بازدید 4874

با شاهدان قرآنی (۱۳)

تأمل در قرآن
کد خبر: ۱۰۴۸۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵ 27 April 2021

 

از ویژگی‌های بارز شهید موسی جمشیدیان انس با قرآن بود تا آنجا که ملزم بودند هر روز صبح‌ها قبل از رفتن به محل کار خویش قرآن کریم را باز نموده و قرائت نماید و در آیات الهی تأمل کند و بدون اینکه کسی حتی پدر و مادر ایشان بدانند دوازده جزء از قرآن کریم را حفظ کردند.
در یکی از روز‌ها که مشغول تلاوت و تأمل در قرآن بودند مرا صدا زدند و گفت به این آیه بنگر آیه ۱۰ از سوره صف که خداوند می‌فرماید:
«یَآ أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ هَلْ أَدُلُّکُمْ عَلَى‏ تِجَارَةٍ تُنجِیکُم مِّنْ عَذَابٍ أَلِیمٍ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَتُجَاهِدُونَ فِى سَبِیلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِکُمْ وَ أَنفُسِکُمْ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَّکُمْ إِن کُنتُمْ تَعْلَمُونَ»، «اى کسانى‏که ایمان آورده‌‏اید، آیا شما را بر تجارتى که از عذاب دردناک (قیامت) نجاتتان دهد، راهنمایى کنم؟ به خدا و رسولش ایمان آورید و با اموال و جان هایتان در راه خدا جهاد کنید که این براى شما بهتر است اگر بدانید» من از خدا می‌خواهم که من هم از مصادیق این آیه باشم.
شهید موسی جمشیدیان که همیشه دعایش «اللّهم اخْتِمْ لَنَا بِالسَّعَادَةِ والشَّهَادَةِ» بود سرانجام در ۱۴ آبان ۱۳۹۴ در دفاع از حریم زینبی در منطقه حلب سوریه به آرزویش یعنی دست یافت و مهمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شد.

راوی: همسر شهید

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم