بازدید 24134
در جلسه هیات دولت مطرح شد
روحانی ادامه داد: این وسط باید بهانه‌ای پیدا کرده و داستانی را علم کنند. دزدیدن یک سند و نوار مساله‌ای است که باید بررسی شود که چرا در این مقطع این کار را انجام دادند؟ وزارت اطلاعات هم بررسی کند که ریشه‌های آن چه کسانی بودند؛ درست در مقطعی که وین در اوج موفقیت است آن را پخش می‌کنند که در درون اختلاف ایجاد کنند. ما چگونه می‌توانیم پیروز شویم و تحریم را برداریم با اتحاد و وحدت، یکپارچگی؟
کد خبر: ۱۰۴۸۷۱۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷ 28 April 2021

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم بررسی دزدیدن فایل صوتی گفت و گوی وزیر امور خارجه گفت: درست در مقطعی که وین در اوج موفقیت است‌ آن را پخش می‌کنند تا در درون اختلاف ایجاد کنند. کسانی که ضد ایران و مردم و مصالح ایران هستند، این نوار را منتشر کردند.

به گزارش «تابناک»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت: امام حسن (ع) را باید امام صلح، صبر و وحدت امت اسلامی بدانیم. امام حسن مجتبی (ع) در شرایط سختی بار امامت و خلافت را توامان برعهده گرفت. وقتی بی‌وفایی عده‌ای از یارانی که به زبان خود را از دوستداران می‌دانند و در عمل خود را عقب می‌کشند و در مسیر ایستادگی نیستند، چه مشکلاتی را برای جامعه ایجاد می‌کند.

رییس‌جمهوری ادامه داد: امام خمینی (ره) درباره امام حسن مجتبی (ع) جمله‌ای دارد مبنی بر اینکه شرایط سخت بعد از مولا علی ابن ابی طالب (ع)، دوران امام حسن (ع) و حتی حادثه کربلا به دلیل مقدس‌مآبان احمق در نهروان بود، یعنی عده‌ای مقدس‌ماب که در ظاهر اهل نماز و دعا بودند اما با جهالت و نادانی برابر مولا ایستاده و در نهروان شمشیر کشیدند.

روحانی افزود: امام بزرگوار می‌گوید که اگر نهروان نبود این مشکلات زمان امام حسن (ع) و حادثه کربلا اتفاق نمی‌افتاد.   وظایف ما بسیار سنگین است. همه افرادی که خودشان را علاقه‌مند به کشور و انقلاب، اسلام و ایران می‌دانند، باید حواس‌شان را جمع کرده و در مقاطع حساس تاریخی باید به گونه‌ای عمل کنند که مصالح و منافع اسلام مدنظر باشد.

به گفته رییس‌جمهوری، آنچه برای امام حسن (ع) مهم بود مصلحت، وحدت و منافع دنیای اسلام بود و آنچه برای امام حسین (ع) مهم بود، این بود که امت اسلامی در مسیر اسلامی و حق حرکت کند و انحرافی ایجاد نکند. امام حسن (ع) مبارزه کرد که وحدت و اصل امت اسلامی باقی بماند و امام حسین (ع) جنگید که امت اسلام انحراف پیدا نکند یعنی یک هدف را در دو مسیر دنبال کردند.

روحانی افزود: وقتی شرایط جامعه سخت می‌شود و به صبر و تحمل یا مبارزه و شمشیر نیاز می‌شود، قرآن مجید می‌فرماید خداوند به برخی امت‌ها و ملت‌های مسلمان دو بار اجرا می‌دهد به دلیل صبر، ایستادگی و مقاومت‌شان.

وی با اشاره به تهمت‌هایی که به امام حسن (ع) بعد از پیمان صلح تصریح کرد: آن همه حرف ناروا به امام حسن (ع) زده شد و ایشان خم به آبرو نیاوردند. صلح سخت‌تر از جنگ است. ظاهرش این است که جنگ سخت‌ است ولی سختی جنگ کوتاه است اما صلح یک صبر مداوم تا پایان عمر می‌خواهد. زخم زبان‌ها است که از زخم شمشیر بدتر است، تحریف‌ها و تخریب‌ها است.

به گفته روحانی، این کار برای امام حسن (ع) هم شد و حتی بعد از جنگ، برخی از یاران امام حسن (ع) حرف‌ها و سخنانی زده شد و به ایشان گفتند، تو ما را ذلیل کردی و عزت ما از بین بردی و امام صبر و تحمل کرد.

رییس جمهوری گفت: گاهی حرف‌های خیلی تند و ناروا بیان می‌شود اما پاسخ حرف‌های ناروا گاهی جملات مودبان قشنگ است که زشتی‌ها را با این آب پاک و زلال بشوییم و در راه خدا انفاق کنیم.

وی افزود: امروز در جامعه ما هر روز دشمنان ما یک داستانی را می‌سرایند و می‌خواهند جامعه ما را مشغول کنند و وحدت جامعه ما را برهم بزنند یعنی همان هدافی که امام مجتبی (ع) برای آن ایستادگی کرد که امت واحده اسلامی در برادری و وحدت کنار در هم قرار بگیرد.

رییس جمهوری با اشاره به پخش تقطیع شده فایل صوتی از گفت و گوی وزیر امور خارجه در شبکه ضد ایرانی گفت: این اقدام توسط کثیف‌ترین برنامه و شبکه‌ای که سراسر آن ضداسلام و ضدایران است و پول آن را عربستان سعودی تامین می‌کند، انجام شده و همه این را می‌دانند.

 راست و دروغ را برای ایجاد اختلاف در جامعه به هم می‌بافند 

روحانی اضافه کرد: انسان‌هایی که دروغ و راست را به هم می‌بافند برای اینکه در جامعه ایجاد اختلاف کنند و جامعه را از بین ببرند. گروهی را در برابر گروهی قرار بدهند. الان دوران عصبانیت رژیم صهیونیستی است، دوران عصبانیت ارتجاع منطقه و تندروهای آمریکاست. آنها می‌بینند مسیری را که پیش‌بینی کرده بودند به هم خورده است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: در داستان ترامپ، چرا ترامپ در دام افتاد؟ ترامپ تنها رییس جمهور آمریکایی بود که برای صهیونیست‌ها مزدوری کرد حالا روسای جمهور دیگر آمریکا هم با صهیونیست‌ها دوست بودند و حمایت می‌کردند اما هیچ کدام مزدور نبودند، و ترامپ مزدور آنها شد.

 وی ادامه داد: ترامپ در داستان برجام مزدور صهیونیست‌ها شد، کسی که ترامپ را تحریک کرد که از برجام خارج شود رژیم صهیونیستی بود، در ماجرای قدس که پایتخت‌ها به قدس منتقل شود، این جنایت را صهیونیست‌ها انجام دادند و این مزدور آنها بود.

رییس جمهوری گفت: در خروج از برخی از سازمان‌های بین‌المللی به بهانه فلسطین، با تحریک و فرمان صهیونیست‌ها و مزدوری او این کار انجام شد همه تلاش خود را انجام دادند برای اینکه ایران را با مشکل مواجه کنند.  البته مشکل آنها، ایران نیست بلکه ظلم و تجاوز آنهاست. دست از تجاوز بردارند، سرزمین دیگران را که غصب کرده‌اند رها کنند، ملت فلسطین به سرزمین خودشان برمی‌گردد، کسی با آنها کاری ندارد آنها جنایت کردند و غصب کردند.

 روحانی تصریح کرد: برای ما یهودی و مسیحی و سایر ادیان فرقی نمی‌کند، بحث ما یهود نیست، بحث گروهی است که جنایت می‌کنند.

وی بیان کرد: آنها آمدند و این را از این مسیر منحرف کردند و وارد این داستان کردند. شهادت سردار سلیمانی هم کار صهیونیست‌ها بود. درست است که ترامپ و آمر قاتل است اما کسی که پشت پرده اینها را تحریک کرد تا یک سردار بزرگی که به نفع منطقه همه زندگی خود را گذاشت، به شهادت برسانند.

رییس جمهوری گفت: شاید برخی‌ها فراموش کرده باشند روزهایی بود که هیچ‌کس جرات نمی‌کرد به میدان داعش برود. برخی یادشان نیست که نه تنها کربلا و نجف و حرمت حرم اهل بیت در خطر بود، حتی خود بغداد هم در خطر بود و کسی جرات نمی کرد از منطقه سبز بغداد خارج شود. کسی که راه افتاد به عتبات، بغداد و شمال عراق، نیمه‌شب، شبانگاه، تنها رفت و توطئه صهیونیست‌ها و آمریکا را در منطقه خنثی کرد، سردار سلیمانی بود

وی با بیان این که نباید یادمان برود که انسان‌های بزرگ در مقاطع حساس کارهای مهمی انجام دادند، گفت: کار بزرگی انجام گرفت و بحث، بحث ایران تنها نبود. در افغانستان، عراق، لبنان، سوریه و یمن همه جا آثار مجاهدت‌های شهید سلیمانی را مشاهده می‌کنید.

روحانی با تاکید بر این که دشمنان برای این که ایران را در کنج و تنها قرار دهند و بزرگان را از دست ما بگیرند، توطئه کردند، افزود: امروز عصبانی هستند برای این که تمام آنچه که بافته بودند از بین رفت. ۴ سال صهیونیست‌ها و ارتجاع توطئه کردند، تندروها توطئه کردند همه از دستشان رفت. امروز ۱+۴ و حتی آمریکایی ها فهمیدند راهی جز تسلیم شدن در برابر قانون و مقررات بین‌المللی و حقانیت ایران ندارند باید تسلیم ایران شوند.

رییس جمهور یادآور شد: شهادت می‌دهم به عنوان فردی که از آغاز داستان هسته‌ای در تمام مقاطع آن به صورتی حضور داشتم که البته آغاز آن سال ۱۳۸۱ است که من حضور داشتم از سال ۶۲ مسوول شدم. سال ۸۲، ۸۳ من مستقیم مسوول بودم. در مراحل بعدی هم می‌دانستم چه می‌گذرد و از سال ۹۲ دوباره مسوولیت مستقیم پیدا کردم.

 روحانی مسیر طی شده را سخت و دشوار عنوان کرد و گفت: این مسیر دشوار با تلاش و ایثار و فداکاری و قهرمانی و ایستادگی دیپلمات‌های ما طی شد و یک فرد آگاه و آشنای به مسائل مثل دکتر ظریف در صدر این حرکت بود. همه تلاش کردند و توطئه صهیونیست‌ها و تندروها را در سال ۹۴ شکستیم.

وی اضافه کرد: ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ مردم یک احساس راحتی کردند و شرایطی پیش آمد که مردم راحت تر فعالیت کنند. آدم نادانی مثل ترامپ روی کار آمد و صهیونیست‌ها روی آن سوار شدند و این توطئه را از نو تکرار کردند و سه سال و نیم ما را تحت فشار قرار دادند. امروز دولت جدید آمریکا و دیگران فهمیدند که راهی جز تسلیم شدن در برابر حقانیت ملت ایران ندارند.  

روحانی ادامه داد: در این وسط باید بهانه‌ای پیدا کنند و داستانی را علم کنند. دزدیدن یک سند و نوار مساله‌ای است که باید مورد بررسی قرار بگیرد که چرا در این مقطع این کار را انجام دادند.  وزارت اطلاعات هم بررسی کند که ریشه‌های آن چه کسانی بودند. درست در مقطعی که وین در اوج موفقیت است آن را پخش می‌کنند که در درون اختلاف ایجاد کنند. ما چگونه می‌توانیم پیروز شویم و تحریم را برداریم با اتحاد و وحدت، یکپارچگی اما با دو دستگی و اختلاف که نمی‌توانیم تحریم را برداریم و مشکلات مردم را حل کنیم. آنها ضد ایران و مردم و مصالح ایران هستند و این نوار را منتشر کردند.

مطرح کردن آزادانه نظرات افتخار ماست 

روحانی با بیان اینکه دولت در سال آخر مانند همه دولت‌ها معمولا دستاوردها را در مجموعه و کتابی، ثبت و ضبط می‌کنند، اظهار داشت: این کار برای آن است که هم مردم و هم بعدی‌ها مطلع شوند و هم محققین به آن دسترسی داشته باشند. هفت جلد به زودی به عنوان «روزشمار» منتشر می‌شود و یک جلد نیز در آینده منتشر خواهد شد. سه جلد کتاب به عنوان دستاوردهای دولت و دو جلد کتاب به عنوان جهش تولید انجام می‌شود.  

وی ادامه داد: یک کار دیگر هم انجام می‌شود و آن، این بود که وزرا و مسئولان اقدامات، مشکلات، کارهایی که کردند و مسیرهایی که طی شد و با فشارهایی مواجه بودند را در جایی بیان کنند. بخشی از این صحبت‌ها، غیرقابل نشر و طبقه‌بندی‌شده است و بخشی هم منتشر می‌شود.  

رییس‌جمهوری با بیان اینکه در شورای عالی امنیت ملی خیلی‌ صحبت‌ها می‌شود که طبقه‌بندی شده‌اند، تصریح کرد: در ریاست‌جمهوری صحبت‌هایی زده می‌شود که طبقه‌بندی شده است. این یکی از افتخارات ماست که مسئولان می‌توانند نظرات‌شان را آزادانه مطرح کنند. البته برخی از نظراتی که بیان می‌شود به گونه‌ای نیست که منتشر شود، چون دشمنان سوء استفاده می‌کنند. در تمام دنیا نیز همین گونه است. استثنا هم وجود ندارد.  

قاطعانه با مقصران و قصورکنندگان در سرقت فایل صوتی برخورد شود

روحانی با بیان اینکه این فایل قرار بوده به شکل محرمانه باشد، بخشی از آن منتشر شود و بخشی هم به عنوان سند محرمانه باقی بماند، خاطرنشان کرد: اینجا سرقتی صورت گرفته است. فرد، جمعی و گروهی این کار انجام داده است. وزارت اطلاعات باید تمام توان خود را بکار بگیرد، بفهمد این فایل چگونه سرقت شده است و اگر فردی تقصیر یا قصور داشته، باید با آن قاطعانه برخورد شود.  

وی افزود: مطالب منتشرشده، برخی از آنها نظرات دولت یا رییس‌جمهور نیست. ممکن است هر فرد یا وزیری نظر و نکاتی داشته باشد که بخواهد محرمانه باقی بماند.  

رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه میدان و دیپلماسی دو صحنه مقابل هم نیستند، ابراز داشت: اگر کسی فکر می‌کند یا میدان یا دیپلماسی، یا میدان مبارزه پیروز شود یا مذاکره پیروز شود، یا سیاست خارجی پیروز شود یا سیاست دفاعی، این حرف دقیقی نیست. من ۱۶ سال دبیر شورای عالی امنیت ملی بودم و ۳۲ سال هم در این شورا حضور داشتم.  

روحانی با اشاره به گفت‌وگوهایی که در شورای عالی امنیت ملی انجام می‌شود، بیان کرد: مسائل مهمی داشتیم و تصمیمات مهمی گرفته شد. خیلی از آنها را مردم نمی‌دانند. درباره مسائل مهم اختلاف نظر داشتیم. موضوعی بوده که هفت جلسه شورای امنیت ادامه دادیم تا به جمع‌بندی و تصمیم برسیم.  

وی با اشاره به سوابق خود یادآور شد: من خودم در تجربه دفاع مقدس، هم در میدان بودم و هم در دیپلماسی. من هم فرمانده پدافند هوایی و هم رییس قرارگاه خاتم‌الانبیا بودم. در شورای عالی دفاع شرکت می‌کردم و هم عضو شورای عالی پشتیبانی جنگ و هم رئیس آن بودم. رئیس کمیسیون دفاع مجلس بودم و هم در بحث‌های سیاسی مربوط به جنگ حضور داشتم و در صحنه جنگ نیز بودم.  

رییس‌جمهوری با بیان اینکه میدان و دیپلماسی دو مسئله‌ای هستند که این باید به آن و آن به این کمک کند، عنوان کرد: آنها دو بازو هستند که باید به یکدیگر کمک کنند. دو دست در نهایت یک کار را انجام می‌دهند. کشور ما چارچوب دقیق دارد. تمام مسائل پیچیده سیاست خارجی و سیاست دفاعی در شورای عالی امنیت ملی بررسی می‌شود. چه کار سیاسی مهم انجام دهیم و چه عملیات بخواهیم انجام دهیم، در شورای عالی امنیت ملی بررسی می‌شود.  

شهید سلیمانی درباره نظرات خود صلابت داشت 

روحانی اضافه کرد: این شورا درست شده است تا روسای قوا در آن حضور داشته، بخش‌های کشوری و لشکری در کنار یکدیگر قرار بگیرند و مسائل را بحث و بررسی می‌کنیم و در نهایت تصمیم اتخاذ شده باید به تایید مقام معظم رهبری برسد. شاید اختلاف نظر و سلیقه داشته باشیم ولی این نظرات در شورای عالی امنیت ملی بحث و بررسی می‌شود.  

وی با بیان اینکه در تمام مسائل مهم منطقه چه عراق، سوریه، لبنان و افغانستان و... در شورای عالی امنیت بحث می‌شد، گفت: سردار شهید سلیمانی شخصیت ویژه‌ای بود. من ۳۶ سال با ایشان بودم؛ چه در جنگ، چه در دبیرخانه و چه در شورای عالی امنیت. در روزشماری هم که منتشر خواهد شد، خواهید دید در دوره ریاست‌جمهوری چه روزهایی با ایشان ملاقات کردم یا گاهی ایشان با وزرا و مسئولان دیدار کرده‌اند.  

رییس دولت تدبیر و امید شهید سلیمانی را شخصیتی باهوش، مخلص، فداکار و متواضع توصیف کرد و اظهار داشت: ایشان در عین حال، درباره نظرات خود صلابت داشت و به راحتی از نظرات خود دست نمی‌کشید. روی نظر خود پافشاری می‌کرد و در نهایت، وقتی نظرات جمع را می‌دید، تغییر می‌داد.  

هیچ گونه فاصله‌ای بین دولت و سپاه، ارتش و بسیج وجود ندارد

روحانی با بیان اینکه بهترین مشاور برای سیاست خارجی در منطقه، شهید سلیمانی بود، تصریح کرد: درباره مسائل منطقه و سیاست خارجی، اگر می‌خواستیم با فرد آشنا و دقیق مشورت کنیم، شهید سلیمانی بود. نباید بگوییم یک بخش، سیاسی و فعالیت دیپلماتیک است و بخش دیگر، فعالیت نظامی است. در بخش‌های دیگر نیز همینطور است. در اقتصاد هم کسانی که سیاستگذاری می‌کنند و کسانی که در بازار فعالیت می‌کنند، باید در کنار یگدیگر عمل کنند.  

وی با تاکید بر اینکه من به ملت ایران می‌گویم ما در دولت به نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، بسیج و نیروهای انتظامی  احترام می‌گذاریم، خاطرنشان کرد: از آنها به عنوان نیروهایی که برای حفظ امنیت، قدرت و توانمندی کشور شبانه‌روز عمل می‌کنند، تشکر می‌کنیم. چه در دفاع مقدس، چه در دفاع از حرم و چه در داخل کشور برای حفظ امنیت و چه در سیل، کرونا و زلزله، حضور داشتند. هیچ گونه فاصله‌ای بین دولت و سپاه، ارتش و بسیج وجود ندارد.

رییس دولت تدبیر و امید در ادامه گفت: ما در بسیاری از جلسات در کنار هم می‌نشینیم و بحث می‌کنیم. در شورای عالی امنیت کنار هم می‌نشینیم و حتی در ستادهای مربوط به کرونا کنار هم می‌نشینیم و همدیگر را یاری می‌کنیم. در بخش‌های فضای مجازی و خیلی جاهای دیگر در کنار هم می‌نشینیم و مسائل را حل و فصل می‌کنیم. احترام آنها به عنوان کسانی که از کشور و تمامیت ارضی دفاع می‌کنند و قدرت ملی ما هستند، جای هیچ تردید نیست. 

روحانی افزود: شخص سردار سلیمانی به عنوان یک شخصیت فعال، باهوش ، مخصل و ایثارگر و فداکار در صحنه های مختلف همیشه مورد احترام ما است. بارها به او می‌گفتم سفری که می‌خواهی بروی سفر خطرناکی است و خودش هم حس می‌کرد. به او می گفتم امروز نرو می گفت لازم است که بروم. 

رییس جمهوری ادامه داد:‌ سردار سلیمانی تنها در منطقه فعالیت نظامی و دفاعی نمی‌کرد فعالیت دیپلماتیک هم می‌کرد. سردار سلیمانی به راحتی با یک مرجع تقلید، یک رییس جمهوری و یک وزیر خارجه ملاقات می‌کرد و حرف می‌زد. یک شخصیت جامعی بود با ویژگی‌هایی که مورد احترام ما است. 

وی گفت: همیشه ما به شخصیت‌های پرافتخاری شبیه به سردار سلیمانی فخر می‌کنیم و مردم ما هم این چنین هستند. البته به کادر دیپلماتیک‌مان هم افتخار می‌کنیم. چرا که آنها در صحنه‌های مختلف حضور دارند و امروز هم در صحنه هستند و مداوم تلاش و فعالیت می‌کنند. 

 نگذاریم دشمن مسائل را بزرگنمایی کند

روحانی تاکید کرد: نگذاریم دشمن مسائل را بزرگنمایی کند چرا که دشمن همیشه این کار را می کند. دشمن دنبال اختلاف است ما نباید به او اجازه دهیم باید بگونه‌ای عمل کنیم که آنها بدانند مسیر آنها به جایی نمی‌رسد و راهشان بن‌بست است. این عمل و تلاش ما است که باید این کار را انجام دهیم.

رییس جمهور گفت: از صدا و سیما، روزنامه‌ها، مسوولین سیاسی، نمایندگان مجلس، قوه قضاییه و از همه می‌خواهم در این ماجرا با صبر و حوصله و دقت اگر گره‌ای ایجاد شده این گره را با دست باز کنند. نگذاریم دشمن سوءاستفاده کند. شرایط ما شرایط خاصی است و هنوز درگیر جنگ اقتصادی، کرونا، ‌خشکسالی و طرح‌های نیمه تمام هستیم و در کنار آن خودمان را باید برای یک انتخابات پرشور آماده کنیم بنابراین یادمان نرود که وظایف بسیار سخت و سنگینی بر عهده داریم. 

 اگر جایی مسئله ای  داشته باشیم فصل الخطاب ما رهبری است

وی با بیان اینکه دشمنان هیچ گاه به‌ آرزوی دوشقگی،‌ اختلاف و شکاف در ایران نخواهند رسید،‌گفت: صهیونیست‌ها،‌ ارتجاع منطقه و آمریکا بدانند. ما اگر جایی مساله‌ای داشته باشیم که حل نشود فصل الخطاب ما رهبر معظم انقلاب است. اگر جایی دو قوه مشکل دارند و یا دولت مشکلی دارد به ایشان مراجعه می‌کنیم و ایشان طبق قانون اساسی و احکام شرعی فصل الخطاب ما خواهد بود و همیشه ایشان به دولت در مسایل مختلف کمک کرده است.

 روحانی یادآورشد: در مساله هسته‌ای چهارچوب را ایشان اعلام و مشخص کرده است و ما هم طبق همان چارچوب عمل خواهیم کرد. ملت ما به اهداف بلند خود خواهد رسید و دشمنان ما هیچ زمانی موفق نخواهند شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۲۸
انتشار یافته: ۷۱
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
به نظر من نباید به این مسیله دامن زد و آب به آسیاب دشمن ریخت همانطور که این فایل بازتاب کمی در مردم داشته مسوولان هم باید از کنار اون بگذرند و به امور مهم کشور مثل کرونا و فقر و بیکاری . رسیدگی کنند چون برای خانواده دست تنگ ایرانی فایل هیچ اهمیتی نداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اتفاقا بنظر من عند فایل بود و ریشه های فقر و بیکاری رو راحت میشد توش پیدا کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
کاری به فایل و موضوعش ندارم
ولی بشدت نگران 60 میلیون دوز واکسن روسی که قرار است وارد شود شدم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اتفاقا اگه بفهمی خیلی هم اهمیت داره ! اصل بدبختی و مشکلاتی که گفتی و همش بهش مبتلا هستن تو همین فایل حرفهای نماینده دولت نهفته است ! دیدگاه این دولت که باعث بیچارگی کشور شده بخصوص در عرصه سیاسی که همه چی رو در مذاکرات ذلت بار و کرنش در برابر آمریکا میبینند تو این فایل بیان شده ! صحبتهائی که 8 سال منتقدین میگفتن ظریف و رو حانی دیدگاهشون اینه و همین دیدگاه کشور را به خاک سیاه نشونده و خیلیها باور نمیکردن و خودشان هم برای عوام فریبی بروز نمیدادن اما حالا که به پایان عمر دولت رسیدن و با شکستها مواجه شدن ، نا کامیها رو میخوان ماستمالی کنن ! این آقای پر مدعا که خودشو سیاستمدار وقهرمان دیپلماشی میدونست درک و فهمش از سیاست را نشون داد که اینگونه همه چی رو زیر سوال ببره و حتی زیر آب خودشو هم بزنه !!! ببینید ما به دیوار کیا تکیه زده بودیم این آقا دیگه دوزار هم اعتبار نداره میخواد رئیس جمهور هم بشه !!!!!!!
بی نام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
کلا هیچ کدومتون به فکر ایران و مردم ایران نیستید فقط خودتون و دار و دستتون امید که به زودی جوابگوی اعمالتون باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
به نقش روسیه هم اشاره کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
به این هم ورود شود که کری ظریف رو با عصاش تهدید کرد و راضی شد تا با آزادی چند زندانی برجام امضا شود. به گرفتن ۷۵۰ سکه ی تیم مذاکره کننده هم اشاره شود که اگر هیچ کاره اند چرا پاداش گرفتند و خیلی چیزهای دیگه
ناشناس
| United States |
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
حتما تو هم اونجا بودی که سکه پخش میکردند.نگرفتی سهمیتو؟
ناشناس
| Canada |
۱۷:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
پخش فایل روس‌ها هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
رفع و رجوعش کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
آقای رئیس جمهوری چرا باید وزیر دولت شما اینگونه گستاخانه بر علیه عزیزترین سردار ما ارئه فضل نمایند؟؟؟!!! و اکنون شما پیگیر لو رفتن باشید بهتر نیست اول وزیر را مورد عتاب قرارداده و از ایشان درخواست جوابگوئی باشید؟؟!! خ!! همین است که این بلا سر کشور آمده است چون یکعده آدم که بلد نیستند درست حرف بزنن در مسند قدرت هستند؟؟!! در هر صورت ما ادامه دهندگان راه سردار عزیزمان هستیم و از خون آن عزیز دفاع خواهیم کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چه اشکالی داره دیگران را نقد کرد؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
جوگیر نشو...اصلا فایل را گوش کردی که تهمت میزنی یا فرق نظر" و" عمل " را نمی دانی"
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
نکته مهم این است که دیپلماسی در میدان تعیین میشود نه پشت میز با ادم های اتوکشیده ، امریکا جنایتکار وقتی میخواهد با نمایندگان اقای روحانی صحبت کند اول یکعده را تحریم میکند قدرتش را به رخ میکشد بعد وارد مذاکره میشود ما چکار داریم میکنیم ؟
ناشناس
| United States |
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
برو دفاع کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چرا اينگونه قضاوت مي كنيد؟ شهيد سليماني محبوب دل همه مردم ايران است و اتفاقا آقاي ظريف هم به اين مسئله اذعان دارند. اينكه گفته شود در مقاطعي ديپلماسي پشتوانه ميدان بوده دليل بر نقد شهيد سليماني نيست بلكه سياست كشور چنين چيزي را اقتضا مي كرده و دستگاه ديپلماسي هم به آن عمل كرده كما اينكه در هر كشوري در شرايط جنگ چه از نوع نظامي و چه از نوع اقتصادي بايد ميدان در اولويت قرار گيرد تا دشمن نتواند ضربه بزند.
ناشناس
| United States |
۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
حتما برات نون داره که ادامه دهنده راهی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
به نظرم شما اصلا صحبت ها را گوش نکرده اید ، بنده تمام سه ساعت و یازده دقیقه صحبت ها را گوش کردم ، در اکثر جاها ازسردار شهید عزیزمان تمجید و تعریف شده است ، در کل صحبت ها بسیار نکته های خوبی داشت که باید مورد توجه عوام قرار گیرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
تو خودت اگر گوش می دادی و وجدان می داشتی حرف های دروغ آن را میگفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
در این رابطه که روسیه دوست نداشت برجام شکل بگیرد هم صحبت بفرمایید و اینکه در این راستا چه اقداماتی با حمایت و اجرای کدام عوامل انجام گرفت؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اين طبيعي است كه هر كشوري منافع خود را دنبال مي كند و ساير كشورها بايد از بين اين تضاد منافع مسير خود را پيدا كرده و دنبال كنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
خخخه تو دیگر چقدر پرتی و دشمن اصلی را ول کردی چسبیدی به کاسب؟
کاسب هم فقط روسیه نیست از چین هست تا کشورهایی اروپایی که در میز مذاکرات بودن
این شما هستید که بازیچه آنها شدین 20 سال پیش با بین المللی کردن مسئله داخلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
صحبتهای ظریف نوک کوه یخی بود که مردم از اصل آن بیخبرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
با خبر بودند و بیشتر با خبر شدند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
بر این بود که ما جریان غرب زده نمی خواهیم مسائل را حل کنیم و خودمان را قایم می کنیم و کی بود کی بود ما نبودیم راه می اندازیم که برای ساده لوحان جواب دهد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
بیشتر نشان داد که حرف هایی که زد... بود و الان طرف های مقابل جوابش را دارند می دهند با سند
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
این همه هیاهو برای بر هم زدن مذاکرات وین است والا من این مصاحبه را کامل شنیده ام هیچ مطلب خلاف منافع ملی ندارد چرا نمی گویند کجای آن اشکال داشته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
معلوم است که سر در نمی آوری وقتی همه ذهن و فکرتان کد خدا است و باید هر طور شده با آن توافق کنید لو دادن همه چیز کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
جالبه والا--- به گوینده کاری ندارن-- پخش کننده رو باید گرفت !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اشتباهی منفی دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چی بگیم؟! 8سال کاری نتونستید بکنین الان تو این دو ماه می خواین درست کنین؟ کمی تدبیر؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اي کاش روحاني به برداشت دسترنج مردم بدبخت در بورس در طي 10 ماه ذره اي واکنش نشان ميداد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
سناریوهای کهنه
کولیوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
به سرقت رفته مهم نیست!مهم ادبیات جناب ظریف وصحبتهای ایشان است.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
شما کلا از شفافیت بیذارید
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
جالب بود!! ریاکاری موج میزد
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
رای بی رای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
حتما رای میدهیم و لی با چشم باز ، تو یکی بیخودی جو نگیردت خارجی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
نخود هر آش!
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
با سلام خدا وکیلی چه لزومی دارد مملکتی که هر از طرف مورد هجمه هست از خارج و داخل از خودی و ناخودی ضربه می خورد چه ضرورتی به انجام این به اصطلاح تاریخ شفاهی , بابا کشورهای نظیر آمریکا و انگلیس و غیره که در پدر سوختگی ید طولایی دارند مطالب طبقه بندی خودشان را بعد از گذشته سالها رسانه ایی میکنند. گر چه مطمئن هستم که کشورها دیگر در ارتباطات و مکاتبات با برخی تمام زیر و بم کشور و مسئولین و طرز فکرشان را میدانند و با همین علم و دانایی با ما رفتار و تصمیم میگیرند. ولی حتی آنها هم نمی توانند قبول کنند مسئولی چنین واضح افکارش را در طبق اخلاص بگذارد. و هر آنچه که در مغز هست به زبان بیاورد. تازه اون هم از کسی که مثلا سکان دیپلماسی کشور را در دست دارد. و این طور برنامه ریزی کردن که رئیس دولت هم بشود بیچاره مردم ما . . چنین به نظر میرسد که ظریف را نیز برجام نافرجام شاید به قدرت برساند..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اینو به گاندو سازها بگو !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چرا این دولتی که اسمش رو گذاشته تدبیر و امید حرفهای نسنجیده میزنه که بعد پایش در گل گیر کنه صدتا چرثقیل هم نتواند در بیاورد؟ خدا رو شکر ماه دیگه خرداد هست و از شر این دولت راحت میشویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
ان شاالله
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
سالهای ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ سالهایی بود که دولت شما یک‌فضای مصنوعی و دستوری در اقتصاد ایجاد کرده بود با رکود بسیار عمیق و مردم پولهایشان را در بانکها گذاشته بودند و سود بانکی(دلار ارزان ) دریافت و مصرف میکردند و این فاجعه فعلی اقتصادی را باعث شدید.
دلار از ۹۲ تا ۹۶ چگونه روی ۳۴۰۰ فیکس بود؟؟؟
میشود همچنین چیزی؟؟؟؟؟
امکان ندارد و در اصل بانکها داشتند با پول مردم دلار ارزان میخریدند و در پروژه هایشان سرمایه گذاری میکردند و تا ۲۷ درصد هم سود میدادند چون خبر داشتند قرار است چه انفجار ارزی رخ دهد و تمام پرداخت سودهای موهمومی شان را پوشش میداد نرخ جدید ارزی در سال ۹۷ به بعد و در اصل برای یک سپرده گذار مثل این شد که از اصل پولش به او سود دادند وقتی پولش و ارزش سپرده اش به یک سوم تقلیل پیدا کرد.
اقای روحانی چرا با ترامپ مذاکره نکردید؟؟؟؟؟
شما اگر مذاکره میکردید و حداقل نمی خواستید هم امتیازی بدهید نمیشد حداقل ظاهری هم که شده بود ۲ سال مذاکره میکردید تا وضع اقتصاد مردم این نشود؟؟؟؟؟؟
ترامپ عوضی ترامپ بد منتهی امریکایی ها او را سر کار اوردند و بافحش دادن به او که چیزی درست نمیشود همان‌گونه که الان بایدن را امربکایی ها سر کار اوردند و ظاهرا شما خیلی خوشحالید از انتخاب او منتهی انتخاب امریکایی ها این گونه بوده برای ۴ سال فعلی.
شما واقعا مشکلات ۴ سال اخیر را مشاهده میکنید یا الان عملکرد ضعیف وزیر بهداشت و باز با لبخند خم به ابرو نمی اورید و حماسی سخنرانی میکنید؟؟؟؟؟
واکسن چه شد؟؟؟
بورس چشمه جوشان ؟؟؟؟؟؟
نابودی سرمایه مردم چه میشود؟؟؟؟؟
مردم و وکسبه که شغل ازاد دارند از کجا باید با این تعطیلات تحمیلی امرار معاش کنند؟؟؟؟؟؟؟
به اقتصادِ مردم چه که در وین چه خبر است که این گونه اقتصاد را درگیر مذاکرات نامعلوم انجا مجددا کرده اید مانند ایام برجام؟؟؟؟؟( مذاکرات هر چه باشد نباید اقتصاد را به شرط ان بکنید)

برجام برجام برجام
خسته نباشید
عمر جوانان از ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ سوخت
تمام
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
مملکته ها؟؟؟؟ ب جای دستگیری منتشر کننده توضیح بدین چرا حرف و عمل متفاوته؟
جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
خیلی ها ادعا میکنن فایل دکتر ظریف تقطیع شده است پس لطفا کسانی که فایل اصلی و کامل صوتی رو در اختیار دارند لطف کنند این فایل رو در اختیار مردم بگذارند تا ملت خودشان قضاوت کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
روحانی افزود: امام بزرگوار می‌گوید که اگر نهروان نبود این مشکلات زمان امام حسن (ع) و حادثه کربلا اتفاق نمی‌افتاد. وظایف ما بسیار سنگین است. همه افرادی که خودشان را علاقه‌مند به کشور و انقلاب، اسلام و ایران می‌دانند، باید حواس‌شان را جمع کرده و در مقاطع حساس تاریخی باید به گونه‌ای عمل کنند که مصالح و منافع اسلام مدنظر باشد

این حرفها را اولا به خودت و بعد به وزرای دولتت بگو که عمل کنید و کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چطور بعد 1400 سال بطور قطعی در خصوص اتفاقات اون دوران نظر داده ی شه ؟؟؟؟
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
آقایان من کل فایل صوتی را گوش کردم.

توصیه می کنم تمام کسانی که حساس هستند و اظهار نظر می کنند حتما گوش کنند بعد نظر بدهند.

در این گفتمان هیچگونه توهینی صورت نگرفته است ولی نکاتی که جای نقد دارد گفته شده است.

یک ژنرال میدان داریم ، یک ژنرال دیپلماسی.
در این گفتگو مشخص است که ژنرال دیپلماسی ضعف خود را نسبت به ژنرال میدان اعتراف کرده است چون تابع بوده است و برای نظر ایشان بر خلاف نظر خودش کار می کرده است، حال ممکن است از اجبار بوده ولی به هر حال طبق همین صحبتها هیچ زور اسلحه ای نبوده فقط منطق محکم و با صلابت شهید سلیمانی ایشان را قانع یا مجبور می کرده است.

البته صحبتهای دیگری هم که خیلی جالب هستند(البته برای من) گفته شده است که نشان از این دارد که ژنرال دیپلماسی حتما باید دست به قلم شود و خاطراتش را بنویسد که قطعا یکی از کتابهای پرفروش جهان خواهد شد.

حال ژنرال میدان شهید شده و ژنرال دیگری آمده ، آیا باید ژنرال دیپلماسی را خودمان از بین ببریم یا اینکه با کمی سعه صدر و تفکر ایشان را نگهداریم و ژنرال دیگری پرورش دهیم....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
لطفا اسم سردار شهید را هم ردیف با این شخص نکنید
در ضمن دیپلماسی نظامی فضا را برای این آقایان ایجاد کرد که با دستی پر با طرف های مقابل چانه زنی کند و این که بلد نیستند بگیرند و دیگر ابزار قدرت ما را تخریب می کنند اسمش....
و در هر کجای دنیا بود تا الان عزل شده بود این شخص و باید تاسف خورد که سیاست مملکت دست چه کسانی افتاده
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
بابا درسته ما اصولگراها رو تندرو میدونیم و شاید خیلی از مردم تفکرشون رو قبول نداشته باشن ولی یه خوبی دارن آدم میدونه با چی طرفه ولی این اصلاح طلب هایی مثل خاتمی، روحانی و ظریف بشدت آدم های موزی هستین و رنگ عوض میکنن، همین ظریف از یه طرف میره پیش سران از یه طرف دیگه با یه خبرنگار تو مصاحبه تمام تفکرات رو میبره زیر سوال، مهم نیست کی درست میگه مهم اینه آدم هایی مثل ظریف متاسفانه تو اصلاح طلب ها تا دلتون بخواین داریم.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
شیوه جدید تبلیغاتتون این شکلیه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
موزی ؟؟؟؟ اول کلمه را یاد بگیر بعد بنویس بعد بیا نظر بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
یه نکته مهم گفت و اون اینکه فاصله ای بین سپاه و دولت و.... نیست اما اشاره نکرد فاصله با مردم چقدره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چرا مردم نباید این حقیقت بفهمند؟ چرا این حرفها باید مخفی باشه؟
اسدی-یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
ماستمالی ممنوع !!!!
اسدی-یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
گوینده اصلا اهمیت ندارد وقابل ماستمالیسیون میشود وفقط باید منتشر کننده پیدا واعدام شود !!!!چه توجیه جالبیوعجب عدالتی !!!! اتفاقا باید به منتشر کننده که باعث شفافسازی شد جایزه داد تا دورویی رسوا شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
سوء استفاده دشمن؟
این دشمن کیه؟
بحث دلار ۲۴ هزار تومانی و اقتصاد فلج شده و تحریم مملکت و بیکاری را حل کنید.
بالاخره عده ای هستند که مملکت را قفل کرده اند. این را کشف کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
انتشار این فایل دستکمی از انفجارهای نطنز نداشت. هر دو برای فرستادن برجام به هوا بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
حالا با این فایل، ظریف چطور تو دولت بعد هم وزیر خارجه باشد؟ مگه میشه با وجود این فایل و مجلس اصولگرا؟ آخه این چه کاری بود کردند؟ همه برنامه ها را به هم ریختند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
چرا اصلا کسی بایددستگیر بشه؟چرا مردم ما نباید در جریان امور کشورشون قرار بگیرن؟به بهانه دشمن همه چی شده اسرار نظام که کسی نباید ازش خبر دار بشه!دائم مخفی کاری.این مردم هستن که صاحب این سرزمینن این مردم هستن که باید برای مملکتشون تصمیم بگیرن...
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
آقای روحانی با سخنان امروز شما
کرسی خود را نه تنها در مجمع تشخیص تضمین کردید
بلکه نگرانی هایتان را نسبت استصوابی شورای نگهبان بر طرف کردید
این را میگویند حل مشکلات در ظرف کمتر از ۱۰۰ روز
اما حل مشکلات آینده خودتان
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
با اینکه نه چپم و نه راست و هر دو محافظه کارند و دیگر انقلابی نیستند و مقصرند این فایل برای تخریب جناح اصولگراست.فقط سعید محمد.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
همه نظرات به کنار. من سوالم اینه که شب عید امسال 3 میلیارد تومن بابت چیه مصاحبه‌ها هزینه شده؟
یعنی هر کی میومده صحبت میکرده، چندصد میلیون هدیه میگرفته یا تجهیزات ضبطشون خیلی پیشرفته بوده؟ کلا هم که گویا 5 نفر در جریان ضبط بودند، خلاصه این 3 میلیارد چجوری بین وزرا و اون 5 نفر تقسیم شده؟
بالاخره، دقیقه‌ای چند؟
#مصاحبه_نجومی
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
همینجوری که احمدی نژاد آخرین روز سلطنتش ۱۶ میلیارد تومن برای یه دانشگاه من دردآوری به حساب خودش ریخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
دزد را فراموش کنید که چه کسی فایل رو منتشر کرده
آقای روحانی به حاشیه نروید مهم متن سخنرانی ایشان هست ایشان چه حرفی زدند مهمه
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
اولا ظریف قصاد داشته خودشو تبرئه کنه یادش رفته در مصاحبه با خبرنگارهای خارجی چه چیزهایی در مورد ایران می گفت که اصلا وجود خارجی نداشت یادش رفته خودشو پروفسور حقوق بشر می نامید یادش رفته می گفت در ایران پموکراسی حاکمه و قوا از هم مستقل هستند حالا که می دونه دیگه وزیر خارجه نیست می خواد بگه من مقصر نبودم این همه ادعاهای خلاف واقع کردم . البته حرفهای ظریف در مورد میدان و همه کاره بودن میدان ها درست بود و نشان داد روسیه چقدر در سیاست خارجی ایران نقش داره!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
خدای سردار قاتلش را زمین زد منتظر باشید
علی
|
United Kingdom
|
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
این مصاحبه ساخته شده تا پخش بشه به دلایل فراوان. دروغهای این دولت تمامی نداره. حتی اگه این صوت دزدیده شده باشه،نشاندهنده افکارواقعی و نادرست وزیر امورخارجه هست. ایشون نشون داد که وزیر خارجه آمریکاییهاست بیشتر تا ایرانیها
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
ظریف و نظرات کارشناسی اش را دوست داریم . کاش تمام سیاستمداران ماهمین طور صریح و شفاف بودند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
شوخی میکنی جناب، ازشما چیزی دزدیده شده؟!!!!! اونم فایل؟!!!!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین دعای روز بیست و هفتم رمضان