بازدید 3841
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران از تمدید اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان اسفند ماه سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۱۰۳۶۲۹۸
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰ 22 February 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس از ورامین، سرهنگ علی سلیمانی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران با اشاره به اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی از ۱۸ آبان ماه سال جاری، اظهار کرد: بنابر تدبیر و دستور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی از ۱۸ آبان ماه فرآیند اجرای طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی از پارکینگ‌ها و توقف‌گاه‌ها به مدت ۲ ماه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این اقدام گامی در راستای خدمات‌دهی به مردم، احقاق حقوق آن‌ها و توسعه سرمایه اجتماعی است، گفت: تدبیر بر این بود موتورسیکلت‌های رسوبی که از سال ۹۰ تا ۹۸ یعنی قبل از ۹۸/۱۲/۲۹ در پارکینگ‌ها هستند با رفع موانع و ایجاد شرایطی خاص ترخیص می‌شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران ادامه داد: بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح، دو ماه و از ۱۸ آبان ماه تا ۱۸ دی ماه در نظر گرفته شده بود، اما با توجه به استقبال و اقدام مالکان و راکبان برای آزادسازی موتورسیکلت‌ها از توقف‌گاه‌ها و بهره‌مندی از شرایط در نظر گرفته شده، اجرای این طرح تا پایان بهمن ماه سال جاری تمدید شد.

سرهنگ سلیمانی خاطرنشان کرد: مجدداً بنا به دستور سلسله مراتب فرماندهی این طرح تا پایان اسفند ماه سال جاری تمدید شده است.

وی هزینه نگهداشت این موتورسیکلت‌ها در پارکینگ‌ها، یادآور شد: معیار هزینه نگهداشت در پارکینگ‌ها مصوبه هیأت وزیران در سال ۹۴ و متناسب با شرایط توقف‌گاه‌ها است که باید بگویم بیشترین نرخ این پارکینگ‌ها بر مبنای مصوبه اشاره شده برای شرق تهران در طول یک شبانه‌روز ۴۸۰ تومان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران همچنین درباره جرائم این موتورسیکلت‌ها، بیان کرد: هزینه جریمه موتورسیکلت‌ها به حالت اولیه باز می‌گردد و در واقع طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده‌اند شامل جریمه دو برابری نمی‌شوند از طرفی مالکان می‌توانند با طرح تقسیط جرائم بدون پرداخت «پیش پرداخت» به طور یک ساله و تقسیطی جریمه‌ها را پرداخت کنند.

سرهنگ سلیمانی با اشاره به فرصت تمدید شده برای مالکان موتورسیکلت‌های توقیفی در سراسر کشور، یادآور شد: شرایطی فراهم شده که مالکان این موتور‌ها با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ برای ترخیص موتورسیلکت‌های رسوبی اقدام کنند.

وی افزود: تمهیداتی پیش‌بینی شده که فرآیند ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی با مراجعه مالک یا نماینده قانونی (متصرف) با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت، برگه پارکینگ و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ بتوانند در کمتر از یک ساعت فرآیند ترخیص موتور خود را انجام دهند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران ابراز کرد: بدیهی است که اگر افرادی که مشمول بهره‌مندی از این طرح هستند طی مدت اشاره شده و تا پایان اسفند ماه سال جاری در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه نکنند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می‌رسد؛ البته هزینه این فروش به مدت ۶ ماه توسط مراجع نگهداری می‌شود و اگر در این بازه فرد مراجعه و پیگیری نکند، پول حاصل از فروش به بیت‌المال واگذار می‌شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اعمال ماه شعبان گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان بهروز کمالوندی