بازدید 15644
قالیباف گفت «اینکه آقای نوبخت می فرمایند مجلس حدود سه ماه است که لایحه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را اعلام وصول نکرده است، ایشان می دانند که چرا دولت لایحه‌ای دو فوریتی به منظور افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ارائه کرده است. زیرا دولت بعد از تخلف در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان، لایحه‌ای را برای اصلاح آن ارائه کرده است.»
کد خبر: ۱۰۳۷۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰ 28 February 2021

به گزارش تابناک، رییس سازمان برنامه و بودجه از مجلس خواست لایحه دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان را اعلام وصول کرده و در دستور کار قرار دهد.

دهمین جلسه بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ روز یکشنبه در بخش درآمدی و رسیدگی به اصلاحات اعمال شده موارد ارجاعی از صحن مجلس به کمیسیون تلفیق در حال برگزاری است و «محمد باقر نوبخت» در سخنانی به همراهی دولت و مجلس برای کمک به اقشار مختلف و بازنشستگان تأمین اجتماعی تاکید کرد و افزود: "از ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی که در بند (و) تبصره (۲) لایحه بودجه آمده است، مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و ۱۸ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری اختصاص پیدا می‌کند."

او با بیان اینکه سه ماه قبل لایحه‌ای دو فوریتی به مجلس ارائه شده تا اجازه داده شود بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز افزایش حقوق داشته باشند، افزود: «از هیات رئیسه مجلس درخواست داریم تا لایحه دولت اعلام وصول شود و بتوانیم صد درصد منابع مد نظر به این منظور اختصاص داده شود.»

«محمدباقر قالیباف» در پاسخ به رییس سازمان برنامه و بودجه درباره تلاش مجلس برای کم کردن سقف حقوق بازنشستگان، گفت: "رفع مشکلات صندوق بازنشستگی، صندوق تأمین اجتماعی، صندوق تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و رفع مشکلات کارگران همواره جزو دغدغه‌ها مجلس بوده و برای کارهایی که دولت مجوزی برای انجام آن دریافت کرده، مجلس با نگاه مثبت این موضوعات را دنبال کرده است."

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: "مجلس به دنبال کاهش سقف حقوق بازنشستگان نیست. البته دولت در صندوق‌های بازنشستگی و صندوق تأمین اجتماعی که متعلق به کارگران بوده، افزایش سالیانه را در ۱۸ درصد نگه داشت و مابقی دستگاه‌ها را حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش داد که این ناعدالتی است. ولی مجلس در لایحه بودجه اصلاحی به دنبال حل مشکلات تأمین اجتماعی برای کارگران است."

او با تاکید بر اینکه نباید منابع آن از محلی تامین شود که سبب تورم شود، گفت: «از طرفی هم پس از کمک نباید دست در جیب مردم کنیم.»

قالیباف ادامه داد: «اینکه آقای نوبخت می فرمایند مجلس حدود سه ماه است که لایحه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را اعلام وصول نکرده است، ایشان می دانند که چرا دولت لایحه‌ای دو فوریتی به منظور افزایش حقوق بازنشستگان کشوری ارائه کرده است. زیرا دولت بعد از تخلف در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان، لایحه‌ای را برای اصلاح آن ارائه کرده است.»

او افزود: "دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از مجلس مجوز دریافت می‌کرد و در این صورت مجلس با این اقدام موافق بود."

در هفته های اخیر بازنشستگان تامین اجتماعی تجمع‌های اعتراضی زیادی نسبت به وضعیت حقوق خود برگزار کرده اند. بازنشستگان تامین اجتماعیی خواستار همسان سازی حقوق خود مطابق با حقوق بازنشستگان کشوری هستند.

دولت مذاکرات و اقداماتی برای حل مشکل انجام داده است اما در عمل نتیجه ای حاصل نشده است.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۰
محمد باقر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
مجلس انقلابی که دم از حمایت از بازنشستگان تامین اجتماعی میزنه چرا این لایحه رو تصویب نمی کنه این ظلم بزرگ تا حدودی کاسته بشه؟ از سوی اگه دولت در افزایش حقوق بازنشستگان کشوری تخلف کرده چرا بازنشستگان تامین اجتماعی بایستی چوبشو بخورند؟ 2 راه بیشتر نداره یا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همتراز با کشوری ها کنند بعلاوه مابه تفاوت این چند ماه یا اینکه واریزی های خلاف قانون رو از حساب کشوری ها کسر کنند و به حساب خزانه واریز و حقوق کشوری ها همتراز بازنشستگان تامین اجتماعی بشه!!!
در غیر این صورت مجلس در این تخلف و ظلم بزرگ علیه بازنشستگان تامین اجتماعی و خانواده هاشون شریکه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
می خواهند دو دستگی ایجاد کنند
تهرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
حرف های نوبخت و قالیباف هردو غیرقابل پذیرش است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
2

- من کارمند اداره بازنشستگی یکی از سازمان های دولتی هستم. بازنشسته های رسمی (صندوق کشوری) امسال دو بار افزایش حقوق داشتند. مهرماه با عنوان همسان سازی یک و نیم میلیون توماتن افزایش داشتند. من که شاغل هستم. دولتی هم هستم نصف یک بازنشسته دارم حقوق می گیرم.
بسه بابا. ولشون کنید. به ما شاغلین برسید.
مدااااااااااااااااام بازنشسته مدااااااااااااااااام بازنشسته. از بس بهشون رسیدین ترکیدن.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
انشاءالله بازنشستگی خودت را هم می بینیم. فقط مرد باش و آن زمان به یاد حرف امروز خودت باش....
مرد حسابی اولاً تامین اجتماعی را زیاد نکردند. ثانیاً حقوق بازنشستگان کشوری را با حقوق خودت مقایسه کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
کسی چیزی متوجه شد؟دولت میگه میخواستیم افزایش را اعمال کنیم و مجلس اما و اگر اورده و مجلس میگه دولت لایحه داده و ما با نحوه ان مخالفت کردیم.خدایا خودت به داد برس.همشون به نوعی بازنشسته تامین احتماعی را لگدکوب میکنند.
فریدون از اراک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
سپاس از تابناک بخاطر رساندن صدای بازنشستگان تامین اجتماعی بگوش آقایان مسئول ولی توی این چندماهه فقط وعده و وعید از مسولین شنیدیم و فقط آقایان نوبخت و شریعت مداری و سالاری دارند برای ما کاغذ بازی میکنند و همچنان سفره های ما در حال کوچک شدنند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
حقوق بازنشستگان بازیچه لجبازیهای مجلس شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
اين يك سريال تكراريه كه در انتهاي چهارسال دوم هر رئيس جمهوري اتفاق مي افته و هدفش فشار به قشر آسيب پذير است تا بتوانند تمامي مشكلات مملكت رو بندازن گردن دولت فعلي و مردم رو اميدوار كنن تا با شركت در انتخابات و انتخاب يك رئيس جمهور جديد ، اوضاع بهتر شود غافل از اينكه رئيس جمهور جديد طبق همين سناريو ، چهار سال اول بهتر عمل ميكنه تا بطور نسبي رضايت مردم جلب بشه تا دور دوم هم مردم بهش راي بدن ولي به محض انتخاب شدن در دوره چهارساله دوم ، گراني ها و فشار به مردم و قشر آسيب پذير شروع ميشه تا سال آخر و انتخاب رئيس جمهور بعدي به همين منوال . و اين چرخه ادامه داشته و خواهد داشت ........ . نتيجه اينكه رانت خواران و وابستگان ، در حاشيه امنيت ايجاد شده برايشان ، روز به روز فربه تر و مردم هم فقير تر و نااميد تر ميشن . اصول گرا و اصلاح طلب و مستقل و ..... همگي سروته يك كرباسند و دنبال كسب قدرت و ثروت .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰
مسئولین کشور چون خودشان را فقط عزراییل بازنشسته می کند لذا دغدغه بازنشستگان را ندارند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان غنی سازی اورانیوم دعای روز ششم رمضان سردار حجازی