بازدید 1731
عضو هيات مديره انجمن دندان‌پزشكي ايران مي‌گويد:«پيشرفت‌هاي حوزه دندان‌پزشكي كشور بسيار قابل توجه بوده به‌طوري كه FDA، ايران را به عنوان قطب دندان‌پزشكي آسيا شناخته است.
کد خبر: ۱۰۳۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۵ 13 June 2010
اهميت سلامت دندان همواره از طرف پزشكان و متخصصان مختلف براي شهروندان ايراني توضيح داده مي‌شود و با اين وجود ترميم دندان از جمله گران ترين انواع درمان است كه،كمتر هم تحت پوشش بيمه قرار مي‌گيرد.

با تمام اين اوصاف اين خبر كه ايران قطب دندان‌پزشكي آسيا شناخته شده شايد كمكي باشد به اين كه شهروندان ايراني بتوانند با هزينه‌اي معقول به ترميم و سلامت دندان‌هاي خود برسند.

عضو هيات مديره انجمن دندان‌پزشكي ايران مي‌گويد:«پيشرفت‌هاي حوزه دندان‌پزشكي كشور بسيار قابل توجه بوده به‌طوري كه FDA، ايران را به عنوان قطب دندان‌پزشكي آسيا شناخته است.

برگزاري سمينارها و بازآموزي‌ها، ارتقاي سطح دندان‌پزشكي در كشور را به دنبال دارد. در واقع وظيفه اصلي ما به روز كردن علم دندان‌پزشكي متخصصان كشور است كه بازآموزي‌ها و سمينارها نقش بسيار موثري در اين حوزه ايفا مي‌كند.»

عضو هيات مديره انجمن دندان‌پزشكي ايران ادامه مي‌دهد:«يك سري متون از پيش تعيين شده در وزارت بهداشت وجود دارد كه امروزه نيازمند بازبيني هستند تا سريع‌تر مسير پيشرفت اين حوزه ايجاد شود و بايد با تكيه بر امر آموزش تلاش‌ها و آموزش‌ها را به سمت آموزش‌هاي آنلاين سوق دهيم. درواقع با آموزش‌هاي آنلاين همه همكاران و متخصصان اين حوزه مي‌توانند دسترسي كامل به آموزش‌ها داشته باشند. »

دلوراني در رابطه با امتياز بازآموزي سمينارها هم صحبت‌هايي دارد: «پنج سمينار دندان‌پزشكي با موضوعات مختلف طي 4 روز برگزاري نمايشگاه ايران مد لب برگزار خواهد شد كه هركدام داراي پنج‌ امتياز و جمعا 25 امتياز بازآموزي دارد. در حقيقت توازن نداشتن دندانپزشكي از موضوعات جامعه امروز است به‌طوري كه در تهران حدود 7 هزار دندان‌پزشك وجود دارد و در حالي كه در سيستان و بلوچستان كمبود نيرو داريم البته تعداد بسياري از جوانان براي تحصيل در رشته دندان‌پزشكي به خارج از كشور رفته‌اند كه در اين بين تعداد زيادي دندان‌پزشك هم در كشور در حال تحصيل هستند كه باعث خواهد شد در آينده با حجم زيادي دندان‌پزشك مواجه شويم.

افزايش حجم دندان‌پزشكان كه روز به روز در حال اتفاق افتادن است به جاي كيفيت، كميت را افزايش خواهد داد.» او از پيشرفت‌هاي حوزه پزشكي همچنان مي‌گويد:«پيشرفت‌هاي حوزه دندان‌پزشكي كشور بسيار قابل توجه است. ايران حرف‌هاي بسياري در حوزه دندان‌پزشكي دارد به‌طوري كه FDA، ايران را به عنوان قطب دندان‌پزشكي آسيا معرفي كرده است.

تعداد دندان‌پزشكان ايران 24 هزار دندان‌پزشك است و در حال حاضر نزديك 1500 دندان‌پزشك متخصص و بيش از 200 اندودانتيست در كشور وجود دارند كه عده بسياري در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي فعال هستند. »
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول