بازدید 6419

تولید سالانه ۸۰ میلیون دوز از واکسن چینی در مصر

مصر به تازگی اعلام کرد که قرار است سالانه ۸۰ میلیون دوز از واکسن کووید ۱۹ را چین تولید کند.
کد خبر: ۱۰۴۵۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۷ 11 April 2021

به گزارش تابناک به نقل از فارس به نقل از رویترز، مصر به تازگی اعلام کرد که قرار است سالانه ۸۰ میلیون دوز از واکسن کووید ۱۹ را چین تولید کند.

هلا زاید، وزیر بهداشت مصر با تمجید از همکاری بین هر دو کشور، از تولید واکسن‌های چینی برای رفع شکاف واکسیناسیون در مصر و سایر کشور‌های آفریقایی خبر داد.

مصر با ۱۰۰ میلیون نفر جمعیت، فقط ۱.۵ میلیون دوز واکسن کووید ۱۹ دریافت کرده است. توافق با چین برای تولید دز‌های اضافی واکسن می‌تواند به کشور در کنترل انتقال ویروس و مهار بیماری همه گیر کمک کند.

وزیر بهداشت مصرگفت: کابینه و ریاست جمهوری مصر توافقنامه‌ای را برای تولید واکسن‌ها و توزیع آن‌ها در مصر و سایر کشور‌های آفریقایی تصویب کرده‌اند.

این دو مرکز تولید واکسن به ترتیب می‌توانند سالانه ۲۰ میلیون و ۶۰ میلیون دز واکسن تولید کنند.

تاکنون مصر ۶۵۰ هزار دز واکسن سینوفارم چین و ۸۵۴ هزار و ۴۰۰ دز واکسن آسترازنکا دریافت کرده است؛ به گفته وزیر بهداشت این کشور تعداد دز‌های سینوفارم دریافت شده توسط مصر به زودی به یک میلیون می‌رسد.

مصر حدود ۳ ماه پیش واکسیناسیون کادر درمان خود را با واکسن کووید ۱۹ آغاز کرد. این شرکت واکسیناسیون را در ۴ مارس (یک ماه پیش) گسترش داد تا شامل شهروندان سالخورده و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن نیز شود.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی