۰۴۹۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶ 30 April 2021

به گزارش تابناک، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه گفت، صددرصد به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ فکر می‌کند.

ترامپ در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز»، درباره سخنرانی «جو بایدن» رئیس جمهور دموکرات آمریکا در کنگره گفت: «او درباره [بحران پناهجویان در]مرز‌ها و این واقعیت حرفی نزد که ده‌ها هزار نفر در حال ورود به کشور هستند که بسیاری از آن‌ها خلافکار و زندان رفته هستند».

رئیس جمهور سابق آمریکا افزود، دولت دموکرات تمام کردن پروژه دیوار مرزی مکزیک را چیزی به تکمیل شدن آن باقی نمانده، رها کرده‌اند و ورود پناهجویان می‌تواند آمریکا را به نابودی بکشاند و این مایه شرم است.

ترامپ گفت اوضاع از دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا بسیار بدتر شده و ادعا کرد مکزیک و دیگر کشور‌ها با استفاده از این موقعیت، «مواد فروش‌ها و افراد متجاوز و قاچاقچیان انسان و قاتلان» را به آمریکا می‌فرستند.

او در ادامه ادعاهایش گفت: «اگر من رئیس جمهور نبودم تا پنج سال دیگر واکسن [کرونا]در کار نبود، ولی افراد بایدن می‌خواهند اعتبار آن را به نام خود کنند».

ترامپ با انتقاد از وقفه در استفاده از واکسن کرونای «جانسون اند جانسون» به خاطر احتمال لخته شدن خون در فرد دریافت کننده گفت: «فقط لازم بود روی آن اخطار می‌نوشتند و نه این‌که آن را متوقف کنند و تیتر همه اخبار دنیا شود. این یک اقدام سیاسی بود».

وی مدعی شد: «من پدر واکسن [کرونا]هستم. [آنتونی]فائوچی می‌گفت ساخت واکسن سه چهار سال طول می‌کشد، ولی ما در ۹ ماه آن را تولید کردیم».

او اذعان کرد واکسن آمریکایی کرونا بدون طی روند لازم برای دریافت تأیید روانه بازار شد و با «این شرط بندی بزرگی بود که با اثر کردن واکسن در آن بردیم و من این قمار را انجام دادم».

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا گفت: «صد درصد به شرکت مجدد فکر می‌کنم».

او همچنین احتمال انتخاب «رونالد دی‌سانتیس» فرماندار فلوریدا به‌عنوان زوج انتخاباتی خود در رقابت سال ۲۰۲۴ را تأیید کرد.

مجری فاکس نیوز در ادامه به فایل صوتی منتشر شده از «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران پرداخت و گفت: «اکنون جمهوری‌خواهان کنگره به‌دنبال تحقیق درباره "جان کری" هستند که به همتای ایرانی خود گفته بود اسرائیل به مواضعی در سوریه بیست بار (عدد درست دویست است) حمله کرده است».

ترامپ در این خصوص گفت: «این کار نقض قانون لوگان است که می‌خواستند آن را به ژنرال [مایکل]فلین [مشاور امنیت ملی ترامپ]بچسبانند، ولی معلوم شد که بی‌گناه است. باید علیه او (جان کری) به قانون لوگان استناد شود».

رئیس جمهور سابق آمریکا مدعی شد: «او (کری) در دوره دولت من هم [با ایرانی‌ها]دیدار می‌کرد و می‌گفت توافق نکنید توافق نکنید، شاید ما پیروز شدیم و بتوانید با ما یک توافق شیرین داشته باشید».

ترامپ در ادامه ادعاهایش گفت: «[کری]می‌گفت توافق نکنید، چون ایران به شدت دنبال توافق بود، ولی جان کری به عقیده من به آن‌ها می‌گفت [با ترامپ]توافق نکنید. اگر ما پیروز شویم با شما توافقی شیرین خواهیم داشت».

او در ادامه گفت: «این وحشتناک است. هرگز نباید اجازه چنین کاری داده می‌شد و افراد زیادی خواستار استعفای او (کری) هستند. کاری که او انجام داده کاملاً غیر قانونی است».

ترامپ در ادامه به ورود بازرسان به منزل «رودی جولیانی» وکیل شخصی‌اش اشاره کرد و آن را در قیاس با عدم رسیدگی به تخلفات جان کری، «استاندارد دوگانه» دموکرات‌ها دانست.

او با انتقاد از ماسک زدن نمایندگان و مقامات ارشد کنگره در سخنرانی بایدن گفت: «دیشب همه داشتند خفه می‌شدند. ماسک [نانسی]پلوسی [رئیس مجلس نمایندگان]بزرگترین ماسکی بود که تاکنون دیده‌ام. آن‌ها از ماسک خوششان می‌آیند. همه کسانی که آنجا بودند واکسن زده‌اند. ایالت‌های جمهوری‌خواه مانند تگزاس و فلوریدا قوانین راحت‌تری دارند، ولی آمار مرگ آن‌ها کمتر است».

ترامپ بار دیگر ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا را تکرار کرد و گفت: «من بیشترین رأی تاریخ آمریکا برای رئیس جمهوری که بر سر کار است را دریافت کردم. شب برگزاری انتخابات ناگهان درب‌های حوزه‌ها را بستند. این انتخابات برای این کشور مایه ننگ است. همه جهان این را می‌دانند و در حال تماشا هستند».

رئیس جمهور سابق آمریکا با حمایت مجدد از نیرو‌های پلیس در برابر اعتراضات ضدنژادپرستی گفت، ایالت‌های جمهوری‌خواه مانند ایالات دموکرات شاهد «شورش خیابانی» نبودند.

او در پایان خطاب به هوادارانش گفت باید «شجاع» باشند به «مبارزه» ادامه دهند، زیرا دموکرات‌ها «بیش از خد زیاده‌روی کرده‌اند و نمی‌توانند قسر در بروند. آن‌ها در حال نابود کردن این کشور هستند. به اندازه‌ای به این کشور متعهد هستم که هرگز نبوده‌ام».

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # مسعود پزشکیان # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # محمدباقر قالیباف # انتخابات ریاست جمهوری