بازدید 9062
بعد از استیضاح ترامپ درآمریکا،

«استیضاح ترامپ برزیل» کلید خورد

هزاران معترض برزیلی با حضور در خیابان‌های شهر‌های مختلف این کشور خواستار استیضاح و کناره گیری رئیس جمهور برزیل به دلیل ناتوانی در مهار کرونا شدند.
کد خبر: ۱۰۳۰۱۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳ 25 January 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس، هزاران شهروند برزیلی یکشنبه با حضور در خیابان‌های این کشور خواستار استیضاح رئیس جمهور برزیل و کناره گیری او از قدرت شدند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در دومین روز از اعتراض‌ها علیه «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل ملقب به «ترامپ برزیل»، مردم خواستار استیضاح وی شدند. معترضان به رئیس جمهور برزیل معتقدند که دولت این کشور در مهار کرونا ناتوان عمل کرده است. تاکنون بیش از ۲۱۶ هزار تن در برزیل جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر تظاهرات معمول، معترضان برزیلی با سوار شدن در خودرو‌های شخصی و بوق زدن‌های ممتد در خیابان‌های «ریودو ژانیرو»، «سن پائولو» و دستکم ده‌ها شهر دیگر علیه بولسونارو شعار دادند و خواستار کناره گیری وی شدند. اعتراض‌های یکشنبه از سوی گروه‌های محافظه کار این کشور برنامه ریزی شده بود.

به گفته تحلیلگران، استضاح رئیس جمهور برزیل موجب تغییراتی در مسیر سیاسی برزیل خواهد شد. رئیس جمهور برزریل متهم به کم کاری و عدم اجرای مقرارات محدود کننده برای مهار کروناست. وی مدعی شده بود که خسارت‌های اقتصادی بدتر از پیامد‌های بیماری خواهد بود.

بولسونارو که از زمان مبارزات انتخاباتی در برزیل به دلیل مواضع جنجالی و مشابه با مواضع «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا به او لقب ترامپ برزیل داده شد، بعد از آغاز به کار به عنوان رئیس‌جمهور، روابط بسیار خوبی با ترامپ داشت.

به دنبال تایید پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده توسط مجمع گزینندگان (الکترال کالج) این کشور، بولسونارو به وی تبریک گفت.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی