بازدید 2245
کد خبر: ۱۰۲۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۳ 06 June 2010
با دستگيري 4 متهم به كلاهبرداري مشخص شد اين افراد با استفاده از چك‌هاي سرقتي و تغيير هويت آن اقدام به كلاهبرداري از مالباختگان مي‌كردند.

به گزارش فارس، عصر 6 خرداد امسال فردي با مراجعه به كلانتري 170 كهريزك به مأموران گفت: به ازاي فروش تعدادي لوازم خودرو به يكي از مشتري‌ها، يك فقره چك به من تحويل داده شد كه براي استعلام آن به بانك مراجعه اما در آنجا متوجه شدم كه چك مسروقه و جعلي است.

مالباخته ادامه داد: چندي پيش شخصي به نام علي نادري با مراجعه به مغازه‌ام در بازار عنوان كرد در منطقه شورآباد در زمينه خريد و فروش لوازم و قطعات خودرو از جمله لاستيك و لوازم جانبي خودرو فعاليت دارد و پس از گرفتن كارت مغازه و گذشت چند روز، ضمن تماس تلفني سفارش خريد تعدادي لاستيك و لوازم خودرو را داد كه من نيز سفارشات وي را به آدرس مغازه‌اش در شورآباد - ابتداي جاده واوان ارسال كردم.

وي افزود: اما پس از بازگشت شاگرد مغازه‌ام متوجه شدم پول لوازم خريداري شده در قالب يك فقره چك پرداخت شده است كه بلافاصله براي استعلام چك به بانك مراجعه كردم اما در بانك مشخص شد كه اين چك مسروقه است.

با توجه به اظهارات شاكي، مأموران كلانتري 170 كهريزك به آدرس مغازه علي نادري رفتند و در آنجا 3 نفر به اسامي اسماعيل 28 ساله، علي 43 ساله و مهرداد 40 ساله را كه در داخل مغازه مشغول به كار بودند دستگير و به كلانتري منتقل كردند.

با تشكيل پرونده مقدماتي و به دستور رئيس شعبه 103 دادگاه عمومي كهريزك پرونده به همراه متهمان، جهت رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقيقات مشخص شد كه علي نادري هويت جعلي يكي از متهمان سابقه‌دار تحت تعقيب مراجع مختلف قضايي است كه پيش از اين در شهرها و استان‌هاي ديگر اقدام به كلاهبرداري به شيوه‌هاي مختلف كرده و از آن زمان متواري شده است.

با شناسايي هويت واقعي متهم به نام امير 32 ساله، دستگيري متهم در دستور كار كارآگاهان قرار گرفت. همزمان به تحقيقات كارآگاهان، تعداد ديگري از مالباختگان ضمن مراجعه به پايگاه نهم و دادگاه عمومي كهريزك عنوان داشتند كه از آنها نيز بدين شيوه كلاهبرداري شده است.

در ادامه تحقيقات پليسي مخفيگاه متهم در منطقه اسلامشهر مورد شناسايي قرار گرفت اما در زمان مراجعه به اين محل مشخص شد متهم پس از اطلاع از دستگيري همدستانش، از اين محل متواري شده است؛ كارآگاهان پايگاه نهم در بازرسي از مخفيگاه متهم موفق به كشف مقاديري از اموال متعلق به مالباختگان شدند.

كارآگاهان پايگاه نهم در ادامه اقدامات پليسي خود موفق به شناسايي مخفيگاه متهم در منطقه شهرري شدند، با مراقبت‌هاي شبانه‌روزي از اين محل نهايتاً در ساعت 18 روز 8 خرداد متهم تحت تعقيب در زمان ورود به مخفيگاهش شناسايي، دستگير و به پليس آگاهي منتقل شد.

با شناسايي متهم توسط مالباختگان شناسايي شده و با توجه به اعترافات ديگر متهمان پرونده، متهم ضمن اعتراف به كلاهبرداري، در برابر ادعاي همدستانش مبني بر بي اطلاع بودن آنها از موضوع كلاهبرداري به كارآگاهان گفت: همدستانم دقيقاً از موضوع مسروقه و جعلي بودن چك‌ها اطلاع داشتند و قرار بود تا قبل از سررسيد چك‌ها و زمان وصول چك‌ها متواري شويم اما به هيچ عنوان تصور نمي‌كردم كه با مراجعه يكي از فروشندگان به بانك موضوع مسروقه بودن و جعلي بودن چك‌ها تا قبل از سررسيد آن فاش شود.

متهم در ادامه اعترافات خود در خصوص نحوه تهيه چك‌هاي مسروقه و جعلي به كارآگاهان گفت: چك‌هاي مسروقه را از تعدادي سارق سابقه‌دار كه پيش از اين در زندان با آنها آشنا شده و پس از خروج از زندان ارتباط خودم را با آنها حفظ كرده بودم خريداري و پس از تغيير اركان هويتي چك‌ها، آنها را با استفاده از مهري تحت عنوان حاج علي نادري كه براي همين منظور تهيه كرده بودم امضا و به مالباختگان تحويل مي‌دادم.

سرهنگ كارآگاه حسين عباسچيان ، رئيس پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ ، با اشاره به ارزش 50 ميليون توماني ارزش اموال مالباختگان شناسايي شده تا زمان دستگيري متهم، گفت: در ادامه تحقيقات، كارآگاهان موفق به شناسايي انبار محل نگهداري اموال متعلق به مالباختگان در منطقه رباط كريم شدند كه بلافاصله ضمن انجام هماهنگي‌هاي لازم با مرجع قضايي، در بازرسي از اين محل مقادير ديگري از لوازم خودرو از جمله لاستيك و لوازم جانبي خودرو از داخل اين انبار كشف شد.

سرهنگ حسين عباسچيان، با تقدير و تشكر از صدور دستورات مناسب و به موقع قضايي از سوي رئيس شعبه 103 دادگاه عمومي كهريزك، با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش چهره هر 4 متهم دستگير شده ، گفت: به دستور رئيس شعبه 103 دادگاه عمومي كهريزك دستور انتشار بدون پوشش چهره متهمان صادر شده است.

رئيس پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ افزود: از همه شهروندان و مالباختگاني كه نسبت به شناسايي متهمان، به ويژه متهم اصلي پرونده اقدام كرده و بدين شيوه از سوي متهمان مورد كلاهبرداري قرار گرفته و يا شكايت ديگري از آنها دارند دعوت مي‌شود تا جهت طرح شكايت خود به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در شهر ري خيابان آستانه يا شعبه 103 دادگاه عمومي كهريزك مراجعه كنند.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا