بازدید 6102

۱۲ میلیارد تومان جریمه برای دوپینگ در وزنه برداری

کد خبر: ۱۰۴۳۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴ 02 April 2021

جریمه مالی سنگین فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای کشورهایی که بیش از سه نمونه مثبت در سال داشت باشند، خطر جزای سنگین نقدی برای ورزش ایران را افزایش داده است.

به گزارش تابناک ورزشی، رشته کهن وزنه برداری به دلیل‌ غرق شدن در منجلاب دوپینگ و مافیایی که تاماش آیان در آن راه انداخته بود، در آستانه حذف از المپیک قرار گرفت و حالا مدیران جدید این ورزش تلاش می کنند که با تصویب جرایم سنگین مالی،  این عادت زشت را از وزنه برداری جهان پاک کنند.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پس از تشکیل جلسه هیات اجرایی اعلام کرد با توجه به تاثیر شیوع ویروس کرونا در برگزاری مسابقات گزینشی المپیک توکیو، اصلاحاتی را  در سیستم کسب سهمیه المپیک ایجاد کرده که برای تصویب، آن را  به IOC  ارائه کرده است.

هم‌چنین بنا بر درخواست فدراسیون وزنه‌برداری عربستان، میزبانی مسابقات جوانان جهان از عربستان به ازبکستان  انتقال یافت. البته تاریخ برگزاری مسابقات تغییر نکرده است و همانند قبل ۲۳ تا ۳۱ می (۲ تا ۱۰ خرداد) برگزار می‌شود.

کنگره اصلاح اساسنامه فدراسیون جهانی نیز ۳۰ جون (۹ تیر) به صورت وبینار برگزار می‌شود.

جریمه مالی برای کشورهایی که به دلیل دوپینگ تعلیق می‌شوند نیز به ۵۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد و کشورها با سه نمونه دوپینگ مثبت در سال متحمل تعلیق و جریمه مالی می‌شوند.

پیش از این فدراسیون جهانی تصمیم گرفته بود کشورها را با چهار نمونه دوپینگ مثبت تعلیق کند که این قانون مورد اعتراض قرار گرفت و در نهایت همان سه نمونه مثبت تصویب شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی