بازدید 9432

قالیباف هفته آینده به روسیه می رود

این سفر بیانگر اهمیتی است که رئیس مجلس شورای اسلامی برای روابط با روسیه، قائل است.
کد خبر: ۱۰۳۲۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱ 04 February 2021

به گزارش تابناک به نقل از  ایرنا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از سفر محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی به مسکو در اوایل هفته آینده خبر داد.

کاظم جلالی اعلام کرد محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، در راس هیاتی بلندپایه بنا به دعوت ویچیسلاو والودین، رئیس دومای دولتی روسیه، از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ به مسکو سفر می کند.

وی گفت: سفر قالیباف به مسکو که اولین سفر رسمی ایشان بعنوان رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از یک کشور خارجی است بیانگر اهمیتی است که رئیس مجلس شورای اسلامی برای روابط با کشور همسایه و دوست، فدراسیون روسیه، قائل است.

جلالی تصریح کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه همواره در حوزه های مختلف از جمله پارلمانی در حال توسعه بوده و بطور یقین دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی از مسکو به تعمیق هرچه بیشتر مناسبات فیمابین ایران و روسیه در دیگر زمینه‌ها نیز کمک خواهد کرد».

«ویچسلاو والودین» رئیس دومای (مقننه) روسیه نیز پیشتر گفته بود گفت که قالیباف رئیس مجلس ایران به مسکو سفر می کند.

رییس کمیته روابط خارجی دومای دولتی روسیه در سفر تابستان سال جاری به تهران و در دیدار با رئیس مچلس شورای اسلامی از محمد باقر قالیباف برای سفر به روسیه دعوت به عمل آورده بود.

محمدباقر قالیباف» و ویچسلاو والودین رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دومای دولتی روسیه ۱۴ مهر سال جاری در گفت و گویی تلفنی نیز آخرین تحولات روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای را مورد بحث و بررسی قرار داده بودند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو