بازدید 2521
اينيستا، ستاره کاتالان از حال و روزش در بارسلونا مي گويد:
در ابتدا بايد بگويم که من يک بازيکن خط مياني هستم و نه مهاجم. پس نقش من در زمين مسابقه گلزني نيست، بلکه بايد شرايط ديگري را در بازي فراهم آورم. اصلا عطش گلزني ندارم ولي واقعيت اين است که دوست دارم که بتوانم به گل برسم، به ويژه براي آنکه بتوانم به پيروزي تيمم کمک کنم. در رده هاي نوجوانان و جوانان، از گلزني خسته شده بودم.
کد خبر: ۱۰۲۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۰ 07 June 2010
زماني که از پپ گوارديولا پرسيده مي شد که چه مدل بازيکني را به عنوان الگو و سمبل مدرسه فوتبال بارسلونا براي کودکان معرفي مي کني، مربي جوان بارسلونا همواره از آندرس اينيستا نام مي برد. اينيستا با تنها 170 سانتي متر قد يکي از جادوهاي تيم کاتالان است که در زمين چمن به غولي بزرگ در برابر حريفان مبدل مي گردد. اين جوان خجالتي، ساده، مهربان و فروتن اکنون يکي از تواناترين، قدرتمندترين و برترين ستاره هاي خط مياني بارسلونا و تيم ملي اسپانياست. در پايان رقابت‏هاي اين فصل لاليگا روزنامه اسپورت کاتالونيا گفت و گويی را با اينيستا انجام داده و البته بيشتر به زندگي او در تيم باشگاهي اش پرداخته است که متن آن را قدس منتشر کرد.

* هميشه چهره پسري مودب و متشخص را از تو ديده ايم ولي يک روز بود که دهان همگان باز ماند. در جريان ديدار بارسلونا - رئال مادريد، برخوردي که با کريس رونالدو داشتي.براي ما از آن برخورد بگو
** خب ببينيد هرکسي مدل خاصي دارد. به علاوه زماني که در زمين فوتبال هستي، اندکي بدخلق مي شوي. من هم در زمين مسابقه و يا خارج از آن ممکن است عصباني شوم.من هم يک انسانم و بايد به من اجازه بدهيد که مثل ساير انسانها احساسات داشته باشم.

* ولي با اين وجود هرگز از زمين مسابقه اخراج نشده اي
** هرگز

* بله. مي بينيم که خيلي بازيکن خوبي هستي
** خب در عوض کارتهاي زرد زيادي گرفته ام. براي اعتراض به داور يا براي خطاهايي که انجام داده‏ام.

* چرا اينقدر کم گل مي زني؟
** در ابتدا بايد بگويم که من يک بازيکن خط مياني هستم و نه مهاجم. پس نقش من در زمين مسابقه گلزني نيست، بلکه بايد شرايط ديگري را در بازي فراهم آورم. اصلا عطش گلزني ندارم ولي واقعيت اين است که دوست دارم که بتوانم به گل برسم، به ويژه براي آنکه بتوانم به پيروزي تيمم کمک کنم. در رده هاي نوجوانان و جوانان، از گلزني خسته شده بودم.

* اين واقعيت دارد که روزي به دفتر گوارديولا رفته بودي تا از او مشورت بگيري تا چطور مي تواني به گلهاي بيشتري برسي؟ تاکنون تنها 11 گل در کارنامه ورزشي ات ثبت شده
** من با مربي تيمم در مورد مسائل مختلفي صحبت مي کنيم. او فردي است که تاجايي که بتواند به افراد کمک مي کند.

* رابطه ات با گوارديولا چطور است؟
** رابطه بسيار خوبي با او دارم و همواره داشته ام. گوارديولا از آن دسته مربياني است که به بازيکنانش کمک فراواني مي کند. او مدت هاست که در باشگاه است و مي داند که اوضاع در بارسلونا به چه ترتيب است، گوارديولا کتابي براي يادگيري است.

* آيا به نظر تو گوارديولا پنجمين مربي برتر دنياست؟
** راستش را بخواهيد من خيلي به اين رده بندي ها وجوايز اعتقادي ندارم. هر چند که اين دفعه راي گيري از افرادي به جز سرمربيان تيمهاي دنيا و کاپيتانهاي تيمهاي ملي به عمل آمد.

* چطور مي خواهيد در طول رقابتهاي فصل بعد با مورينيو کنار بياييد؟
** هيچ شکي نيست که رئال مادريد ديدني تر از هر سال خواهد بود ولي اين تيم چه با مورينيو و چه بدون او همواره در حال مبارزه براي قهرماني است.

* ولي اوضاع در رختکن بارسا هم چندان بد نيست. به نظر مي رسد که پس از داويد ويا، سسک هم در راه پيوستن به بارساست
** بله.اگر اين طور شود خبر بسيار خوبي خواهد بود.سسک بازيکن بسيار خوب و بزرگي است و حضور او در رختکن بارسا، به سود همه ماست.

* از محدوديتهايي که در اردوهاي تيمها براي بازيکنان اعمال شده تعجب نمي کني؟
** نه. ما خودمان با هم صحبت کرديم و چنين تصميمي را گرفتيم. من با دوستانم در اينترنت خداحافظي کردم و مي دانم که دير يا زود برمي گردم.

* خيلي ها توصيه مي کنند که براي جلوگيري از مصدوميت بايد مثبت انديش بود و بيشتر خنديد!
** واقعيت اين است که خيلي چيزها به ذهن انسان بسته است ولي زماني که کسي از درون درد مي کشد، شرايطش کاملا متفاوت با کسي است که دردي خارجي دارد.مي تواني احساس خوشبختي کني و بخندي ولي درعين حال تاندونهاي پايت نيز پاره شده باشد.البته درهر شرايطي مثبت انديش بودن کمکهاي زيادي مي کند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا