بازدید 30943
مهمترین خبر‌های اسفند ماه ۱۳۹۹
علم الهدی: پیشگیری از فرزندآوری، یکی از موارد فحشاست، معرفی اولین سیاستمداری که «بگم بگم» را رایج کرد، محمود میرلوحی: ناطق نوری کاندیدا شود، ردصلاحیت می‌شود، فاضل میبدی: عامل گناه فقر است، نه دوچرخه‌سواری، «سعید محمد» ردصلاحیت می‌شود، به جای قسم دادن مردم به حضرت عباس، واکسن وارد کنید، مارک خارجی قبای روحانی لو رفت!، مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۹...
کد خبر: ۱۰۴۳۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰ 01 April 2021

مرور مهمترین رویداد‌های سالی که گذشت در ایام نوروز یکی از اتفاقات مرسوم در رسانه هاست که «تابناک» هم از این قاعده مستثنا نیست. در گزارش پیش رو مروری خواهیم داشت بر مهمترین اتفاقات دوازدهمین ماه سال ۱۳۹۹ یعنی اسفند ماه که در روز‌های آغازین سال ۱۴۰۰ پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. همچنین در گزارش‌های جداگانه برای ایام نوروز، خلاصه‌ای از مهمترین رویداد‌های خبری و اتفاقات سال ۹۹ را منتشر خواهیم کرد.

به گزارش «تابناک»؛ بایدن خواهان بازگشت به میز مذاکرات ۱+۵ با ایران شد، هاشمی روحانی را در تور اصلاح‌طلبان انداخت! اروپا چگونه می‌تواند گره برجام را باز کند؟ آمادگی بازار ارز برای تغییر مسیر و ریزش قیمت‌ها، رحیم‌پور ازغدی: رضاخان ایرانی نبود، رئیسی، قالیباف و لاریجانی گزینه‌های شورای وحدت اصولگرایان، ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی تشکیل شد؟ خودرو‌های بالای یک میلیارد تومان مشتری ندارد، خاتمی به رهبر انقلاب نامه نوشت، باهنر: FATF به احتمال زیاد در مجمع تصویب می‌شود، حوزه‌های علمیه مدرسه راه می‌اندازند؟ و فاجعه بیت‌کوین در راه است؟ بخشی از مهمترین اخبار اسفند ماه گذشته است که در رسانه‌های مختلف انعکاس یافته است.

علم الهدی: پیشگیری از فرزندآوری، یکی از موارد فحشاست، معرفی اولین سیاستمداری که «بگم بگم» را رایج کرد، محمود میرلوحی: ناطق نوری کاندیدا شود، ردصلاحیت می‌شود، فاضل میبدی: عامل گناه فقر است، نه دوچرخه‌سواری، پارتی‌بازی برای تزریق واکسن کرونا در برخی بیمارستان‌ها؟ «سعید محمد» ردصلاحیت می‌شود، به جای قسم دادن مردم به حضرت عباس، واکسن وارد کنید، تا الان که آقای رئیسی رئیس‌جمهور است! مارک خارجی قبای روحانی لو رفت! مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۹ و مناظره زنده انتخابات ریاست جمهوری حذف شد؟! نیز بخش دیگری از مهمترین عناوین خبری آخرین ماه سال ۹۹ بود.

بایدن خواهان بازگشت به میز مذاکرات ۱+۵ با ایران شد

آمریکا بدون توجه به نقض عهد و خروج از برجام توسط دولت ترامپ، خواهان بازگشت به میز مذاکرات ۱+۵ با ایران شد. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ بدون اشاره به اعمال تحریم‌های دولت ترامپ و خروج این کشور از برجام، خواهان بازگشت به میز مذاکرات ۱+۵ شد و گفت: ما باید تلاش‌های ایران برای بی ثبات سازی خاورمیانه را زیر سوال ببریم. ما آماده هستیم با پنج بعلاوه یک درمورد فعالیت هسته‌ای ایران، وارد تعامل شویم.

هاشمی روحانی را در تور اصلاح‌طلبان انداخت!

صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه خاتمی سال ۹۲ مخالف کاندیداتوری روحانی بود، ولی هاشمی رفسنجانی او را راضی کرد، تاکید نمود: گزینه اول ما آقای روحانی نبود. آقای هاشمی در شورای نگهبان رد شد که اگر چنین نمی‌شد آقای روحانی اصلا مطرح نمی ‎شد. وی افزود: در بین اصلاح طلبان بعضی از روی نفاق، برخی از روی علاقه و ... به آقای روحانی رای دادند، اما اصل مطلب این بود که گزینه‌ای بهتر از آقای روحانی برای اصلاح طلبان نبود.

اروپا چگونه می‌تواند گره برجام را باز کند؟

موسسه کارنگی در تحلیلی نوشت: اروپایی‌ها باید با دولت بایدن خط مشی مشترکی را به سرعت ترسیم کنند. با این حال به نظر می‌رسد آن‌ها بار دیگر منتظر این هستند تا آمریکا ابتکار عمل را در دست گیرد. اروپایی‌ها باید برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به ایران به دیگر شرکا فشار وارد کنند. این می‌تواند توسط احیای کانال تقریبا از بین رفته اینستکس و همچنین چراغ سبز برای اختصاص وام به ایران صورت بگیرد. دقیقاً به دلیل اینکه تنش‌ها عمدتا بین ایالات متحده و ایران است، اروپا نقش مهمی را به عنوان میانجی ایفا می‌کند. اروپایی‌ها باید این کار را با مشورت دقیق واشنگتن انجام دهند، اما نه به دستور آمریکا. اروپا نمی‌تواند پنهان شود و و زمان کمی برای از دست دادن دارد.

آمادگی بازار ارز برای تغییر مسیر و ریزش قیمت‌ها

بررسی رفتار فعالان بازار ارز در روز‌های اخیر نشان‌دهنده تردید و سرگردانی آنهاست، به طوری که آن‌ها از تداوم رشد بهای ارز نا امید شده و در انتظار ریزش قیمت‌ها هستند، هرچند تحولات سیاست خارجی همچنان مبهم است، گویا دلالان بازار ارز از اکنون به پیشواز تحولات پیش رو رفته‌اند. زمانی که اتفاقات و صحبت‌های یکی دو روز اخیر طرف‌های آمریکایی و ایرانی را کنار هم می‌گذاریم، شواهد به نفعِ رفع موانع بین‌المللی اقتصاد و برداشته شدن تحریم‌ها خودنمایی می‌کند. اکنون که نقش رفع تحریم‌ها در سیر نزولی و سقوطی قیمت دلار پوشیده نیست، انتظار می‌رود با مشاهده سیگنال‌های مثبت در روابط خارجی و به ویژه در مورد برجام، شاهد کاهش محسوس قیمت دلار باشیم. /ایرنا

رحیم‌پور ازغدی: رضاخان ایرانی نبود

رحیم‌پور ازغدی در مورد ایرانی بودن رضاخان گفت: نسب پهلوی از طرف پدر و مادر، ایرانی محسوب نمی‌شد و در اسناد لانه جاسوسی هم در مورد پدر و مادر او و شوهر دوم مادرش و اینکه این خانواده دسته جمعی برای معاش خود، در قزاقخانه و زیردست روس‌ها بزرگ شده اند، اظهاراتی شده است. حسن رحیم پور ازغدی در مصاحبه‌ای به سوالاتی درمورد حکومت رضاشاه پرداخت.

رئیسی، قالیباف و لاریجانی گزینه‌های شورای وحدت اصولگرایان

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بخشی از صحبت‌های حداد عادل مبنی بر رفتن شورای وحدت اصولگرایان به سمت علی لاریجانی برای ریاست جمهوری سیزدهم، گفت: در ابتدا چنین برداشتی از نوع موضع‌گیری‌های شورای وحدت وجود داشت، اما در مجموع تا الان آن‌هایی که نقش اصلی را در شورای وحدت دارند به این مساله اشاره‌ای نداشتند و یا تاکیدشان بر این بود که آیت‌الله رئیسی از اولویت بیشتری نسبت به افرادی نظیر علی لاریجانی برخوردار است. او ادامه داد: حال اینکه اگر آیت‌الله رئیسی به میدان نیاید شورای وحدت به سمت چه فردی گرایش پیدا می‌کند نیاز به این دارد که شورای وحدت شاخص‌ها و گرایشات خود را نسبت به معرفی نامزد‌ها شفاف‌تر بیان کند؛ به این دلیل که هنوز هیچ مانیفستی از شورای وحدت به این معنا اعلام نشده است، به نظر می‌رسد که قضاوت ممکن است بر واقعیات مبتنی نباشد. ترقی افزود: در بین اصولگرایان در این باره اتفاق نظر وجود نداشته و نظر متفقی در این زمینه وجود ندارد که به یک جمع بندی برسند. اگر امر مشتبه شود به نفرات بعد از رئیسی، طبیعتا تکثر نامزد وجود خواهد داشت؛ اما در بین افرادی که مطرح هستند علی لاریجانی و محمدباقر قالیباف طرفداران خاص خود را دارند. از نظر اجرایی قالیباف قوی‌تر است، اما از نظر دیپلماسی و گرایش به سمت اعتدال لاریجانی به مواضع سیاسی روحانی نزدیک‌تر است و اگر او بیاید بخشی از اصلاح طلبان هم از او حمایت می‌کنند.

ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی تشکیل شد؟

سید صولت مرتضوی ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر تشکیل ستاد انتخاباتی برای یکی از شخصیت‌های سیاسی را رد کرد. سید صولت مرتضوی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر راه‌اندازی ستاد انتخاباتی برای برخی شخصیت‌های سیاسی، اعلام کرد، در هیچ ستاد انتخاباتی مشغول به فعالیت نبوده و هیچ ستادی را هم راه‌اندازی نکرده است. بر اساس این گزارش، در برخی رسانه‌ها خبری مبنی بر راه‌اندازی ستاد انتخاباتی از جانب سید صولت مرتضوی برای یکی از شخصیت‌های سیاسی کشور منتشر شده بود. این رسانه ادعا کرده بود که آقای مرتضوی مسئول ستاد انتخاباتی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی شده است.

خودرو‌های بالای یک میلیارد تومان مشتری ندارد

موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو: قیمت خودرو نسبت به هفته گذشته کمتر شده و اکنون بازار به شدت آرام است. همان طور که در گذشته اعلام شد، امسال قیمت خودرو شب عید افزایش نخواهد داشت. بیش از ۹۰ درصد خودرو‌های وارداتی موجود در بازار، ارزشی بیش از یک میلیارد تومان دارد. قرار است از خودرو‌های میلیاردی مالیات اخذ شود که این کار باعث افت تقاضا و رکود بیشتر در بازار خودرو‌های وارداتی می‌شود. اکنون تقاضا تنها برای خودرو‌های زیر ۶۰۰ میلیون تومان است و خودرو‌های بالای یک میلیارد بدون مشتری مانده اند. / باشگاه خبرنگاران

خاتمی به رهبرانقلاب نامه نوشت

حق شناس فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر تهران نامه خاتمی رئیس جمهور اسبق به رهبر انقلاب را تابید کرد. در همین حال به گزارش انصاف نیوز به دنبال انتشار خبری در رسانه‌های مجازی کشور درخصوص نامه‌ٔ سیدمحمد خاتمی به رهبری، دفتر رئیس دولت اصلاحات با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی در این خصوص منتشر کرد. متن کامل این اطلاعیه به نقل از خاتمی‌مدیا در پی می‌آید؛

‌بسم الله الرحمن الرحیم

آنچه پیرامون ارسال نامه جناب آقای سیدمحمد خاتمی به رهبری معظم انقلاب در رسانه‌ها منتشر شده است، تنها گمانه زنی رسانه‌ای است.

همه کسانی که به کشور و مردم و انقلاب می‌اندیشند، نسبت به سرنوشت میهن اسلامی و ملت و نیز اصلاح امور دغدغه دارند.

جناب آقای خاتمی نیز از جمله هرجا و هر مناسبتی اقتضاء کند دغدغه‌های خود را عملا‌ً به دور از تبلیغات دنبال می‌کنند؛ ولی آنچه به این مقدار راجع به محتوای نامه بیان می‌شود ناشی از حدسیات و گمانه‌زنی است.

حوزه‌های علمیه مدرسه راه می‌اندازند؟

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش: حوزه‌های علمیه تازه ه فکر افتاده‌اند که در همه دستگاه‌ها اثرگذاری هدفمند داشته باشند. حاجیان زاده، مشاور دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش خبر داده حوزه‌های علمیه در کشور مدرسه‌های علوم و معارف اسلامی راه می‌اندازند تا الگوسازی کنند. او افزود، امروز حوزه‌های علمیه به صورت رسمی به تالیف کتب درسی وارد شده‌اند و خوش‌بختانه در همه گروه‌های درسی سازمان تالیف کتب درسی که مغز متفکر آموزش و پرورش نماینده دارند. این مقام دولتی خبر داده: «از دغدغه‌های حوزه علمیه این است که اثرگذاری‌اش را هدف‌مند و ساختاری کند و در طرح آمایش حوزه‌ها، بیش از ۱۰۰ دستگاه هدف مورد توجه قرار گرفته‌اند که حوزه و حوزویان بتوانند در آن نقش موثری ایفا کنند.»

فاجعه بیت‌کوین در راه است؟

«حکیمی» معاون سابق بانک مرکزی گفت: ایران باید موضع خود را در برابر بیت کوین مشخص کند. در بدترین حالت ممکن قرار داریم؛ مردم چیزی را می‌خرند که نه پشتوانه قانونی دارد نه منع قانونی. برخی کشور‌ها مانند امریکا ضمن موافقت با خرید و فروش بیت کوین به مردم گفته است که باید بیت کوین را در کیف پول مشخصی قرار دهید و برای دریافت این کیف پول باید احراز هویت شود؛ بنابراین، دیگر ناشناس نیست و اگر بیت کوینی در کیف پولی قرار گیرد که ثبت‌نام نشده باشد، قاچاق به حساب می‌آید. الان با این وضعیت می‌توانند با دستگاه ماینر بیت کوین استخراج کرده و در ترکیه خانه بخرند! در این حالت ارز کشور به راحتی خارج می‌شود و خروج سرمایه بالایی خواهیم داشت و هر چقدر بیشتر بلاتکلیف بماند خروج سرمایه شدیدتر می‌شود؛ اگر حاکمیت ورود نکند، هم مردم ضرر می‌کنند، هم حاکمیت! بیت کوین یک دارایی با سودآوری و ضرر خیلی بالاست؛ مردم اگر تحلیل تکنیکال ندانند، پولشان را در معرض مخاطره قرار دادند. /تسنیم

باهنر: FATF به احتمال زیاد در مجمع تصویب می‌شود

محمدرضا باهنر: اینکه ما چطور به پالرمو و سی اف تی بپیوندیم که در مجامع جهانی اعلام کنیم ما علیه تروریسم هستیم و از طرفی این اهرمی نباشد تا خنثی سازی مبارزه ایران علیه تحریم‌ها باشد، این کار فنی و دقیقی است که کمی معطلی دارد. باهنر افزود: در مجمع هنوز درباره اف‌ای تی اف بحث می‌شود و این موضوع یک دور معطل شد و به نتیجه نرسید. ریاست محترم جمهور نامه‌ای برای رهبری مرقوم داشتند و خواستند مجمع علاوه بر اتمام وقت بررسی باز هم مساله را بررسی کند و دو جلسه است که در کمیسیون‌های مربوطه بررسی می‌شود. فکر می‌کنم ظرف ۱۵ روز آینده به صحن مجمع بیاید و امیدواریم مجمع نظر خوبی بر اساس منافع ملی، داشته باشد. او در پایان گفت: به نظر من، اف‌ای تی اف به احتمال زیاد تصویب می‌شود، ولی حق تحفظ‌ها باید در کنار این موضوع بررسی شود که امروز هم فقط حق تحفظ‌ها مورد بررسی است.

علم الهدی: پیشگیری از فرزندآوری، یکی از موارد فحشاست

علم الهدی در خطبه اول نماز جمعه مشهد گفت: از موارد مرتبط با تقوای عملی در کانون زندگی و خانواده، فرزندآوری است و پیشگیری و جلوگیری از فرزندآوری طبق برداشت از قرآن عملی سفیهانه است، چون زوجین قدرت تصمیم گیری ندارند. وی افزود: با توجه به آیات قرآن پیشگیری از فرزندآوری، قتل اولاد محسوب می‌شود و یکی از موارد فحشاست.

معرفی اولین سیاستمداری که «بگم بگم» را رایج کرد

فعال رسانه‌ای اصولگرا از اولین سیاستمداری که فرهنگ بگم بگم را رایج کرد، رونمایی کرد. عبدالله گنجی، فعال رسانه‌ای اصولگرا در کانال تلگرامی خود نوشت: چهارده اسفند ۵٩ مصادف با سالروز درگذشت دکتر مصدق، اولین صف آرایی همسوی لیبرالها، ملیگراها، منافقین و بنی صدر علیه خط امام بود. بنی صدر که سخنران مراسم دانشگاه تهران بود اولین نفری در ایران است که فرهنگ بگم، بگم را شروع کرد و اسامی افراد عادی را شخصا از تریبون میخواند. همه رفتند، اما امام جاودانه شد.

محمود میرلوحی: ناطق نوری کاندیدا شود، ردصلاحیت می‌شود

فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره احتمال حضور ناطق نوری در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: تردیدی نیست که ناطق نوری تحت هیچ‌شرایطی نامزد نمی‌شود. اگر هم بیاید بعید می‌دانم شورای نگهبان آقای ناطق را تأییدصلاحیت کند؛ همان‌طور که در سال ۹۲ برخلاف پیش‌بینی‌ها آقای هاشمی ردصلاحیت شد.

فاضل میبدی: عامل گناه فقر است، نه دوچرخه‌سواری

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در مطلبی نوشت: دوچرخه‌سواری هرگز باعث ترویــج گناه در جامعه نخواهـد بود. در هیچ بخشی از فقه، شرع و قانون نیز حرمتی برای این امر وجود ندارد. کسانی که حلال خدا را حرام می‌کنند گناه را ترویج می‌کنند. اگر سوال شود که مهم‌ترین عامل گناه در کشور چیست؟ باید پاسخ داد فقر و تفاوت طبقاتی عامل اصلی این امر است.

پارتی‌بازی برای تزریق واکسن کرونا در برخی بیمارستان‌ها؟

میزان نوشت: برخی افراد مدعی شدند که بستگان برخی از مسئولان بیمارستان‌ها در فاز ۱ واکسیناسیون بدون نوبت واکسن دریافت کردند. حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در خصوص این ادعا گفت: احتمالا چنین چیزی درست است، چون این واکسن‌ها یخ زده هستند و هنگامی از حالت یخ زده درمی‌آیند اگر تزریق نشوند، باید دور ریخته شوند و به همین دلیل برای این که واکسن‌ها در چنین شرایطی دور ریخته نشوند که البته خیلی به ندرت پیش می‌آید و اگر برنامه از پیش تعیین شده و غرض ورزی در کار نباشد، در آن لحظه شخصی را پیدا می‌کنند و واکسن را به او می‌زنند.

«سعید محمد» ردصلاحیت می‌شود

تحلیلگر مسایل سیاسی نوشت: سردار سعید محمد در شمار "کاندیدا‌های نظامی" با مختصاتی که برخی محافل رسانه‌ای اصلاح‌طلب به آن دامن می‌زنند، قرار ندارد. احمد زید آبادی فعال رسانه‌ای در یادداشتی درباره پشت پرده فعالیت‌های انتخاباتی سردار محمد نوشت: سعید محمد فرماندۀ سابق قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران با نوع اعلام ورودش به صحنۀ انتخابات ریاست جمهوری سال آینده، نشان داد که کاندیدایی منفرد و تنهاست و نیروی مؤثری در سطح نهاد‌های رسمی از او حمایت نمی‌کند. بنابراین، او در شمار "کاندیدا‌های نظامی" با مختصاتی که برخی محافل رسانه‌ای اصلاح‌طلب به آن دامن می‌زنند، قرار ندارد. با این حساب، حضور سعید محمد در انتخابات ممکن است با ناخرسندی و خشم محافل ذی‌نفوذ اصولگرا روبرو شود و برای انصراف از رقابت، تحت فشار قرار گیرد. به نظرم اگر او بر حضور خود در انتخابات اصرار ورزد، از صافی نظارت استصوابی شورای نگهبان عبور نخواهد کرد!

به جای قسم دادن مردم به حضرت عباس، واکسن وارد کنید

روزنامه اطلاعات نوشت: با توجه به بی توجهی به درخواست‌ها برای نرفتن به سفر از سوی مردم، بهترین کار برای جلوگیری از شیوع رو به تزاید بیماری کرونا، واکسینه کردن مردم است. واردات واکسن حتی از کشور‌هایی که جمهوری اسلامی روابط حسنه با آن‌ها دارد نظیر روسیه و چین به صورت قطره چکانی انجام می‌شود و هر دفعه حداکثر در حد چند صد هزار دوز وارد می‌شود که به نظر می‌رسد برای خالی نبودن عریضه و دل خوش کردن است تا یک اقدام جدی که آحاد مردم کشور را در بر بگیرد و مقابله جدی با این ویروس خطرناک و مهلک باشد. این مقدار و با این حالت قطره چکانی هرگز کفاف جمعیت کشور را نخواهد داد. آمار‌های واکسینه کردن شهروندان در سایر کشور‌ها حتی کشور‌های خاورمیانه که توسط منابع معتبر اعلام می‌شود با ایران تفاوت فاحش دارد. آیا از نظر اخلاق پزشکی، یک روز تاخیر در واکسینه کردن مردم خیلی دیر نیست؟ تا فصل بهار و در این فاصله هر روز تعدادی از افراد به کام مرگ می‌روند و چند هزار تن هم مبتلا می‌شوند و چه بسا در افراد مبتلا، عوارض آن، تا سال‌ها در شخص خواهد ماند. بهتر آن بود که از چند ماه جلوتر موضوع واردات واکسن از همان کشور‌های بلا مانع جدی گرفته می‌شد تا نیاز به قسم دادن مردم به حضرت عباس نباشد.

تا الان که آقای رئیسی رئیس‌جمهور است!

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با نامه نیوز درباره نامزدی علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقای لاریجانی بهترین گزینه محسوب می‌شود، اما آمدن او بستگی به تصمیم آقای رئیسی دارد. آقای رئیسی مورد اقبال حاکمیت است و اگر نامزد شود شاید کس دیگری نیاید. البته در حالت یک انتخابات نیمه سردی را تجربه خواهیم کرد. وی افزود: اگر آقای رئیسی بیاید، به نظر من آقای لاریجانی نخواهد آمد و خودش را هزینه نمی‌کند، چون بالاخره نهاد‌های تأثیرگذار در بحث انتخابات سوگیری شان خیلی بیشتر به آقای رئیسی است تا آقای لاریجانی. به عبارت دیگر آن‌ها به آقای لاریجانی انتقاد‌هایی دارند، اما به آقای رئیسی هیچ انتقادی ندارند. این فعال سیاسی نزدیک به علی لاریجانی اظهار کرد: آقای رئیسی الان ۸۰ درصد رئیس جمهور است و راه سختی پیش روی او وجود ندارد. اینکه الان ایشان می‌گوید «برنامه‌ای ندارد»، بیشتر تاکتیکی است، در واقع وقتی اینقدر اقبال برای او فراهم است ضرورتی ندارد که خودش را هزینه کند. این امری طبیعی محسوب می‌شود و هر کس دیگری هم جای آقای رئیسی بود همین صحبت را انجام می‌داد. وی ادامه داد: اگر آقای رئیسی نیاید تنور انتخابات گرم است یعنی شور و هیجانی اتفاق می‌افتد. آقای لاریجانی و آقای قالیباف سعی می‌کنند به عرصه انتخابات ریاست جمهوری ورود کنند.

مارک خارجی قبای روحانی لو رفت!

در حاشیه جلسه هیات دولت تصویری از قبای حسن روحانی رئیس جمهور منتشر شد که نشان می‌دهد این قبا از پارچه ایتالیایی دوخته شده است.

مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۹

مهم‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۹۹ از نظر کاربران انتخاب شد. کاربران پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، جمله ایشان در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، درباره علاج مشکلات کشور به وسیله‌ی دولت جوان حزب‌اللهی را به عنوان مهمترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۱۳۹۹ انتخاب کردند. از روز ۲۴ اسفندماه تا امروز در مرحله پایانی نظرسنجی انتخاب مهمترین جمله سال ۹۹، بیش از ۱۳۵ هزار نظر دریافت شد و کاربران به ترتیب سه جمله‌ی زیر را به عنوان مهمترین و به‌یادماندنی‌ترین جملات رهبر انقلاب در سالی که گذشت، برگزیدند.

مناظره زنده انتخابات ریاست جمهوری حذف شد؟!

خبرآنلاین نوشت: شنیده شده است که با توجه به تبعاتی که مناظره زنده در انتخابات ریاست جمهوری دارد، احتمالا مناظرات انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ زنده نباشد و با چندین ساعت فاصله زمانی ضبط و پخش شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۵۱
انتشار یافته: ۱۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
علم الهدی: پیشگیری از فرزندآوری، یکی از موارد فحشاست:
اتفاقا" برعكس مردمي كه مشكل معيشت دارند سعي مي كنند با كنترل تعدد فرزندان مشكل مالي و رسيدگي به آنها را حداقل كنند تا بتوانند از پس مخارج بر بيايند.
امروزه در كشور هزينه از تحصيلات ابتدائي تا سطح دانشگاه با والدين است و دولت تماشاچي است.
فقط شمائي كه نفست از جاي گرم بلند مي شود.
IRANNEJAD
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
تا الان که آقای رئیسی رئیس‌جمهور است!
پس قبول داريد رياست جمهوري در كشور انتصابي است نه انتخابي ؟؟؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
واقعا‌نظر رحیم پورازغدی اهمیتی هم داره؟ این آدما رو سایتهایی مثل شما پررنگ میکنن، هرروزم یه حرفی از روشکمشون میزنن که مطرح باشن، نگن هیچ کارس، اینکه رضاشاه خان بود یا شاه بود، ایرانی بود یا نبود رو استاد تاریخ باید بگه، نه رحیم چی چی که معلوم نیس از کجا اومده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
اول اثبات کنید خودتان و تبارتان ایرانی هستید بعد ادعا کنید و دیگران را که برای ساخت ایران جانفشانی کردن زیر سوال ببرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
آقای علم الهدی چطور تا یکی دو سال اخیر فرزند آوری قتل اولاد و فساد نبود.بعد از ۴۰ سال که جمعیت داره به سمت پیری میره یادت افتاده و داری به قرآن ربطش میدی.آره دیگه هر موقع کم آوردین از دین و قرآن مایه بزارین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
اقا نکند رضا خان یهودی باشد و یا از پاکستان و هند و افغانستان و..... بیاید مردم را با این حرف ها و خرافات ها سرگرم نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
تهمت‌هایی که به رضا شاه می‌زنند نزد مردم نتیجه‌ی عکس دارد. بهتر است هوشمندانه‌تر به تخریب بپردازند.
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
اصالت رحیم پور ازغدی کجاییه ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
رحیم پورو وقدوسی افغانی هستند
ناشناس
|
Poland
|
۰۴:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
آقای باهنر تصویب fatf دیگر مطالبه مردم است از مسوولین.بسته دیگه این همه فشار و تنگنا اقتصادی روی مردم.
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
ازغددی ،،،ازغدی
شماها کارو زندگی ندارین
آخه فقط حرف زدن ، اونم در تمام مواردی که احتیاج به تخصصهای خاص خودش رو داره که نشد کار
پهلوی ،،خوب یا بد ،،، تموم شد ورفت ، قضاوتش رو هم بسپر به اهل فن این قضییه،، بهتره که امثال شماها که تریبون دارین ، راجع به همین دهه های اخیر و فقط در محدوده تخصص خودتون که بعضا نمیدونم چیه ،، دادسخن بدین که شاید یک گره گشائی از وضع موجود مردم هم صورت بگیره
واقعا بدبختیه که مردمی فرهیخته به گره گشائی افرادی محتاج بشن که بیشتر به درد هواشناسی و تشخیص درست جهت باد میخورن تا رتق و فتق امور مبتلابه مردم و مملکت!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
قشنگ معلومه کم اوره زده جاده خاکی .خود ازغدی هم قیافش به تیمور و لنگ و مغولها میخوره قطعا ایرانی نیست
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
بین این همه اشفته گویی که در این مقاله بود تنها حرف جناب حکیمی معاون سابق بانک مرکزی ارزشمند است که راجع به بیت کوین گفته اند اما کامل نیست اول انکه ارز دیجیتال فقط بیت کوین نیست و این بازار به سرعت در حال جهانی شدن و توسعه است ،ثانیا سود های چند صد درصدی و حتی چند هزار درصدی سال گذشته این ارزها هم دلاری بوده و هم جهانی و تابع قدرت خرید و مشتریان و بازیگران کوچک داخل کشور نیست و ثالثا پالس بزرگ ان افزایش نرخ ارز به واسطه هجوم انفجاری مردم به سمت این بازار است و چون برای خرید ارز دیجیتال باید ارز معمولی بدهی سبب گران شد نرخ ارز در اینده نزدیک خواهد شد پس سخنان دوستانی که صحبت از ریزش بازار ارز می کنند شعر است و فاجعه اصلی این است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
اين اصلاح طلبا نميخوان دست از دروغگويي وردارن ؟
روحاني كجا به پشتوانه اصلاح طلبا رييس جمهور شد ؟
اصلا اگه اصلاح طلب بود عمرا مردم بهش راي ميدادن
مردم بعد از ٧٦ و ٨٨ كلا چششون از اصلاح طلبا ترسيده و عين داعشيا ازشون ميترسن
ناشناس
|
Australia
|
۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
نگرانی ها در مورد پالرمو و سی اف تی با بستن پیمان مالی و بانکی با چین برطرف میشود به طوری که کانالهای دور زدن تحریمها افشا نشود.
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
"حضور سعید محمد در انتخابات ممکن است با ناخرسندی و خشم محافل ذی‌نفوذ اصولگرا روبرو شود و برای انصراف از رقابت، تحت فشار قرار گیرد. به نظرم اگر او بر حضور خود در انتخابات اصرار ورزد، از صافی نظارت استصوابی شورای نگهبان عبور نخواهد کرد!"
"تا الان که آقای رئیسی رئیس‌جمهور است!"
شوخی نکن بانمک!
حسنعلی
|
United States
|
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
آقای حسن رحیم پور ازغدی:
مدرک خود را چرا منتشر نمی کنی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
این خبرها که مال چند ماه پیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
مگر واکسنهای یخ زده اجازه ورود دریافت کرده ند ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین انتخابات 1400 عید فطر دعای روز بیست و نهم رمضان