بازدید 5027
آموزش ویپ در سال‌های اخیر به دلیل مهاجرت اکثر شرکت‌های خصوصی و دولتی به سمت مرکزتلفن ویپ و بازار کار بسیار مستعد برای افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌های ارتباطی و کارشناسان فناوری اطلاعات مورد استقبال بسیار خوبی قراری گرفته است، اگر علاقه مند به کسب اطلاعات در این زمینه هستید همراه ما باشید .
کد خبر: ۱۰۴۴۷۹۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷ 08 April 2021

آموزش ویپ در سال‌های اخیر به دلیل مهاجرت اکثر شرکت‌های خصوصی و دولتی به سمت مرکزتلفن ویپ و بازار کار بسیار مستعد برای افراد علاقه‌مند به تکنولوژی‌های ارتباطی و کارشناسان فناوری اطلاعات مورد استقبال بسیار خوبی قراری گرفته است و همچنین شرکت‌های زیادی به دلیل تقاضای بالا نسبت به آموزش ویپ شروع به برگزاری دوره‌های تخصصی ویپ کرده اند. در این میان چیزی که بسیار مهم است، این است که آیا این مجموعه ها صلاحیت برگزاری آموزش ویپ را دارند یا خیر؟

انتخاب مراکز آموزش ویپ

آموزش ویپ یه مقوله بسیار متفاوت از سایر سیستم‌های ارتباطی است. برای اینکه بتوانید یک متخصص پیاده‌سازی مرکزتلفن ویپ شوید باید به چند تخصص دیگر تا حدودی مسلط باشید. مرکزتلفن ویپ از زیر مجموعه دانش ICT است بنابراین کارشناس استقرار ویپ باید علاوه بر اطلاعات شبکه و سیستم عامل لینوکس کمی با اطلاعات پایه ای مخابراتی نیز آشنا باشد. به همین علت بسیار مهم است که مرکزآموزش ویپ چقدر سابقه اجرای پروژه و امور تحقیقاتی در این حوزه دارد. پیش از آنکه بخواهید در یک دوره آموزش ویپ شرکت کنید سعی کنید به اندازه کافی در مورد مراکز آموزشی و مدرسان آنها تحقیق کنید. سابقه افرادی که به عنوان مدرس در شرکت ویپ یا مراکز آموزشی حضور دارند بسیار مهم است تا بتوانید علاوه بر موضوعات تئوری از تجربیات مدرس نیز بهره‌مند شوید.

آموزش VOIP

پیش‌نیازهای لازم برای یادگیری ویپ چیست ؟

دنیای ارتباطات مبتنی بر VoIP بسیار گسترده و متنوع است بنابراین برای شروع بهتر است از کارشناسان مراکز آموزشی مشاوره تخصصی بگیرید تا مسیر آموزشی شما بر اساس نیاز وعلاقه ای که به انواع پلتفرم‌ها و سیستم های ارتباطی دارید مشخص شود. بدیهی است که دانش ابتدایی شبکه های کامپیوتری که با نام نتورک پلاس شناخته می‌شود لازمه شروع آموزش‌هاش شما خواهد بود. زیرا همانطور که می‌دانید ویپ به معنای انتقال صدا روی بستر شبکه است و شما باید اطلاعات پایه ای از مبانی شبکه داشته باشید تا بتوانید با آگاهی بیشتر با یک سیستم تلفن ویپ کار کنید.

در مسیر آموزش ویپ با پلتفرم‌های زیادی آشنا خواهید شد که با دریافت مشاوره تخصصی می‌توانید انتخاب درستی برای مسیر آموزش VOIP خود داشته باشید. شاید بتوان گفت با توجه به سادگی در استفاده و محبوبیت، مرکز تلفن ایزابل گزینه مناسبی برای شروع دوره‎‌های آموزش ویپ باشد. زیرا در این دوره شما با مبانی ویپ در یک محیط بسیار ساده و کاربرپسند آشنا می‌شوید و پس از دوره به دلیل محبوبیت مرکزتلفن ایزابل در ایران به سادگی امکان شروع فعالیت حرفه‌ای خود را خواهید داشت.

70% از شرکت های ایرانی از مرکزتلفن ایزابل استفاده می‌کنند !

اکثر شرکت‌های کوچک و بزرگ به دلیل هزینه مناسب پیاده‌سازی، محیط کاربرپسند و مدیریت آسان از مرکزتلفن ایزابل استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود که بازار کار مناسبی داشته و بهترین گزینه برای آموزش ویپ باشد. ضمن اینکه علاوه بر شرکت‌های تازه تاسیس بسیاری از شرکت‌های قدیمی با آگاهی از مزیت‌های مرکزتلفن ویپ تصمیم به مهاجرت به سمت این سیستم تلفنی و کنار گذاشتن مرکزتلفن آنالوگ خود می‌شوند که در نهایت منجر به بازارکار جدیدی برای کارشناسان ویپ خواهد شد. شاید بهتر است بدانید که نام قبلی مرکزتلفن ایزابل، مرکزتلفن الستیکس بوده است که در سال‌های اخیر با تغییر تیم مهندسی الستیکس، نام آن نیز تغییر کرده است. بنابراین، اگر زمانی برای پیاده‌سازی، با نام الستیکس برخورد کردید تعجب نکنید!

آموزش ویپ با مرکزتلفن ایزابل یک راهکار مناسب برای ورود به دنیای این تکنولوژی ارتباطی است. با آموزش ایزابل علاوه بر این مسیر خود را برای ورود به دنیای پلتفرم‌های دیگر تلفنی هموار می‌کنید، می‌توانید خیلی سریع وارد بازار کار شوید و از این راه درآمد کسب کنید. لاز به ذکر است که مرکزتلفن ایزابل یک سیستم تلفنی بسیار کامل است که هر سازمانی را بی نیاز از دیگر سیستم‌های تلفنی می‌کند.

می‌توانید بدون دانش برنامه نویسی، برنامه نویس تخصصی ویپ شوید !

به عنوان فردی که به دنبال آموزش ویپ هستید باید بدانید که در مسیر اجرای پروژه‌های ویپ به چالش های زیادی برخورد خواهید کرد. نیازمندی شرکت‌ها با یکدیگر بسیار متفاوت است و شما به عنوان کارشناس ویپ باید توانایی شخصی سازی سیستم تلفن را بر اساس شرح نیاز کارفرما داشته باشید. فرض کنید مدیر یک شرکت از شما می‌خواهد که مرکزتلفن ویپ را به گونه ای پیکربندی کنید تا پس از قطع مکالمه مشتریان، یک پیامک تشکر از تماس برای آنها ارسال شود. یا اینکه در ابتدای تماس مشتریان با مرکزتماس نام و شماره اپراتور خوانده شود. اینگونه موارد به صورت پیشفرض بر روی سیستم تلفن تحت‌شبکه وجود ندارد و صرفا از طریق برنامه نویسی بر روی سیستم تلفنی امکان استفاده را دارد.

معمولا وقتی صحبت از برنامه نویسی می‌شود ذهنمان به سمت کدهای پیچیده و زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی می‌رود. اما موضوع ساده تر از این حرفاست! مرکزتلفن ویپ ایزابل به صورت کدباز طراحی شده است و تمام افراد می‌توانند به سورس این سیستم دسترسی داشته باشند. هسته مرکزی این مرکزتلفن، استریسک است که تمام تغییرات در واقع بر روی این سیستم ایجاد می‌شود و در نهایت در پوسته که همان ایزابل است قابل مشاهده خواهد بود. در دوره‌های پیشرفته آموزش ویپ به صورت تخصصی با تغییرات زیرساخت و شخصی‌سازی سیستم تلفنی با حاقل دانش شبکه آشنا خواهید شد.

سرفصل های بسته آموزش ISSABEL

 1. آشنایی با ایزابل
 2. آشنایی با مفاهیم ویپ
 3. آموزش نصب ایزابل
 4. تنظیمات شبکه ایزابل
 5. تنظیمات داخلی ها
 6. تنظیمات مسیر وردی و خروجی
 7. تنظیمات ترانک
 8. ترانک بین ایزابل و گیت وی نیوراک
 9. ترانک بین ایزابل و گیت وی گرند استریم
 10. ترانک بین دو ایزابل ( الستیکس)
 11. آموزش استفاده از کارت های ویپ
 12. راه اندازی SIP Trunk مخابرات در ایزابل
 13. دایال پترن در ایزابل
 14. فارسی سازی ایزابل
 15. صندوق صوتی ایزابل
 16. تنظیمات ساعت کاری در  ایزابل
 17. راه اندازی IVR در  ایزابل
 18. صف در ایزابل
 19. ضبط مکالمات در ایزابل
 20. تهیه نسخه پشتیبان از ایزابل
 21. تقویم ایزابل
 22. انتقال تماس در ایزابل
 23. گزارش تماس ها در ایزابل
 24. راه اندازی فکس سرور روی ایزابل
 25. تنظیمات امنیتی در ایزابل (مقدماتی)

پیش نیازهای لازم برای شروع آموزش ایزابل

تنها نیاز شما برای شروع این دوره آموزشی ، آشنایی نسبی با مباحث Network + می‌باشد .

مدت زمان دوره ویدیویی آموزش ISSABEL

این دوره شامل بیش از ۸۳۰ دقیقه فیلم با کیفیت با فرمت mp4 می‌باشد ، که به محض تهیه این دوره ، قابل دانلود در قسمت دانلود‌های من در وب‌سایت می‌باشد .

ویپینگ، مرکزتخصصی آموزش ویپ ایزابل در ایران

آموزش VOIP

مراکز بسیاری در کشور مشغول آموزش ویپ هستند. اما در این میان مجموعه‌های آموزشی هستند که علاوه بر آموزش، سابقه اجرای پروژه های عملی بسیاری نیز دارند که این موضوع باعث می‌شود یک مرکز آموزشی صرفا به موارد پایه ای و تئوری نپردازد و تجربیات عملی و نکته‌هایی که فقط با تجربه به دست می‌آیند را نیز در دوره‌های آموزشی بازگو کنند. یکی از مراکز آموزشی معتبر و با سابقه‌ای که در حوزه آموزش تخصصی ویپ ایزابل فعالیت دارد، شرکت ویپینگ است که علاوه بر دوره‌های حضوری و آنلاین آموزشی، اقدام به تهیه بسته های آموزش ویپ مقدماتی تا پیشرفته و دوره‌های تخصصی شخصی‌سازی مرکزتلفن ویپ ایزابل نیز کرده است.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه های شغلی ماه رمضان غنی سازی اورانیوم سردار حجازی دعای روز هفتم رمضان سوپرلیگ اروپا