بازدید 9618
۲

ارسال محموله جدید واکسن روسی به ایران

در ادامه ارسال محموله های واکسن روسی «اسپوتنیک وی» به ایران طی ماههای اخیر برای واکسیناسیون مردم علیه کرونا، هفتمین محموله از این واکسن نیز امروز پنجشنبه با پرواز هواپیمایی آسمان راهی ایران شد.
کد خبر: ۱۰۴۸۸۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴ 29 April 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، هفتمین محموله واکسن روسی «اسپوتنیک وی» که روز گذشته از سوی صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه به سفارت ایران در مسکو تحویل شد، امروز پنجشنبه به تهران ارسال شد.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه اعلام کرد: طبق توافقی که با طرف روس داشتیم ۱۰۰ هزار دوز دیگر بر اساس قرارداد اول ما به ایران ارسال شد که با احتساب این تعداد واکسن تاکنون ۷۲۰ هزار دوز به ایران تحویل داده شده است.
با توجه به زمان ارسال قرارداد دوم ۶۰ میلیون دوزی که در حال فرارسیدن است ما در تلاشیم که محموله های بیشتری را به ایران ارسال کنیم.

وی گفت: خبر خوش اینکه فرایند تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی در داخل ایران توسط دو شرکت بزرگ ایرانی که کار آنها چند ماهی در حال پیگیری بود نیز شروع شده است و کار کشت سلول برای تولید واکسن را آغاز کرده اند و در آینده ای نزدیک شاهد تولید واکسن در داخل کشورمان خواهیم بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: تاکنون چهار شرکت ایرانی برای تولید مشترک واکسن در داخل کشور به طرف روسی معرفی شده که در حال حاضر ۲ شرکت به تایید رسیده است و هم اکنون با همکاری طرف روس فرایند تولید مشترک این واکسن توسط این شرکت ها در ایران آغاز شده است.

جلالی خاطر نشان کرد: ایران و روسیه علاوه بر قرارداد خرید دو میلیون دوزی واکسن اسپوتنیک وی که بهمن ماه پارسال بین دو طرف امضا شد، اواخر ماه گذشته نیز قرارداد ۶۰ میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل ۳۰ میلیون نفر را امضا و نهایی کردند .

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
چقدر زیاد ؟
100هزار دوز ؟
این مصرف دو ساعت مملکت است
تو را به خدا به داد مردم برسید
هر ماه اعلام میکنند از ماه آینده 60ملیون از کجا می آید ، 100 ملیون تولید و ......!!!
بیخود نیست که روسها با برجام مخلف هستند میخواهند کاملا ایران حیاط خلوت انان باشد
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی