بازدید 5088

۱۰ نکته برای افزایش مهارت بازاریابی تلفنی

اگر شما هم تا به امروز از این مسئله چشم پوشی کردید و یا در نحوه ارتباط گیری با مشکلاتی روبه رو بوده‌اید در ادامه این مطلب همراه ما باشید. سعی کردیم تا شما را با نکات مهم بازاریابی و شیوه ارتباطی با تلفن در زمینه بازاریابی و خرید و فروش املاک و ساختمان آشنا کنیم.
کد خبر: ۱۰۴۰۹۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹ 15 March 2021

۱۰ نکته برای افزایش مهارت بازاریابی تلفنی

تلفن اولین و مهم ترین امکان ارتباطی در معاملات و بازاریابی های دنیای امروز است بنابراین از ارزش و اهمیت توجه به این مسئله نباید غافل ماند. به همین دلیل هر کسی که در این زمینه فعالیت می‌کند باید تکنیک های بازاریابی تلفنی را یاد بگیرد و از آن ها استفاده کند.

اگر شما هم تا به امروز از این مسئله چشم پوشی کردید و یا در نحوه ارتباط گیری با مشکلاتی روبه رو بوده‌اید در ادامه این مطلب همراه ما باشید. سعی کردیم تا شما را با نکات مهم بازاریابی و شیوه ارتباطی با تلفن در زمینه بازاریابی و خرید و فروش املاک و ساختمان آشنا کنیم.

۱۰ نکته مهمی که باید بدانید

۱. قبل از شروع مکالمه خودتان را آماده کنید.

۲. با صدای رسا صحبت کنید.

۳. قبل از شروع مکالمه تمرین کنید.

۴. با مخاطب آشنا شوید.

۵. متن آماده از قبل داشته باشید.

۶. در مکالمه تمام وجه تمایز خود را بیان کنید.

۷. انرژی خود را از پشت تلفن انتقال دهید.

۸. وقت شناس باشید.

۹. آداب صحبت کردن را رعایت کنید.

۱۰. تصویر درستی از خود ارائه دهید.

قبل از شروع گفتگو خودتان را آماده کنید

قبل از گرفتن شمار، خود را کاملا آماده کنید. این آمادگی شامل سرحال بودن، لبخند بر لب داشتن، فراهم بودن ابزار کار نظیر قلم، اطلاعات مورد نیاز، یک لیست از سوالات مورد نیاز و ... می‌شود. فراموش نکنید که معطل گذاشتن مشتری برای پیدا کردن خودکار، آمار و ... اصلا کار درستی نیست. اطمینان داشته باشید تا تمام ارقام و مدارک به روز باشد.

با صدای رسا صحبت کنید

در بازاریابی تلفنی صدا بسیار مهم است. سعی کنید با صدایی رسا و گویا کار خود را انجام دهید.

قبل از شروع مکالمه تمرین کنید

برای هر یک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید، اول تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید و بعد تماس بگیرید. با این کار تا حدودی هم می توانید اگر اضطرابی دارید، آن را کنترل کنید.

با مخاطب آشنا شوید

حتما در ابتدای مکالمه نام مخاطب را پرسیده و درست تلفظ کنید و مکالمه خود را با نام ایشان ادامه دهید.

متن آماده از قبل داشته باشید

برای اینکه مکالمه قوی را شروع کنید، از قبل متنی آماده داشته باشید. این متن باید معرف شما، شرکت و کار شما و اهداف شما باشد.

۱۰ نکته برای افزایش مهارت بازاریابی تلفنی

در مکالمه تمام‌وجه تمایز خود را بیان کنید

در بازاریابی تلفنی مزایای ملک، ساختمان و وجه تمایزهای خود صحبت کنید. مانند: سرمایه، نحوه پرداخت، استحکام ساخت و ... . ویژگی ملک و ساختمان خود را بیان کنید اما این ویژگی ها را با منافع و مزایایی که برای مشتری دارید پیوند دهید و تایید دیگران را در جهت بالا بردن اطمینان مشتری بیان کنید تا اعتبارتان افزایش یابد. مشتری در این حال می تواند به شما برای خرید آپارتمان اطمینان پیدا کند.

انرژی خود را از پشت تلفن انتقال دهید

مشتری باید در تن و لحن صدای شما شادابی را احساس کند. معایب تلفن به عنوان یک عامل ارتباطی شامل فقدان ارتباط چشمی و احتمال آماده نبودن طرف مقابل یا منحرف شدن توجه او به دلیل سایر فعالیت ها ( یا شلوغی جاده در صورتی که طرف در جاده باشد) می شود. لذا تمام این نقایص را باید صدای گرم و جذاب شما جبران کند. این نکته را بخاطر داشته باشید که خرید آپارتمان یک تصمیم بسیار مهم و حیاتی در طول زندگی هر شخصی است. و هر چه شما انرژی بیشتری جهت ارتباط گیری و اعتماد سازی در مشتری صرف کنید. قطعا نتیجه بهتری هم خواهید دید.

وقت شناس باشید

برای وقت مشتری ارزش قائل شوید و در صورت عدم تمایل او وقت دیگری را برای مذاکره درخواست کنید.

آداب صحبت کردن را رعایت کنید

در هنگام صحبت با تلفن سعی کنید چیزی نخورید، سیگار نکشید، روزنامه مطالعه نکنید. حواس خود را فقط روی گفتگو متمرکز کنید. بی جهت روی بعضی از مسائل پافشاری نکنید و به آداب و اعتقادات طرف مقابل احترام بگذارید.

تصویر درستی از خود ارائه دهید

تمام سعی خودتان را بکنید تا تصویر درستی از خود ارائه دهید. نه خود را کوچک بشمارید و نه مغرورانه صحبت کنید. با سرعت مناسب صحبت کنید، به طوری که تاثیر خوبی داشته باشید. در مقابل رفتارها و برخوردهای پشت تلفن طرف مقابل در مکالمه های تلفنی هرگز مقابله به مثل نکنید. بلکه آرام و نرم و با ملایمت صحبت کنید.

نتیجه گیری:

یکی از بخش های مهم در فروش یک سازمان، بازاریابی تلفنی است. سعی کنید به عنوان یک کارشناس تلفنی همیشه پر انرژی باشید و برنامه کاری مشخص شده‌ای رو داشته باشید. با دقت و انرژی بسیار بالا و یک برنامه ریزی درست، شرکت، محصولات و یا خدمات را به مشتریان معرفی کنید و در نتیجه ترتیب یک قرار حضوری را بدهید. همچنین می تونید برای تبلیغات و درج آگهی‌های اجاره و خرید خانه در تهران و یا سایر شهرهای ایران از پلتفرم تبلیغاتی شابش استفاده کنید. با عضویت در شابش هوشمندانه می توانید تبلیغات کنید و زنگخورهای باکیفیتی داشته باشید.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی