بازدید 22078
میراث دوران سیاه مهدی تاج پایان ندارد

یک جریمه ۱۰هزارفرانکی جدید از فیفا علیه فدراسیون فوتبال ایران

کد خبر: ۱۰۴۷۱۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴ 19 April 2021

فدراسیون فوتبال ایران به دلیل رد درخواست باشگاه داماش برای دریافت حق رشد علیرضا جهانبخش 10 هزار فرانک سوییس جریمه شد.

به گزارش تابناک ورزشی، فیفا از سال 2016 در برخی از قوانین خود تغییراتی را به وجود آورد و طبق این تغییرات از آن سال به بعد هر تیمی به دنبال دریافت حق رشد بازیکنانش است باید از طریق سیستم TMS درخواست می داد و مقرر شد تیم هایی هم که سیستم TMS ندارند، درخواست خود را تحویل فدراسیون فوتبال بدهند و فدراسیون هم بدون هیچ کم و کاستی و پیش داوری این درخواست را برای فیفا ارسال کند تا تو خود فیفا در مورد حق رشد تصمیم گیری کند.

یک جریمه ۱۰هزارفرانکی جدید از فیفا علیه فدراسیون فوتبال ایران

باشگاه داماش پارسه هم در خواست دریافت حق رشد خود برای علیرضا جهانبخش را به فدراسیون فوتبال فرستاد تا از طریق روابط بین الملل این درخواست به فیفا ارسال شود. ظاهرا رمانی که داماش این درخواست را به فدراسیون می فرستد، حمیرا اسدی، مسئول روابط بین الملل فدراسیون این درخواست را نا به جا تلقی کرده و در جواب درخواست تیم داماش پارسه می گوید علیرضا جهانبخش بازیکن داماش پارسه نبوده و این بازیکن در باشگاه داماش گیلان بازی می کرده است. باشگاه داماش پارسه هم به فدراسیون جواب می دهد ما همان باشگاه هستیم و تنها اسم تیم را تغییر داده ایم اما فدراسیون بدون این که اختیاری در تصمیم گیری در مورد حق رشد داشته باشد، درخواست باشگاه داماش پارسه را رد کرد و نامه را به فیفا نفرستاد.

باشگاه داماش هم به فیفا نامه می زند و اعتراض می کند. فیفا هم پرونده را به کمیته انضباطی می فرستد و این کمیته تشخیص می دهد فدراسیون فوتبال ایران تبصره یک ماده 5 ضمیمه 6 قوانین نقل و انتقالاتی را زیر پا گذاشته و به همین دلیل باید محکوم به پرداخت 10 هزار فرانک سوییس شود.

فیفا به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد شما مرجع تصمیم گیری نبوده اید و باید نامه و درخواست باشگاه داماش را بدون کم و کاست برای ما ارسال می کردید و ما در مورد آن تصمیم گیری می کردیم.

حکم فیفا مبنی بر جریمه 10 هزار فرانکی فدراسیون فوتبال بابت خودداری از ارسال درخواست باشگاه داماش پارسه از طریق TMS صادر شده و فدراسیون فوتبال تا 30 روز پس از ابلاغ حکم، فرصت دارد این مبلغ را بپردازد تا مشمول جریمه های بعدی نشود.

گفته می شود حمیرا اسدی آن زمان درخواست باشگاه داماش را رد کرده و شایعه شده فدراسیون قصد دارد این جریمه را از شخص اسدی بگیرد چرا که این خطا یک سهل انگاری فردی بوده و ربطی به فدراسیون فوتبال ندارد. احتمالا پرونده رییس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به خاطر همین موضوع به کمیته اخلاق می رود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۷
فامیل کی هست این اسدی خانم .......
پاسخ ها
کیمیا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
در واقعیت فامیل کسی نیست ولی با خیلی ها آشناست
موضوع چه ربطی به زن بودن این خانم داره . چرا از تیترهای جنسیت زده توهین آمیز استفتده می کنید
با این تیتر شما یعنی اگر ایشون مرد بود فیفا جریمه نمی کرد یا ارزونتر حساب می کرد؟ نقش جنسیت تو این جریمه چیه؟
تیترتان طوری است که انگار زن هیچ ارزشی ندارد
"جریمه سنگین فدراسیون ازسوی فیفا بخاطر یک زن"
قشنگ مشخصه حاضرین صدتا فحش بشنوین ولی بازدیدتون زیادتر بشه.
وقتی کسیکه این کاره نیست رو مسئول میکنین نتیجه ش همین میشه!
به هر حال خانوم اسدی توسط آقای خادم انتخاب شده و تایید صلاحیت گردیده. کم کم فدراسیون جدید داره مسیر آقای تاج رو پیدا میکنه.
خدایا ایرانمان را دست چه کسانی انداختیم
مقصر خود ما هستیم نه کس دیگه
آیا تباید بر این مصیبت گریست و خاک بر گریبان ریخت و مویه کنان به گوشه ای خزید یانعره کنان بر بیابان تاخت که مسئول روابط عمومی فدراسیون فوتبال از تغییر نام باشگاه ها بی خبر است وصاحب منصبان ورزش ایران برای رفع اختلاف خود شکایت به خارج مرزها ببرندچون در این کشور مرجعی برای رسیدگی به این شکایات وجود ندارد ودر نتیجه حق زیک ورزشکار ضایع میشود و جریمه هم به حلقوم بیگانه واریز میگردد.
این چه تیتریه ؟ به خاطر یک زن ؟؟؟
فدارسیون تحت هیچ شرایطی نباید این پول را بدهد واین پول باید از فرد خاطی دریافت شود چگونه است که شخصی که قوانین را نمیداند رییس روابط عمومی میشود
آیا در مورد سایر تحلفات فدراسیون هم که بر اساس شنیده ها! خبر می دهید، نام افراد و عکس ایشان درج می شود یا اینبار چون خانم بوده باید اسم و عکس مدیر به گفته دیگران خاطی چاپ شود؟
عنوان زشت و با تبعیض جنسیتی عنوان شده.
به خاطر یک زن ؟
یعنی خداییش من موندم تو این فدراسیون چی میکنند! ما هم بریم یک قرارداد ببندیم باهاش از فیفا جریمشون کنیم.
جريمه فيفا بخاطر يك زن ؟‌تيتر بسيار شرم اوري است .مردان در اين مملكت روزانه گند هاي بزرگي مي زنند . چطور اشتباه يك فرد را به پاي جنسيت او مي نويسيد .
ای کاش جایی هم بود که میشد از شما به خاطر انتخاب تیتر های خبری مزخرفتون شکایت کرد. یعنی چی تیتر زدی جریمه .......... به خاطر یک زن ؟!!
این موضوع چه ربطی به زن و مرد بودن داره ،
تو خوبی ؟
سهل انگاری و عدم شناخت حوزه مسئولیتی باعث بی اعتباری از بین رفتن سرمایه های یک کشور میشه. ببینید شوهرش کیه یا با پارتی کی رو اون صندلی نشسته
یک نمونه از مدیریت بحران ساز این مسئولان ....
تابناک ذات زن ستیزانه ات را کتمان هم نمیکنی
اشتباه یک کارمند را میتونستی بنویسی جریمه فیفا بخاطر اشتباه رییس روابط بین الملل فدراسیون فوتبال
نه با ان تیتر زن ستیزانه
متاسفانه مذهبی ها هزاری هم خودشون را مدرن نشون بدن و دکترای جامعه شناسی هم داشته باشند نگاه جنس دومی به زنان دارند ظاهرا" ژنیتیکی شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
تو هم كه به خطا رفتي!
چه ربطي به مذهبي بودن يا نبودن تابناك داره كه داري قضاوت مي كني؟
متاسفانه شما هزاري هم خودتون را مدرن نشون بديد باز هم نگاه جنس دوم به مذهب داريد! ظاهرا از ژنتيكي بودن هم گذشته
پول هاي داده شده به ويلموتوس چي؟ كي بايد پرداخت كنه؟ تاج يا خزانه؟
صددرصد باید از این خانم مبلغ جریمه گرفته شود . ولی چرا فقط زورتون به یک خانم رسیده اگر راست می گویید حداقل 10 درصد جریمه های نجومی را از رئیس ومعاونان سابق فدراسیون بابت پرونده ویلموتس بگیرید فقط 10 درصد .
مدیران رانتی و سفارشی و نالایق،
اين چه قانون عجيبيه؟ وقتي فدراسيون هيچكاره است و فقط به عنوان واسطه تعريف شده، خوب خود باشگاهها بفرستند فيفا، چرا فدراسيون بفرسته؟
خداروشکر که بالاخره یکی از گندکاری های بین المللی خانم تلفنچی در اومد. ایشون طی ۱۵ سال اخیر کلا با سفارش و لابی در پست های متعددی بوده و امیدوارم که این پرونده بدون هیچ جانبداری بررسی بشه و خط بطلانی باشه بر ادامه کار ایشون در حوزه های ورزشی.
ببینم کی حاضر میشی حداقل عکس و مشخصات یک مرد رو منتشر کنی که سرمایه مملکت رو با یه امضا به باد داده!
از قرارداد ویلموتس چه خبر؟!
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی