بازدید 23726
کد خبر: ۱۰۳۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۳ 10 June 2010
حزب الله با اشاره به راي ممتنع لبنان در تصويب قطعنامه ضد ايراني شوراي امنيت گفت: اميدوار بوديم لبنان که درد و رنج و مرارت هاي مختلف را چشيده است موضعي را ابراز مي کرد که ارزشمند تر و حاکي از قدرت توافق لبناني ها بود.

به گزارش ایرنا حزب الله لبنان با صدور بيانيه اي اعمال تحريم هاي جديد شوراي امنيت عليه ايران را ظالمانه خواند و افزود که اين تحريم ها با ساده ترين قواعد سالم و عادلانه ناسازگار است و گوياي گرايش هاي توسعه طلبانه و خودخواهانه کشورهاي بزرگ، عليه کشورهاي اسلامي است که تابع سياست هاي توسعه طلبانه آنان نيستند.

حزب الله افزود: صدور چنين قطعنامه هايي موجب افزايش روحيه تمرد در کشورها و ملت هاي مستضعف و افزايش نا اميدي آنان به نقش شوراي امنيت در حمايت از امنيت و حل بحران ها خواهد شد و موجب مي شود تا ‌اين کشورها براي افزايش خودکفايي و حفظ حاکميت ملي خود تلاش بيشتري کنند.

حزب الله در اين بيانيه افزود: بازي مصالح و منافع استکباري منجر به صدور قطعنامه جديد ضد جمهوري اسلامي ايران شد که تنها نتيجه آن افزايش پيچيدگي بيشتر مسايل در اوضاع منطقه است .

حزب الله همچنين نسبت به خطر استفاده اسراييل از اين قطعنامه براي افزايش تجاوزهاي خود و انجام اعمال تروريستي بين المللي با حمايت آمريکا باني اين قطعنامه هشدار داد.

اين تشکل سياسي با اشاره به اين که تاريخ، موضع منصفانه ترکيه و برزيل را ثبت خواهد کرد افزود : هيچ توجيه منطقي و قانوني براي اعمال تحريم هاي جديد عليه ايران وجود نداشت در حالي که شوراي امنيت خطر اسراييل غاصب که داراي کلاهک هسته اي و اعمال تروريسم دولتي ضد امنيت بين المللي و مردم فلسطين و کشورهاي اسلامي را ناديده گرفته است.

در نشست چهارشنبه شوراي امنيت 12 کشور به اعمال تحريم عليه ايران راي دادند و ترکيه و برزيل با آن مخالفت کردند و لبنان نيز راي ممتنع داد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید مناجات شعبانیه روز جمهوری اسلامی
آخرین اخبار