بازدید 7053

بنا: می‌خواهیم کار سهمیه را در قزاقستان یکسره کنیم

در حال حاضر از المپیک مهمتر برای ما رقابت‌های کسب سهمیه است تا ۳ سهمیه باقیمانده را کسب کنیم. پس از آن دوباره بچه‌ها را در تورنمنت‌ها و تمرینات محک بزنیم تا در نهایت بهترین نفرات را برای المپیک انتخاب کنیم.
کد خبر: ۱۰۳۵۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹ 20 February 2021

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به دشواری کسب سهمیه المپیک در وزن ۶۷ کیلوگرم در رقابت‌های گزینشی آسیا گفت: تمام هدف ما این است هر ۳ سهمیه باقیمانده را در این رقابت‌ها بگیریم و کار را تمام کنیم.

به گزارش تابناک ورزشی، محمد بنا درباره آخرین وضعیت فرنگی کاران حاضر در اردوی تیم ملی، اظهار کرد: در حال برگزاری اردوی چهارم تیم ملی کشتی فرنگی هستیم و خوشبختانه بچه‌ها هر روز بهتر از قبل می‌شوند. در مجموع وضعیت تیم خوب است و مشکل خاصی وجود ندارد. فدراسیون نیز نهایت همکاری را انجام می‌دهد و همه امکانات مورد نیاز فراهم است، بچه‌ها نیز با انگیزه بالا در حال تمرین هستند و همگی برای کسب موفقیت تلاش می‌کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره مصدومان احتمالی اردوی تیم ملی، گفت: به هر حال آسیب دیدگی در رشته‌ای مثل کشتی اجتناب ناپذیر است، میثم دلخانی از ناحیه پا و رضا اسدی از ناحیه کتف آسیب دیدگی قدیمی دارند و در حال مداوا هستند تا بهبودی کامل را بدست بیاورند. امیر قاسمی منجزی نیز ۳ روز پیش از ناحیه مچ پا در تمرینات دچار آسیب دیدگی شد. قرار بود ۱۲ کشتی گیر به اوکراین اعزام شوند که کار محمد الیاسی درست نشد و باید ببینیم وضعیت قاسمی منجزی نیز تا زمان اعزام به اوکراین به چه صورت خواهد بود.

بنا: می‌خواهیم کار سهمیه را در قزاقستان یکسره کنیم

وی درباره برنامه کادر فنی برای انتخاب ملی پوشان در میادین پیش رو، گفت: نفرات اعزامی قرار است هفتم اسفند به تورنمنت اوکراین بروند، اما ما ششم اردوی بعدی را آغاز می‌کنیم، بچه‌هایی که از اوکراین باز می‌گردند چند روز استراحت می‌کنند و ۹ روز از ما جدا هستند، اما برنامه‌های خود را دنبال خواهند کرد. قرار است برای اردوی ششم نیز آن‌ها به تیم اضافه شوند تا در نهایت ۳ کشتی گیر اعزامی به رقابت‌های کسب سهمیه و همچنین تیم اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا معرفی شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ۳ فرنگی کار اعزامی به رقابت‌های کسب سهمیه و پس از آن المپیک توکیو از هم اکنون تا حد زیادی انتخاب شده اند یا خیر، تصریح کرد: انتخاب همیشه مخصوصا در زمان‌هایی که المپیک را در پیش داریم، برای هر مسابقه‌ای سخت است چرا که انتخاب اشتباه انگیزه را از بین می‌برد. ما همیشه در زمان مناسب نفرات را معرفی می‌کنیم. طبیعتا باید کشتی گیران اعزامی از تورنمنت اوکراین بازگردند و پس از آن راجع به انتخاب نفرات تصمیم گیری کنیم.

بنا افزود: زمان کافی برای انتخاب درست کشتی گیران در رقابت‌های کسب سهمیه و قهرمانی آسیا داریم. با توجه به قهرمانی‌های دو دوره اخیر مردم توقع دارند باز هم در آسیا قهرمان شویم، اما در کنار آن در حال حاضر از المپیک مهمتر برای ما رقابت‌های کسب سهمیه است تا ۳ سهمیه باقیمانده را کسب کنیم. پس از آن دوباره بچه‌ها را در تورنمنت‌ها و تمرینات محک بزنیم تا در نهایت بهترین نفرات را برای المپیک انتخاب کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین دو ماه پس از مسابقات المپیک رقابت‌های قهرمانی جهان را داریم و جام تختی نیز در این میان برگزار می‌شود که می‌تواند کمی از بچه‌هایی که بیرون مانده اند را وارد مسابقات کنیم، بنابراین انتخاب‌های مختلفی داریم و هنوز کادر فنی به انتخاب قطعی درباره هیچ کدام از کشتی گیران نرسیده و در موعد مقرر انجام خواهد شد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره امیدواری کادر فنی تیم ملی برای کسب ۳ سهمیه باقیمانده در رقابت‌های گزینشی قزاقستان، گفت: ما در وزن ۶۷ کیلوگرم کار خیلی سختی داریم چرا که حریفان بسیار خوبی در آسیا به روی تشک می‌روند، در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز کشتی گیران ازبکستان و قرقیزستان سهمیه گرفته اند، اما قزاقستان میزبان، کره و ژاپن و ... به دنبال سهمیه المپیک هستند و در ۹۷ کیلوگرم نیز کسی سهمیه نگرفته است. در مجموع در اوزان ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم شانس زیادی برای کسب سهمیه داریم. در ۶۷ کیلوگرم نیز تمام سعی ما این است که کار را در همین مسابقات تمام کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی