بازدید 26282
فدراسیون فوتبال با نامه کتبی، پیش شرط نشست منامه را نپذیرفت
عزیزی خادم با رد دستورجلسه دیکته شده‌ ای اف سی - نظیر آنچه تا کنون با روسای قبلی انجام و به تعارف بین طرفین منجر می‌شد - قید سفر به منامه را زد و با ارسال نامه‌ای کتبی برای شیخ سلمان، بر طرح موضوع میزبانی فوتبال ایران در این ملاقات کلیدی تاکید کرد تا از همین ابتدا نشان دهد که دوره کرنش مقامات فوتبال کشورمان مقابل تصمیم‌های بودار و مسموم‌ ای اف سی گذشته است.
کد خبر: ۱۰۴۲۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۹ 27 March 2021

سلب میزبانی از تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و همچنین محروم کردن نمایندگان باشگاهی کشورمان در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا از بازی در زمین خودی، بازتاب گسترده‌ای در محافل ورزشی و سیاسی ایران داشت و افکار عمومی، غیر از مدیران پیشین فدراسیون، لابی شاهزادگان سعودی و بحرین را در این تصمیم عجیب و یکجانبه دخیل می‌دانند.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ فدراسیون فوتبال ایران که بیش از یک دهه در نازل‌ترین سطح اداره شده است، سرانجام پس از یک سال سردرگمی و نداشتن رییس، در اسفندماه سال گذشته صاحب و رییس پیدا کرد و مجمع فدراسیون با رای خود، همه بازماندگان گروه مهدی تاج را کنار گذاشت. با استقرار فدراسیون جدید و در راس آن شهاب الدین عزیزی خادم، تلاش‌ها برای بازپس گیری اعتبار از دست رفته و آبروی حراج شده فوتبال ایران آغاز شد، اما کار از کار گذشته بود و شیخ سلمان بحرینی، از فرصت به دست آمده نهایت بهره را برد تا در سکوت مدیران موقت فوتبال ایران، میزبانی بازی‌های باقی مانده را به کشور خودش هدیه بدهد؛ هر چند حالا نامه جدید‌ ای اف سی، تلاش دارد پای این شاهزاده بحرینی را از این حق کشی آشکار بیرون بکشد.

به این ترتیب برگزاری یک جلسه جدی و رساندن مراتب اعتراض رسمی مقامات رسمی دولتی و فدراسیون ایران به گوش شیخ سلمان ضروری به نظر می‌رسید. این کار با نامه نگاری و ارسال ایمیل فوری برای دبیرکل و شخص رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام و تاریخ سوم آوریل یعنی جمعه اخیر برای نشست طرفین در منامه تعیین شد.

جلسه‌ای که می‌توانست زوایای پنهان این تصمیم بحث برانگیز‌ ای اف سی را برای ایرانی‌ها آشکار سازد. طبق اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار تابناک، رییس فدراسیون فوتبال ایران در اقدامی جالب بلیت تهیه شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا را نیز رد و اعلام کرد، بلیت سفر و اقامت خود و هیات همراه ایرانی را فدراسیون ایران تهیه خواهد کرد و نیازی به مهمان شدن از سوی شیخ بحرینی ندارد.

اختصاصی تابناک | عزیزی خادم جلسه فرمالیته و دستوری با شیخ سلمان را رد کرد / پافشاری فدراسیون ایران بر مذاکره برسر میزبانی‌ها

رد جلسه فرمالیته و تشریفاتی در منامه: فدراسیون ایران حقش را می خواهد

در کمال تعجب اما، در فاصله کمی تا روز سفر مقامات ایرانی، از سوی کنفدراسیون آسیا نامه‌ای به عزیزی خادم ایمیل شد که محتوای آن نشان دهنده هراس شیخ سلمان از دستور موضوع این جلسه بود. در این ایمیل،‌ ای اف سی چارچوب و موضوعات نشست را تعیین کرد و سوژه‌های فرمالیته نظیر تحکیم روابط دوجانبه فدراسیون ایران با AFC و تبادل نظر دوطرف درباره همکاری‌های آتی را محور این دیدار حیاتی برای فوتبال کشورمان قرار داد!  

در واقع شیخ سلمان به زبان خوش اعلام کرد که تمایلی به بحث در مورد مساله حساس میزبانی ایران، پایمال شدن حق تیم ملی ایران و باشگاه‌های کشورمان در کنفدراسیون آسیا و پاسخگویی در مورد دلیل این احکام ندارد!

به این ترتیب عزیزی خادم با رد دستورجلسه دیکته شده‌ ای اف سی - نظیر آنچه تا کنون با روسای قبلی انجام می‌شد و به تعارف بین طرفین منجر می‌شد - قید سفر به منامه را زد و با ارسال نامه‌ای کتبی برای شیخ، بر طرح موضوعات سرنوشت ساز فوتبال ایران در این ملاقات کلیدی تاکید کرد تا از همین ابتدا، نشان دهد که دوره کرنش مقامات فوتبال کشورمان مقابل تصمیم‌های بودار و مسموم‌ ای اف سی گذشته است.

 

فرافکنی ‌ای اف سی بعداز واکنش شدید فدراسیون ایران

کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از این واکنش جدی از سوی عزیزی خادم، با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد (!) و اعلام کرد که شیخ سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است، در حالی که قطعا تصمیمی با چنین درجه‌ای از اهمیت، حتما باید در هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا طرح شود.

البته مهدی تاج عضو ایرانی هیات رییسه AFC، همصدا با شیخ سلمان معتقد است این مساله مهم نباید در هیات رییسه طرح می‌شد! این باور عجیب در حالی است که‌ ای اف سی، همین چهارسال پیش تقاضای سیاسی دربار سعودی برای قطع حضور تیم‌های دو کشور ایران و عربستان در خاک یکدیگر را تصویب کرده بود!  

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، پس از پیگیری‌های مسئولین فدراسیون در خصوص میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در بحرین، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد و اعلام کرد که شیخ سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است. متن نامه به شرح زیر است؛
تاریخ: ۱۹ مارس ۲۰۲۱

به: آقای منصور قنبرزاده / سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران

موضوع: درخواست جلسه بسیار فوری

آقای عزیز.

بازگشت به نامه مورخ ۱۶ مارس ۲۰۲۱ ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران (به شماره ۹۹۵۳۶۹۶) خطاب به ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد موضوع فوق، بدینوسیله خوشوقتم به اطلاع برسانم ریاست AFC از ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران دعوت نموده است در جلسه سوم آوریل ۲۰۲۱ در منامه بحرین حضور به هم رساند.

این جلسه فرصتی را فراهم خواهد نمود تا AFC و فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران همکاری‌های فیمابین را تقویت نمایند. بخش اداری با FFIRI در تماس خواهد بود تا هماهنگی‌های لازم را برای این جلسه به عمل آورد.

ضمن تشکر از FFIRI برای ابراز تمایل جهت میزبانی دور دوم مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و ۲۰۲۳ جام ملت‌های آسیا به اطلاع می‌رساند که این تصمیم پس از بررسی‌های لازم و دقیق، فاکتوربندی بخش‌های مختلف شامل استاندارد‌های استادیوم‌ها / امکانات پیشنهادی، ارزیابی ریسک‌های مرتبط با هماهنگی‌های لجستیک، تجاری و مالی برای تیم‌های شرکت کننده و همچنین وضعیت کشور‌ها از نظر شیوع کووید ۱۹، توسط دبیرخانه کل AFC اتخاذ شده است و رئیس AFC دخالتی در تصمیم اتخاذ شده توسط دبیرخانه کل AFC ندارد.

از علاقه مندی شما برای میزبانی مسابقات علیرغم چالش‌های ایجاد شده به دلیل شرایط پاندمیک تشکر و قدردانی نموده و به شما اطمینان می‌دهیم که AFC به حمایت‌های خود از شما برای دستیابی به اهداف موردنظر ادامه خواهد داد. با تشکر از شما و به امید خوش آمدگویی به ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران به بحرین.

ارادتمند شما

داتو ویندزور جان

دبیرکل AFC

اختصاصی تابناک | عزیزی خادم جلسه فرمالیته و دستوری با شیخ سلمان را رد کرد / پافشاری فدراسیون ایران بر مذاکره برسر میزبانی‌ها

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۴
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
ای کاش یک فوتبالی که جایگاه ویژه ای در فوتبال اسیا دارد رییس فدراسیون فوتبال میشد تا اجماع جهانی بهتری برای فوتبال ایران بوجود میامد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
همین که عربستان با این همه ناامنی جنگ باز میزبان می شود نشان از کثیف بودن این فوتبال آسیا دارد
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
رییس فدراسیون اگر یک منصب دار فوتبالی بود این جلسات فرمالیته نمی شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
هرگونه کرنش و سازش با شیخ بحرینی به معنای خیانت به تک تک مردم ایران و پرچم جمهوری اسلامی ایران است و باید سریعا" حق میزبانی ایران به رسمیت شناخته شود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
اولا که تاج خائن را حتما مجازات کنید. تاج چی بوده اصلا بدون ایران. اگر هم پست گرفته تو AFC فقط به خاطر ایران بوده خودش که چیزی نیست.
دوما اگر رئیس AFC به تنهایی قادر است تصمیمی علیه یک کشور بزرگی بگیرد که کشور خودش یکی از استان‌های کوچک اون کشور هست. کل فوتبال را تعطیل کنید. مگر جام جهانی زیر نظر فیفا نیست؟ مگر فیفا مرتب دم از جدایی سیاست از ورزش نمیزند؟
چرا به این موضوع کاملا سیاسی ورود نمی‌کند؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
سلام
در متن نوشته شده بود که یک ... همصدا با شیخ سلمان
ببخشید اگه واقعیت داشته باشه میشه گفت که سالها از هزینه این مردم به یه عده به عنوان خیانت علیه کشورمان پول میدادیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
میزبانی بخوره تو فرق سرت . با پول بیت المال مردم بدبخت ؟
ناشناس
|
Japan
|
۰۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
احتمالاچون انگلیسی بلدنیست ترسیده کم بیاره فیلمش بیادبیرون آبروریزی بشه(مثل علی آبادی)ازاول زده زیرمیز!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
درود بر شرقت اگر واقعا این قدر مردانه ایستادی. حتی به قیمت حذف باید همه مملکت پشتت بایستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
بی عرضگی نهادینه شده داخلی علت موج سواری خارجی ها است. وقتی خودمان اعتراف می کنیم که:

"فدراسیون فوتبال ایران که بیش از یک دهه در نازل‌ترین سطح اداره شده است"

انتظارتان از بقیه چیست که برای ثانیه های خود برنامه دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
اول امکانات رو فراهم کنید. بعد .....
این نشانه اقتدار ما در دنیا است!!
هر کسی به فکر منافع خودشه
نکته بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
این عمل نشانگر اقتدار و بزرگی نیست. نشانه کارنابلدی در لابی، مذاکره و احقاق حق است!! کاری که متاسفانه خیلی از مدیران ایرانی اصلا بلد نیستند و فکر می کنند الان که در ایران مدیر هستند میتوانند مذاکره نکنند و زیر میز های بین المللی هم بزنند!!!
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
چرا هیچ کس ما را دوست ندارد
Reza bakhtiari
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
این بحرینی دروع میگه ...از ترس شکایت ایران به فیفا و دادکاه ورزش میخاد بندازه گردن دبیرکلش...میدونه حق با ایران و میخاد وقت تلفی کنه وقت به شکایت دادگاه نرسه تا بازیها انجام بشه....بعدشم مگر بازی رفت تو ازادی نبود ۱۴ کل زدیم چه مشکلی بود؟فرض کنیم موصوع کرونا باشه چرا تو بحرین؟چرا کشور ییطرف نه،که اونم ایران باید تعیین کنه...در ضمن کرونا وقتی خطر دلره تماشاگر باشه وقتی نباشه هیچ خطری نداره....کاملا حق با ایران اگر عقب نشینی کردید مسولان تا همیشه نابودتان میکنن ای اف سی و حقمون میخوره ....چقد چوب بی عرصه کی مسئولان ما مردم بخوریم تا کی امثال تاج بیان فدراسیون گند بزنن برن...کفاشیان که نابود کرد رفت اون میگفت رای دادم شیخ سلمان چون از خودمان بود...اره دیدم از خودتون بود...ای خدا گیر کیا افتادیم ....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت کوهرنگ روز دانشجو سایت غنی سازی نطنز