بازدید 2319
کد خبر: ۱۰۲۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۸ 07 June 2010
سه شرکت آلماني تصميم دارند بزرگ‌ترين پارک بادي جهان را تأسيس کنند. اين نيروگاه بزرگ بادي در آب‌هاي سواحل بريتانيا بنا خواهد شد و برق مصرفي 400 هزار خانوار بريتانيايي در سال را تأمين خواهد کرد.

دو شرکت (RWE Innogy) و زيمنس آلمان قصد دارند با همکاري با شرکت "آب و برق و گاز" مونيخ بزرگ‌ترين پارک بادي جهان را احداث کنند. اين پارک که "گوئينت مور" (Gwint y Mor) نام دارد، در آب‌هاي سواحل ولز بريتانيا تأسيس خواهد شد. احداث اين پارک بادي 160 توربين بادي را شامل مي‌شود و بيش از 2 ميليارد يورو هزينه در بر خواهد داشت.

نمايندگان اين سه شرکت نامبرده روز جمعه، 4 ژوئن  بطور مشترک اين خبر را اعلام کرده‌اند.

پيشتر فريتس واهرن‌هولت ، رئيس شرکت RWE Innogy در باشگاه خبرنگاران اقتصادي هامبورگ از امضاي تفاهم‌نامه‌اي در همين رابطه خبر داده بود.

"هاندلزبلات" مي‌نويسد، شرکت RWE Innogy  شصت درصد ،شرکت آب و برق و گاز مونيخ سي درصد و شرکت زيمنس ده درصد اين پروژه را بر عهده دارد.

RWE Innogy شرکت تابعه‌ RWE، کنسرسيوم بزرگ انرژي آلمان، است. فعاليت اين شرکت بيش از همه بر روي طراحي، ساخت و اداره‌ نيروگاه‌ها استوار شده است، به ويژه نيروگاه‌هاي بادي، آبي و بيوانرژي.

بزرگ‌ترين پارک بادي دنيا

واهرن هولت مي‌گويد، پارک بادي Gwint y Mor که به زبان ولزي به معناي "باد در دريا" است ، با ظرفيتي معادل 576 مگاوات بزرگ‌ترين پارک بادي دنيا خواهد بود.

واهرن‌هولت همچنين از وجود پروژه‌هايي با ابعاد بسيار بزرگ‌تر خبر داد که براي اجرا هنوز به زمان نياز دارند. بزرگ‌ترين اين پروژه‌ها طرح مربوط به يک پارک بادي در نزديکي سواحل داگر (Dogger) در درياي شمال با ظرفيتي معادل 9 هزار مگاوات است که با بازدهي 7 نيروگاه هسته‌اي برابري مي‌کند.

پارک بادي Gwint y Mor در سال 2013 توليد برق را آغاز خواهد کرد و در سال 2014 به بهره‌برداري کامل خواهد رسيد. اين نيروگاه، برق مصرفي سالانه‌ حدود 400 هزار خانوار بريتانيايي را تأمين خواهد کرد.

پارک بادي Gwint y Mor در 13 کيلومتري سواحل شمالي ويلز قرار خواهد داشت و منطقه‌اي به مساحت 124 کيلومتر مربع را شامل خواهد شد. توربين‌هاي بادي محوطه‌اي به وسعت 79 کيلومتر مربع از اين منطقه را اشغال خواهند کرد.

اين پنجمين پارک بادي است که شرکت RWE تأسيس مي‌کند. پروژه‌هاي پيشين بسيار کوچک‌تر از اين پروژه بودند. کنسرسيوم انرژي RWE در نظر دارد تا سال 2025 سهم انرژي‌هاي تجديدپذير در نيروگاه‌هايش را تا30 درصد افزايش دهد. در حال حاضر اين سهم کمتر از 5 درصد است.

کنسرن مزبور سالانه يک ميليارد و 400 ميليون يورو به گسترش استفاده از انرژي‌هاي تجديدپذير اختصاص داده است که اين ميزان يک‌چهارم کل سرمايه‌گذاري اين شرکت در توليد انرژي است.

فريتس واهرن‌هولت، رئيس شرکت RWE Innogy، ضمن انتقاد از کندي روند توسعه‌ي انرژي بادي در آلمان اظهار داشته: «سه سال طول خواهد کشيد تا بتوانيم کابل اتصال‌دهنده‌‌ پارک بادي درياي شمال به شبکه‌ برق را بسازيم و اين قابل قبول نيست».

شرکت RWE Innogy اغلب پارک‌هاي بادي خود را در آب هاي اطراف بريتانيا احداث مي‌کند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول