بازدید 2209
کد خبر: ۱۰۳۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۶ 08 June 2010
با نزديک‌شدن به دوران برگزاري رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال و آغاز فصل تابستان،پيش‌بيني‌ها براي اکران تابستان و راهکارهايي براي جذب مخاطب بيشتر براي آن روزها از مسايل و دغدغه‌هاي اصلي سينماداران شده است. 
 
اين روزها در اين راستا، پيشنهاداتي مبني بر نمايش بازي‌هاي جام جهاني در سينماها مطرح مي‌شود، مدير سينما فلسطين درباره نمايش فوتبال در سينماها به ايسنا‌ گفت: ما يک بار هم درگذشته چنين تصميمي را در سينما فلسطين تجربه کرده‌ايم و در رقابت‌هاي سال 1998 هم يکي از بازي‌هاي ايران را در سالن سينما فلسطين نمايش داديم‌ اما با توجه به آن تجربه، اکنون ديگر صلاح نمي‌دانم که چنين طرحي را در سينما فلسطين عملي کنيم.   

وي ادامه داد: معمولا به دليل هيجانات فوتبال و پر‌شور‌بودن مخاطبان آن خيلي فضا قابل کنترل نيست و در مرتبه قبلي ما در مواردي شاهد اتفاقاتي بوديم که با توجه به آنها اصلا صلاح نمي‌دانيم دوباره اين تجربه را تکرار کنيم.    وي ادامه داد: در آن دوره با توجه به اينکه ايران هم در رقابت‌ها حضور داشت مشکلات متعددي براي ما ايجاد شد به همين دليل اکنون اگر تمام سينماداران هم از اين طرح استقبال کنند، ما در سينما فلسطين چنين تجربه‌اي را تکرار نخواهيم کرد.   

اکران تابستانه‌

رضايي درباره راه‌هاي رونق‌بخشي به اکران تابستانه فيلم‌ها هم گفت: اگر فيلم‌هاي خوب و قوي داشته باشيم، سينما در هر شرايطي مخاطب خود را حفظ خواهد کرد. در اين ميان ممکن است که عده‌اي هم پاي فوتبال بنشينند اما حتي در زمان رقابت‌هاي جام‌جهاني هم فيلم خوب مخاطب خواهد داشت.    وي ادامه داد: رقابت‌هاي جام‌جهاني هم در نهايت يک ماه طول مي‌کشد و پس از آن هم اگرچه فصل گرما و تابستان را در پيش داريم اما با اين وجود اوقات فراغت مردم در اين فصل به مراتب بيشتر از گذشته خواهد بود.   

مدير سينما فلسطين در پايان صحبت‌هايش  هم مساله بهاي بليت را از ديگر دلايل تاثيرگذار در ميزان استقبال مردم از سينماها برشمرد و گفت: اکنون فروش روزهاي سه‌شنبه سينما با روزهاي ديگر آن قابل مقايسه نيست و همين موضوع به خوبي نشان مي‌دهد که مسايل مالي هم در ميزان مخاطب تاثير بسزايي دارد.   

اما رضا سعيدي‌پور هم که از پيشنهادکنندگان و موافقان طرح نمايش فوتبال در سينماهاست، درباره نمايش رقابت‌هاي فوتبال در سالن‌هاي سينما گفت: به شخصه با اين طرح کاملا موافقم و بر اين باورم که اين طرح موجب انس گرفتن مخاطبان فوتبال با سينما مي‌شود.
  
مدير سينما آزادي درباره اين طرح گفت: از آنجا که مردم کشور ما از رويداد‌هاي مختلف دنيا استقبال مي‌کنند بسيار خوب است که ما با توجه به نزديک‌شدن رقابت‌هاي جام‌جهاني‌ فضايي را در سينماها به طرفداران فوتبال اختصاص دهيم.    وي ادامه داد: طي سال گذشته تمام بازي‌هاي مهم را در لابي‌هاي خود به صورت مستقيم پخش کرديم و اکنون دوست داريم که اين بار اين اتفاق را ‌روي پرده نقره‌اي تجربه کنيم.   

سعيدي‌پور همچنين اظهار کرد: طرح نمايش فوتبال در سينماها طي امروز و فردا به شوراي صنفي نمايش مي‌رود و جزييات آن از قبيل قيمت بليت‌و اينکه آيا اصلا قرار است پولي بابت اين طرح از سوي مخاطب پرداخت شود مورد بررسي قرار خواهد گرفت. تاکنون هم طرحي درباره بهاي بليت اين برنامه ارايه نشده و تصميم‌گيري در اين زمينه به شوراي صنفي نمايش محول شده است.  
 
قائم‌مقام اجرايي حوزه هنري درباره راهکارهاي رونق‌بخشي به سينما در فصل تابستان هم اظهار کرد: پيش از اين‌ طرحي ارايه کرديم که بر اساس آن سينماداران خواهان افزايش تعداد روزهاي فروش بليت نيم بها شدند، من هم به شخصه بر اين باورم که اين اتفاق مي‌تواند موجب رونق‌بخشي سينماها شود. اين طرح اکنون در شوراي صنفي نمايش در حال بررسي است و فکر مي‌کنم که با اين قضيه بخشي از مشکل حل مي‌شود.   

سعيدي‌پور در پايان صحبت‌هايش با اشاره به افزايش مخاطبان سينما در روزهاي سه‌شنبه (روز فروش نيم‌بها) گفت: ما سينماداران آمادگي خود را بابت افزايش روزهاي بليت نيم‌بها اعلام کرده‌ايم و منتظريم تا شوراي صنفي نمايش و اداره نظارت و ارزشيابي هم موافقت خود با اين طرح اعلام کنند.   

محمود پاسبانيان، مدير سينما استقلال هم درباره طرح نمايش فوتبال در سينماها گفت: فکر نمي‌کنم اين طرح موفق باشد.   
وي در عين حال عنوان کرد: به‌شخصه فکر نمي‌کنم اين طرح خيلي موفق باشد و خيلي هم موافق آن نيستم.   

فيلم هاي خوب

مدير سينما استقلال با اشاره به هيجاناتي که در تماشاگران بازي‌هاي فوتبال وجود دارد، ادامه داد: به هرحال فوتبال ورزشي هيجان‌انگيز بوده و ممکن است مخاطبان آن دستخوش هيجانات فراوان شوند، علاوه بر آن، اين احتمال هم وجود دارد که اين طرح خيلي هم مورد استقبال قرار نگيرد.   

وي درباره چگونگي رونق‌بخشي اکران تابستانه فيلم‌ها هم گفت: درست است که جام‌جهاني در استقبال مردم از سينماها تاثير مي‌گذارد اما اگر سينماها فيلم‌هاي خوب و برنامه مناسب اکران داشته باشند قطعا نيازي به غصه خوردن بابت رکود سينماها در ايام رقابت‌هاي جام جهاني نخواهد بود.   
مدير سينما استقلال در ادامه عنوان کرد: اگر ما فيلم‌هاي خوبي داشته باشيم فصل تابستان از زمان‌هاي خوب اکران است. جام‌جهاني هم قرار نيست دايمي باشد و تنها در دوره‌اي يک ماهه است.   

پاسبانيان در ادامه صحبت‌هايش به پرديس‌هاي سينمايي اشاره کرد و افزود: از آنجا که پرديس‌هاي سينمايي از چند سالن برخوردارند در زمينه تنوع اکران با مشکلي مواجه نيستند اما در سينماهاي تک سالنه و سرگروه‌ها که بايد تک سالنه باشند، قطعا مشکلاتي وجود دارد اما اگر ما هم اجازه داشته باشيم که روزانه حداقل دو يا سه فيلم را اکران کنيم، اين موضوع به برنامه تابستانه ما کمک خواهد کرد.   
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه روز طبیعت تفاوت متانول با اتانول