بازدید 1954
اماکن ورزشی باید به فدراسیون‏ها و هیات ورزشی واگذار شود؛
رييس سازمان تربيت بدني در مورد خصوصي سازي باشگاه‌هاي پرسپوليس و استقلال و اين كه بيشتر از يك سال از دستور رييس جمهور در مورد خصوصي سازي اين باشگاه‌ها مي‌گذرد، گفت: آنچه مربوط به محدوده سازمان تربيت بدني و كارهايي كه ما بايد انجام مي‌داديم، انجام داديم. تنها مديرعاملان دو باشگاه بايد به وزارت اقتصاد و سازمان خصوصي سازي بروند و ترازنامه‌هاي مالي و حساب و كتاب‌هاي مالي خود را اعلام كنند.
کد خبر: ۱۰۲۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۳ 08 June 2010
رييس سازمان تربيت بدني گفت: اختلافات پيش آمده ميان حسين شمس و فدراسيون فوتبال قابل حل است.

به گزارش ايسنا، علي سعيدلو در حاشيه معارفه معاون امور مجلس – حقوقي و استان‌هاي سازمان تربيت بدني در جمع خبرنگاران گفت: اختلافات پيش آمده بين "حسين شمس" و فدراسيون فوتبال قابل حل است. من دخالتي ندارم، اما اگر احساس كنم با يك گوشزد مشكلات حل مي‌شود صحبت خواهم كرد تا مشكلات بهتر و زودتر حل شود، اما در تصميم فدراسيون دخالت نمي‌كنم.

وي افزود: در هر حال دوست ندارم كسي از صحنه ورزش كنار برود.

رييس سازمان تربيت بدني در مورد جلسه‌اش با اميرقلعه نويي و ديگر اعضاي سابق استقلال گفت: از بزرگان استقلال مانند امير قلعه نويي و ناصر حجازي دعوت كردم تا در مورد مشكلات استقلال صحبت كنم.

وي در مورد حضور احتمالي امير قلعه‌نويي و ناصرحجازي در هيات مديره باشگاه و اين كه او پيشنهادي به آنها داده است، گفت: هيچ نظري ندارم.

سعيدلو در مورد هيات مديره اين باشگاه گفت: هنوز استعفاي كتبي به دست من نرسيده است. شما خود اهل كار و اداره هستيد. مديرعامل بايد به هيات مديره استعفا بدهد. هيات مديره هم به مجمع و نماينده مجمع. طبيعي است كه مي‌خواهيم با هم كار كنيم يا اگر نخواستيم با يكديگر كار نكنيم. تا زماني كه استعفا پذيرفته شود آنها مسووليت دارند و بايد كار و كمك كنند. ديروز با زريبافان كه نمايندگي ما را در هيات مديره داشت صحبت كردم و او هم گفت استعفايي به صورت كتبي دريافت نكرده‌ام.

وي ادامه داد: اگر اعضاي هيات مديره و مديرعامل استعفا بدهند بحث مي‌كنيم. البته مي‌خواهيم كه كار كنند، اگر نخواستند و يا نتوانستند طبق برنامه‌ها و منش سازمان كار كنند سپس تغييرات را بررسي كرده و انجام مي‌دهيم. طبيعي است كه اگر تغييرات در جهت تقويت باشد انجام مي‌شود.

سعيدلو در پاسخ به اين سوال كه واعظ آشتياني اعلام كرده سازمان تربيت بدني از باشگاه استقلال خواسته 60 درصد بودجه را از بيرون تهيه كند و 40 درصد را سازمان پرداخت مي‌كند، و اين اختلاف باعث استعفاي هيات مديره شد، پاسخ داد: اين اختلاف نيست. اين اعلام برنامه است كه ما با همه باشگاه‌ها صحبت كرده‌ايم. نمي‌توانيم همه امكانات‌مان را تنها به دو باشگاه اختصاص بدهيم. مجلس از ما حساب مي‌خواهد كه پول ورزش را در تمام ورزش هزينه كنيم. از اين پول بايد به باشگاه‌هاي ليگ برتري و دسته يكي هم بدهيم و كمك كنيم.

وي ادامه داد: تا امروز اين باشگاه‌ها حدود 30 درصد از امكانات مالي خود را تامين مي‌كردند، از آنها خواستيم يك گام به جلو بگذارند و 50 تا 60 درصد بودجه را از بيرون تهيه كنند.

رييس سازمان تربيت بدني در پاسخ به اين سوال كه آيا واعظي آشتياني مديرعامل باشگاه استقلال است يا خير؟ گفت: آشتياني نظر خودش را گفته اگر استعفايي هست بايد آن را به صورت رسمي اعلام كنند و به هيات مديره بدهند. اگر هيات مديره پذيرفت سپس برنامه‌ها را مي‌بينيم و حساب‌هاي مالي را بررسي مي‌كنيم چرا كه بايد حساب و كتاب مالي را پس بدهيم. هواداران استقلال نگران نباشند، ما تمام تلاش خودمان را انجام مي‌دهيم و هيچ مشكلي پيش نمي‌آيد.

وي ادامه داد: با باشگاه پيروزي هم در همين جهت صحبت كرده و آنها هم بايد تلاش كنند و از طريق اسپانسر و حق پخش تلويزيوني امكانات مالي خود را افزايش دهند.

سعيدلو در مورد مطالبي كه در روزنامه‌هاي ورزشي مي‌نويسند و او را طرفدار پرسپوليس ‌مي‌خوانند، گفت: براي ما پرسپوليس و استقلال فرقي نمي‌كند، وقتي مسووليت پيش مي‌آيد بايد عدالت و انصاف را رعايت كنيم. بايد در ورزش در توزيع اعتبارات عدالت محوري را رعايت كنيم. بايد كل كشور را در نظر داشته باشيم. همه جوانان خوب ايران هستند، در عرصه ورزش رنگ مفهوم ندارد. پس همه كمك كنيم و از همه پشتيباني كنيم. اين تيم‌ها براي سازمان هستند و سازمان تربيت بدني چه تيم‌هاي خودش و چه تيم‌هاي ديگر استانها را به يك ديد نگاه مي‌كند.

وي ادامه داد: از شهريور كه آمده‌ام هميشه وقت گذاشتم و با همه آنها صحبت كردم. بدون هيچ تفاوتي مديريت‌هاي گذشته سازمان‌ به هر كدام از باشگاه‌ها مبلغ دو ميليارد و 700 ميليون تومان پرداخت كرده‌اند.

به گزارش ايسنا، رييس سازمان تربيت بدني همچنين در مورد انتخاب شاهين محمدصادقي به عنوان معاون امور مجلس – حقوقي و امور استان‌هاي سازمان تربيت بدني نيز گفت: محمد صادقي در مجلس بوده، به استان‌ها سفر كرده و توجه ويژه‌اي به ورزش دارد. اين سمت نيازمند يك انسان متواضع است كه بتواند واقعيت‌ها را بگويد كه خوشبختانه اين نياز ما برطرف شد. اميدوارم با اين انتخاب رابطه‌مان بيشتر از گذشته با مجلس باشد.

رييس سازمان تربيت بدني در مورد خصوصي سازي باشگاه‌هاي پرسپوليس و استقلال و اين كه بيشتر از يك سال از دستور رييس جمهور در مورد خصوصي سازي اين باشگاه‌ها مي‌گذرد، گفت: آنچه مربوط به محدوده سازمان تربيت بدني و كارهايي كه ما بايد انجام مي‌داديم، انجام داديم. تنها مديرعاملان دو باشگاه بايد به وزارت اقتصاد و سازمان خصوصي سازي بروند و ترازنامه‌هاي مالي و حساب و كتاب‌هاي مالي خود را اعلام كنند.

وي در مورد وضعيت تيم استقلال گفت: اين تيم جزو بهترين تيم‌هاي ايران است. براساس مسووليتم در سازمان تربيت بدني بايد به همه رشته‌ها بپردازم و براي من فوتبال و بسكتبال و كشتي با يكديگر فرقي ندارند، بايد وقت بگذاريم، هم خودم و هم اعضاي سازمان تربيت بدني. مخصوصا براي ورزش فوتبال و ليگ برتر كه مورد علاقه مردم است. همه تيم‌هاي حاضر در ليگ برتر زحمت مي‌كشند، در تهران دو تيم خوب داريم، قول مي‌دهم كه هيچ جاي نگراني وجود ندارد. طبيعتا وقتي كارها انجام شد و مديريت سروسامان پيدا كرد استقلال جزو همان بهترين تيم‌هايي مي‌شود كه قبلا هم همان طور بود.

سعيدلو امروز در همايش سراسري معاونين ورزشي ادارات کل تربيت در هتل المپيک تهران نیز با بيان اينکه ورود بخش خصوصي به ورزش بايد از طريق قوانين مشخصي باشد، تاکيد کرد: ورود بخش خصوصي به ورزش بايد همراه با قوانيني باشد که در نهايت به سود ورزش و به نفع عامه مردم باشد و اين تفکر که سازمان تربيت بدني ورزشگاهي را بسازد و در اختيار بخش خصوصي قرار دهد تفکر اشتباهي است و شايد هم از همان ابتدا از قوانين اشتباه برداشت شده است، اماکن ورزشي که سازمان تربيت بدني در اختيار دارد و يا در دست احداث است براي ورزش و هيات هاي ورزشي و عامه مردم است، به عبارتي حتي با اجراي قانون و واگذاري به بخش خصوصي هم ابتدا هيات هاي ورزشي و مردم در اولويت قرار دارند و اگر يك فضايي بود كه مازاد بر نياز هيات هاي ورزشي قرار داشت مي توان با رعايت يك اصول و سلسله مراتبي آن را به گونه‌اي در اختيار بخش خصوصي قرار داد كه بازهم مردم از آن سوده ببرند نه اينكه عده ايي بيايند و بخواهند با اجاره دادن سالن ها و فضاهاي ورزشي دولتي فقط به فكر پر كردن جيب خود باشند.

سعيدلو گفت: براي ورود بخش خصوصي هم راهكار وجود دارد و ما و همه ادارات كل در استانها بايد تلاش كنيم تا زمين ارزان همراه با وام‌هايي با بهره پايين در اختيار بخش علاقمند قرار دهيم و به نوعي به آنها كمك كنيم تا يك فضاي ورزشي با هزينه هاي پايين احداث كنند و تازه در آن صورت هم باز ما بايد نظارت كنيم تا به عامه مردم آسيبي نرسد.

وي اضافه كرد: مثلا در روستاها و بخش ها با كمك دهداري‌ها فضاي ورزشي ايجاد كنيم و در اختيار مدارس و شوراي محل قرار دهيم تا هم دانش آموزان و هم همه مردم از آن بهره مند شوند نه اينكه ورزشگاهي را در يك روستا بسازيم و بعد به مزايده بگذاريم تا بخش خصوصي بيايد اجاره كند؟ اين موارد جواب نمي دهد و باعث فاصله گرفتن بخش زيادي از مردم از ورزش مي شود.

سعيدلو با بيان اينكه يكي از اولويت هاي مهم نظام جمهوري اسلاني ورزش است، تصريح کرد: در حال حاضر براي تكميل فضاهاي ورزشي نيمه تمام در سراسر كشور 2000 ميليارد تومان بودجه نياز است كه سهم هر استان بين 30 تا 60 ميليارد تومان خواهد شد كه در صورت تكميل اين فضاها تا حد زيادي نيازهاي ما در اين بخش مرتفع خواهد شد، مسوولان ورزش استان نيز با كمك و گفت و گو با استانداران، ائمه جمعه، ادارات كل كار، آموزش و پرورش و همه نهادها از امكانات آنها هم با تشكيل شوراي عالي ورزش استفاده كنند. چرا كه آنها هم با هزينه هاي بيت المال ساخته شده و يقينا اگر همكاري باشد و شما به خوبي با اين نهادها رابطه برقرار كنيد با كمال ميل امكانات خود را در اختيار مردم با برنامه ريزي درست قرار خواهند داد.

معاون رييس جمهور افزود: اين كار نياز به اين دارد كه مديران كل تربيت بدني و روساي فدراسيونها از دفاتر خود خارج شوند و حتما هر كدام از روساي فدراسيونها سالي حداقل يكبار به تمامي استانها بروند و مديران كل تربيت بدني هم به همه شهرها سركشي كنند ضمن اينكه ارتباط همه شما بايد با سازمان تربيت بدني مستمر باشد تا با همكاري و همفكري يكديگر ورزش را به ان سمتي كه مد نظر مقام معظم رهبري، رييس جمهور و همه مسئولين و مردم عزيزمان است برسانيم.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت