بازدید 8468
۱

فردا دومین محموله واکسن روسی به تهران وارد می‌شود

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با بیان اینکه تولید مشترک واکسن کرونا با روسیه به زودی در ایران آغاز خواهد شد اعلام کرد که محموله دوم واکسن روسی فردا (جمعه) به ایران ارسال می‌شود.
کد خبر: ۱۰۳۳۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴ 11 February 2021

به گزارش تابناک به نقل از فارس، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در حاشیه سفر محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به مسکو در گفت‌وگویی عنوان کرد که به زودی تولید مشترک واکسن کرونا ایران و روسیه در ایران آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: گفت‌وگوهای بسیار خوبی بین وزارتخانه‌های بهداشت ایران و روسیه انجام شد که می‌تواند نقطه عطفی برای گسترش روابط دو کشور در عرصه بهداشت و درمان و دارو باشد.

* تولید مشترک به زودی در ایران آغاز خواهد شد

سفیر ایران با ذکر این نکته که با روسیه در عرصه تولید مشترک واکسن به تفاهم‌های بسیار خوبی رسیدیم، اظهار داشت: در بحث تولید مشترک، ان‌شاءالله کار به زودی در ایران آغاز خواهد شد و زودتر از زمانی که تصور می‌کردیم کارها پیش می‌رود و ان‌شاءالله در آینده نزدیک تولید مشترک را در ایران خواهیم داشت.

جلالی خاطرنشان کرد: طرف روسی طبق وعده به ما اعلام کرد که محموله دوم برای پنجشنبه آماده است و می‌توانیم محموله دوم واکسن را روز جمعه به ایران ارسال کنیم.

به گزارش فارس، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو پیش از این گفته بود که محموله‌های بعدی واکسن روسی کرونا آخر بهمن، دهه‌های اول و دوم اسفند و همچنین فروردین به کشور ارسال می‌شود.

شانه‌ساز نیز در گفت‌وگویی سفرش به مسکو را سفر خوبی خواند و عنوان کرد: در بعد تبادل تجربیات هم دیدن سایت و شرکت تولید کننده واکسن کرونا اطلاعات خوبی دریافت کردیم و خیلی از ابهامات برطرف شد و اطلاعات خوبی نیز روس‌ها درباره توانمندی‌های شرکت‌های داروسازی و واکسن سازی ایران کسب کردند.

گفتنی است هواپیمای ماهان حامل واکسن کرونا که از فرودگاه مسکو بارگیری کرده بود، روز پنجشنبه ۱۶ بهمن ماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین نشست و اولین محموله وارداتی واکسن کرونا تحویل وزارت بهداشت شد.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه روز دوشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران گفته بود: مسیرهایی متعددی رفته‌ایم و چندین میلیون دوز واکسن از کنسرسیوم کواکس برای ایران خریداری شده است از سوی دیگر واکسن ایرانی - کوبایی خریداری شده و بعد از مراحل بالینی در داخل تولید صورت می‌گیرد. با چین و هند گفت‌وگوهایی خوبی صورت گرفته و منتظریم که به سرعت وارد شوند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
با توجه به انکه گویا اخیرا حتی در ایالات متحده برنامه زمانی تزریق واکسن به دلیل آنکه موجودی برای تزریق دوم با مشکل مواجه شده٬ کند شده است٬
نمی دانم چقدر به این موضوع توجه شده است که:
اگر بناست تزریق دوم به افراد از همان گرید و برند واکسن تزریق اول باشد( که بنظر میرسد همینطور است)٬ آیا جانب احتیاط این نیست که در هر بسته واردات٬ نیمی از آن برای تزریق دوم نگهداری شود و تا جایگزین از بسته بعدی نرسد آنها مصرف نگردند؟
تصور کنید در یک مرحله به هر دلیل امکان استمرار واردات واکس با برند خاصی میسر نشود. آنگاه با آنها که تزریق اولشان از آن نوع برند بوده باید چکار کرد؟
آیا در شرایط جاری که برای ایران هر آن احتمال تحریم جدید ( حتی از سوی چین و روسیه) دور از ذهن بنظر نمی رسد برای یک برنامه واکسیناسیون که ممکن است یک سال بطول بیا نجامد٬ بهتر نیست جانب احتیاط را گرفت؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه