بازدید 5745
در جریان بازدید جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از شرکت شفا فارمد:
جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از شرکت شفا فارمد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی ( ره ) بازدید و در جریان آخرین اقدامات انجام شده برای تولید واکسن کرونا قرار گرفتند.
کد خبر: ۱۰۴۷۱۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۹ 20 April 2021

به گزارش تابناک به نقل از خانه ملت، جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دیروز ( یکشنبه ، 29 فروردین ماه ) از گروه دارویی برکت (شرکت شفا فارمد) به منظور بررسی آخرین اقدامات انجام شده برای تولید واکسن کرونا بازدید کردند.

عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در جریان این بازدید در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: در بهمن ماه 99 بازدیدی را از این پروژه داشتیم و روند پیشرفت پروژه نسبت به 2 ماه گذشته اعجاب‌آور و شگفت انگیز است؛ در گذشته یک بخش پروژه در حال نصب تجهیزات که امروز در حال تولید بود و بخشی که فاز اول صنعتی در شفاف فارمد برکت بود در مرحله ساخت اسکلت قرار داشت اما اکنون در حال نصب تجهیزات بودند.

رئیس کمیته غذا و دارو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: بخشی از پروژه با ظرفیت قابل قبولی تولید میلیونی واکسن در ماه را دارد و برای توسعه خطوط و ظرفیت ها به جد مشغول کار هستند البته پروژه هرچقدر گسترده تر می شود تامین نیروی انسانی و زنجیره تامین مواد و منابع سخت تر می شود امیدواریم با همتی که امروز از آن ها دیدیم در پروژه های بعدی موفق باشند و مجوزهای لازم را از وزارت بهداشت اخذ کنند و نتایج مراحل کارآزمایی و مطالبات قانونی در فاز 2 و 3 که گسترده می شود رضایت بخش باشد تا بتوان بخشی از مردم را در تابستان با واکسن ایرانی واکسینه کرد.

نماینده ویژه مجلس در کمیته واکسن وزارت بهداشت ادامه داد: البته تا آن زمان باید از مسیرهای ممکن واردات واکسن برای پوشش گروه های در معرض خطر و مسن انجام شود، دولت در این زمینه همت لازم را پیدا کرده و با اینکه در دنیا کمبود واکسن وجود دارد و تقاضا زیاد است تامین واکسن کار دشواری است.

وی یادآور شد: امیدواریم با همت متخصصان و دانشمندان ما در شرکت های داخلی به ویژه برکت، پاستور، رازی و میلاد دارو در حوزه تولید داخل بتوانیم نیازها را رفع کنیم؛ چنین زیرساخت هایی مورد نیاز کشور است و اگر در سال های آینده با ویروس کرونا یا موارد دیگر درگیر شویم با مشکل مواجه نمی شویم و با توسعه شرکت ها بازار خوبی برای صادرات تولیدات و محصولاتمان خواهیم داشت.


نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادامه کار بحث تولید واکسن کرونا پروژه های عظیمی را شروع کردند که سقف و حجم تولید واکسن در سطح کشور به گونه ای باشد که علاوه بر تامین واکسن موردنیاز بتوان واکسن را به کشورهایی که همراه با ایران هستند صادر کرد.

یحیی ابراهیمی در جریان این بازدید در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با یادآوری بازدید میدانی از پروژه تولید واکسن شفا فارمد، گفت: فعالیت های بسیار خوبی تاکنون و از زمان شروع فعالیت پروژه که از آذرماه سال گذشته انجام شد صورت گرفته است و گروه های جهادی توانسته اند به خوبی پروژه را پیش ببرند به گونه ای که بحث تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) براساس روندی که دارند در اوایل خردادماه می تواند به تولید صنعتی برسد که به طور تقریبی 4 میلیون دوز تولید خواهند داشت.

سیدمرتضی خاتمی در جریان این بازدید در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: امروز از شرکت شفا فارمد که در حال تولید واکسن موردنیاز کشور است بازدید کردیم، بخشی از پروژه مختص تولید صنعتی است و کار بسیار شگفت انگیزی در این بخش انجام شده، دستگاه ها در مدت زمان کوتاهی نصب شده اند و کار با قوت پیش می رود.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود و دهستانهای بوغداکندی و قلتوق در مجلس شورای اسلامی افزود: این نوید را به مردم می دهیم که ایران به عنوان یکی از کشورهای تولیدکننده واکسن در دنیا به زودی خواهد درخشید و می توانیم در پایان سال 1400 واکسیناسیون همگانی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به پلتفرم های مختلفی که 19 شرکت در فازهای تحقیقاتی و تولیدی مانند شفا فارمد که وابسته به برکت است خوشبختانه انواع واکسن‌ها را در داخل خواهیم داشت که هیچ سوش جدیدی نمی‌تواند از شکار و مهار واکسن‌های ما خارج باشد بنابراین دستاورد بزرگی است که به عنوان تولید دانش بنیان به صورت شگفت انگیزی نتیجه خواهد داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم یادآور شد: در بازدید امروز تمامی ناممکن ها به واقعیت پیوسته و مردم به زودی شاهد واکسیناسیون امن خواهند بود.

حسن جلیلی مدیر پروژه واکسن سازی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در جریان این بازدید در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: پروژه ای که در حال بازدید آن هستیم فاز صنعتی یا 2 تولید واکسن با ظرفیت 12 تا 15 میلیون تن است؛ این پروژه 27 آذرماه کلنگ خورد و رکوردی را در کشور در پیشرفت ثبت کرده است.

بیش از 90 یا 100 درصد تاسیسات کارخانه تولید واکسن نصب شده است

وی ادامه داد: در حال حاضر به طور تقریبی بیش از 90 یا 100 درصد تاسیسات نصب شده و همچنین 20 تا 30 درصد تاسیسات موردنیاز تولید واکسن در حال نصب است و مابقی تاسیسات یا در شرف حمل به سمت کارخانه و یا در انبار موجود هستند و پیش بینی ما این است که این کارخانه در تابستان به بهره برداری برسد.

جلیلی افزود: ظرفیت کارخانه بین 12 تا 15 میلیون دوز واکسن و فاز یک این پروژه که در واقع نیمه صنعتی است با ظرفیت تولید 3 میلیون دوز واکسن در ماه است این فاز دارای دو نیمه است که نیمه اول آن راه اندازی شده و در حال تولید واکسن است. پیش بینی می شود که نیمه دوم آن تا 15 روز آینده به اتمام برسد و تولید آزمایشی را شروع کند البته پیش بینی ما تولید ماهانه 3 میلیون دوز واکسن است./

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
خخخخخخخ فقط همین
ما همه می دانیم!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
با زور چین هم نمی تونن یه واکسن برای مردم تهیه کنه یا منتاژ کنن!!! همش شوآفه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
فقط دروغ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
هر روز یک زمان برای واکسن معرفی می کنند الان شد تابستان اونم که سه ماه احتمالا شهریور مد نظرشان !!!!!
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
اگر بنا ست واکسنها هم مثل تست ها بی خاصیت باشد بهتر است تو لید نشود اغلب افرادی که جواب تستشان منفی است کرونا گرفته اند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
تا اون زمان حداقل 300000 نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا فوت می شوند. واقعا فاجعه هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
ساختمان و تاسيسات و اتاق كنفرانس و آبدارخانه و... همه آماده شده در حال استخدام نیرو از بین خودیها هستیم و به محض راه اندازی ناهار خوری کار را شروع خواهیم کرد و امیدواریم بزودی (پس از اتمام نیاز سایر کشورها) واکسن را وارد و توزیع نماییم
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
یادتان نرود از قبل یخچال تهیه کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
بزك نمير بهار مياد

اين هم شبيه كرونا ياب مستعان
بدبخت ملت ايران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
آدم مرده کارخانه می خواهد چکار کمد ؟ شما فقط هی زمان واکسن را بکشید عقب تر مردم را هم دنبال هویج خودتان بکشانید البته با شناختی که من از مسیولین خدوم دارم مطمین هستم حتی آن زمانی که می گویند باز کاری نمی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
ملت رو چی فرض کردین؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین انتخابات 1400 عید فطر دعای روز بیست و هشتم رمضان