بازدید 5808

انتقاد حزب کارگر از جانسون بابت ناکارآمدی در مهار کرونا

رهبر حزب کارگر انگلیس «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس را به تعلل و سهل انگاری در مهار گونه جدید کرونا در این کشور که شماری بسیاری را به کام مرگ کشیده، متهم کرد.
کد خبر: ۱۰۲۷۸۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵ 14 January 2021

به گزارش تابناک به نقل از فارس، با تداوم شیوع کرونا در انگلیس و مرگ هزاران نفر از ابتدای شیوع این بیماری، مقامات انگلیس «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور را به کم کاری و تعلل در زمینه انجام اقدامات فوری در مهار شیوع گونه جدید کرونا متهم کرده‌اند.

به نوشته وبگاه «یاهو نیوز» «کی‌یر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس روز چهارشنبه خطاب به بوریس جانسون گفت که بی تفاوتی وی منجر به مرگ ۱۷ هزار تن و ابتلای یک میلیون نفر به این بیماری شده است.

این مقام پارلمانی انگلیس به اقدامات اشتباه و کند عمل کردن جانسون هنگام اعلام سومین مرحله از اعلام محدودیت‌ها در این کشور اشاره کرد. وی افزود که بر اساس داده‌ها مشخص بود که به اقدامات سفت و سخت‌تر برای مهار سریع گونه جدید کووید-۱۹ نیاز است.

استارمر افزود: «به جای اقدام مناسب در ۱۸ دسامبر (شنبه ۲۸ آذر) نخست وزیر مدت دو هفته هیچ کاری برای رفع این مشکل انجام نداد. ما اینک با افزایش شدید پیامد‌های این تاخیر مواجه هستیم.»

جانسون در واکنش به سخنان رهبر حزب کارگر انگلیس گفت، این مردم هستند که باید قوانین را رعایت کنند و واکسن کرونا بزنند.

جانسون مدعی شد درطول یک شبانه روز و پس از دریافت اطلاعات لازم در ۱۸ دسامبر بلافاصله برای مهار گونه جدید کرونا اقدام کرد.

این در حالی است که نخست وزیر انگلیس غروب دوشنبه به وقت تهران نسبت به کمبود اکسیژن در بیمارستان‌های این کشور هشدار داد. جانسون به وضوح گفت که بخش بهدشتی و بیمارستان‌های انگلیس با کمبود اکسیژن مورد نیاز برای درمان بیماران مواجه هستند.

یک مقام عالی رتبه انگلیس نیز در این باره گفت، انگلیس در حال ورود به چالش برانگیزترین هفته‌های خود از زمان ابتلا به بیماری همه گیر کروناست، زیرا بیمارستان‌ها با ازدحام بسیار مواجه شده و سردخانه‌ها پر شده اند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی