بازدید 6498

سقف بودجه سال ۱۴۰۰ تصویب شد

نمایندگان مجلس با تصویب ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل‌ کشور، دخل و خرج کشور را در سال آینده را مشخص کردند.
کد خبر: ۱۰۴۱۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷ 16 March 2021


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، نمایندگان در جلسه صحن علنی امروز -سه شنبه- پس از بررسی ایرادات شورای نگهبان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، دخل و خرج سال آینده را تعیین و تصویب کردند.

بر این اساس نمایندگان ماده واحده اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰ را با ۱۶۴ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور از حیث منابع بالغ بر ۲۸ میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۹۸ میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال به شرح ذیل است؛

الف- منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و مصارف بودجه‌ عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بالغ بر ۱۳ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۶۹۹ میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال شامل؛

۱- منابع عمومی بالغ بر ۱۲ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۲۰۹ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال.

۲- درآمدهای اختصاصی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی بالغ بر ۹۵۸ هزار و ۴۸۹ میلیارد و ۹۱۲ میلیون ریال.

ب- بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۸۴۳ میلیون ریال و از حیث هزینه‌ها و سایر پرداخت ها بالغ بر ۱۵ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۱۷ میلیارد و ۸۴۲ میلیون ریال است.

به دولت اجازه داده می‌شود نسبت به ابلاغ نه میلیون و ۳۷۹ هزار و ۲۰۹ میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال منابع عمومی متناسب با مبالغ مصوب اقدام کند.

ابلاغ سه میلیون و ۴۰۰ هزار میلیارد ریال (مابه التفاوت سقف اعتبارات مصوب در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰) و صرفاً پس از اطمینان از منابع و متناسب با روند واریزی به خزانه در ۶ ماهه اول قابل ابلاغ بر مصارف مصوب است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی