بازدید 7564
۱

فدراسیون فوتبال ایران با سهم انتقال جهانبخش پولدار شد!

با توجه به انحلال باشگاه داماش، مبلغی حدود ۵۷۳ هزار دلار از انتقال جهانبخش به فدراسیون فوتبال ایران رسید.
کد خبر: ۱۰۳۸۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵ 06 March 2021

با پیگیری‌های حقوقی رسمی انجام شده کارگزاران حقوقی و نقل و انتقالاتی طرف قرارداد فدراسیون فوتبال، بیش از نیم میلیون یورو از مبلغ انتقال علیرضا جهانبخش به برایتون به حساب اعلام شده فدراسیون فوتبال در آلمان منتقل خواهد شد.

به گزارش تابناک ورزشی، پس ماه‌ها پیگیری حقوقی و تلاش‌های بسیار زیاد برای پیدا کردن راه حل قانونی دریافت پول با توجه به تحریم‌های بانکی، باشگاه برایتون در ایمیلی رسمی تاکید کرده مبلغ ۵۷۳ هزار دلار از حساب آن‌ها خارج شده و ظرف چند روز آینده به فدراسیون فوتبال می‌رسد.

فدراسیون فوتبال ایران با سهم انتقال جهانبخش پولدار شد!

این درآمدزایی قابل توجه به نوشته تسنیم با پیگیری رسمی دو کارگزار نقل و انتقالاتی و حقوقی ایرانی با موفقیت در سیستم «مکانیزم مشارکت» به نتیجه رسیده و قطعا در این وضعیت بد اقتصادی کمک بزرگی به فدراسیون فوتبال که حساب هایش خالی از پول است می‌کند.

اما مکانیزم مشارکت چیست؟

در کنار مقررات فیفا در خصوص شرایط دریافت حق آموزش از سوی باشگاه‌های آموزش دهنده بازیکن، مقررات مشابه، اما مجزایی تحت عنوان Solidarity Mechanism (مکانیزم مشارکت) وجود دارد که در فوتبال ایران کمتر شناخته شده است. مکانیزم مشارکت از جمله روش‌هایی است که باشگاه‌های آموزش دهنده بازیکنانی که به سطح حرفه‌ای رسیده‌اند، می‌توانند از طریق آن، منتفع شده و کسب درآمد کنند. به این ترتیب با توجه به انحلال باشگاه داماش، مبلغی حدود ۵۷۳ هزار دلار از انتقال جهانبخش به فدراسیون می‌رسد.

گفتنی است این تیم حقوقی در حال بررسی مدارک و شرایط انتقال سایر ستاره‌های فوتبال ایران که راهی اروپا شده اند هستند تا از همین سیستم مشارکت امکان درآمدزایی باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال را فراهم کنند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی برکت الله !!!
انشاالله با مدیریت خیلی ضعیف آقایونی مثل تاج، دوبرابر این پول مثل قرارداد ویلموتس از ایران خارج میشه!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه