بازدید 8884
۷
روحانی در جلسه هیات دولت:
رئیس‌جمهور درباره حادثه هواپیمای اوکراینی گفت: مسببین این حادثه باید در یک دادگاه عادلانه محاکمه شوند و دولت بر این موضوع اصرار دارد و قوه قضاییه هم حتما این کار را انجام می دهد.
کد خبر: ۱۰۲۶۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹ 06 January 2021
بر محاکمه مسببین حادثه هواپیمای اوکراینی اصرار داریم

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام‌المسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت اظهار کرد: کسی در دنیا فکر نکند که تحریم و جنگ اقتصادی ملت ایران را از پا در می آورد. ما مسیر خود را با قدرت ادامه می دهیم و هر وقت طرف مقابل تسلیم شد ما هم استقبال می کنیم.

وی افزود: آیا نباید از کسی که تا دیروز در کوچه ما شیشه ای می شکسته و حالا می گوید پشیمان است استقبال کرد؟ اگر دولتی که در آینده نزدیک در آمریکا سر کار می آید و دو هفته دیگر آقای بایدن قدرت آن را در دست می گیرد بگوید که آمریکا دیگر شیشه نمی شکند و توبه کرده و در مسیر قانون قرار گرفته جواب ما روشن و ساده است. اگر شما به همه تعهدات خود عمل کنید ما هم به تعهدات خود عمل خواهیم کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر به تعهدات خود عمل کنید منتی سر ما نگذاشته اید؛ چرا که تا به حال کار خلاف قانونی می کردید که از آن دست برداشته اید و متوجه شده اید که اشتباه کرده اید.

رییس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حادثه ساقط شدن هواپیمای اوکراینی خاطرنشان کرد: 18 دی‌ماه روز تاسف‌انگیزی برای ما بود. چهارشنبه بود که ما جلسه در هیات دولت داشتیم و شب در آسمان هواپیمایی به خطا مورد هدف قرار گرفت و سرنگون شد و عزیزان ما همه‌شان جان به جان آفرین تسلیم کردند. این موضوع خیلی برایمان سخت بود در ابتدا هم قضیه برایمان روشن نبود که چه اتفاقی افتاده و روزهای پنج‌شنبه و جمعه گزارش‌ها کامل شد و مشخص شد که شرایط چگونه است و از همان وقت به مسئولین گفتیم موضوع را به مردم اعلام کنند، چرا که نباید چیزی از مردم پنهان بماند.

وی ادامه داد: ما همان روز هم گفتیم که مسببین باید در یک دادگاه عادلانه محاکمه شوند و امروز هم بر این موضوع اصرار داریم که حتما قوه قضاییه این کار را انجام می‌دهد و همه عاملان را محاکمه می‌کنند. اگر قصور، اشتباه، هماهنگی و ناهماهنگی بوده همه زوایای مساله باید روشن شود و مردم از آن مطلع شوند که چه‌طور بوده است.

روحانی همچنین اظهار کرد: هیات دولت هم خسارات را تصویب کرده تا پرداخت شود و در این موضوع تابعیت را هم در نظر نگرفته و برای همه به طور مساوی خسارات مدنظر قرار گرفته شده که این پول پرداخت خواهد شد. درباره‌ هواپیما هم با اوکراین مذاکره را ادامه می‌دهیم. مقصران هم حتما در دادگاه محاکمه خواهند شد. در این شرایط سخت بود اما 30 میلیون دلار در اختیار قرار داده شده تا خسارات پرداخت شود البته نه این‌که این موضوع تاثیری در این محاکمه بگذارد چرا که محاکمه عاملان باید با دقت انجام شود.

رییس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این‌که برخی از دوستان که در رسانه‌ها صحبت می‌کنند باید حواسشان باشد که شرایط ما چگونه بوده است یادآور شد: در شرایط مختلف اقدامات مختلف نیاز است. زمانی کشور در یک شرایط تعادل است و زمانی شرایط کشور شرایطی است که دشمن بر ما جنگ تحمیل کرده و شرایط التهاب است و جامعه ملتهب است که این شرایط دیگری را اقتضاء می‌کند. اگر دولت آمده برای کالاهای اساسی ارز 4200 تومان را مقرر کرده و همه مشکلات و سختی‌ها برای بانک مرکزی، دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی برای این‌که این کالاها در اختیار مردم با قیمتی که قابل تحمل باشد قرار گیرد کسی نگوید آقا چرا 4200 تومان بعد می‌گویند یک آدمی سوء‌استفاده کرده آخر این شد حرف؟

وی ادامه داد: ما برای عده‌ای از مردم که گرفتار هستند بسته‌هایی درست کرده‌ایم که به دست آنها برسانیم و به عده‌ای آدم سپرده‌ایم که به دست آنها برسانند حالا اگر یک نفر از اینها هم آمد و این بسته را نرساند و دزدی کرد آیا باید بگوییم کل این بسته و کمک ایراد داشته است؟ حالا بله یک عده‌ای آدم‌های بزرگ که 4200 تومان را گرفته‌اند و جنس را نیاورده‌اند که باید اینها را طبق هرچه قانون می‌گوید محاکمه کنیم. هر کس که تخلف کرده با او برخورد کنید، اما این‌که یک تعداد محدودی تخلف کرده‌اند مبنا نمی‌شود که بگوییم کار نادرست است کار کاملا درست بوده و برمبنای یک کار درستی آن را انجام داده‌ایم. البته در یک سال گذشته تعدادی از کالاهای 4200 تومانی را به تدریج خارج کردیم و گفتیم که به اینها ارز نیمایی اختصاص داده‌ایم مثل چای، برنج، شکر، لاستیک و موارد متعدد که یکی یکی و به تناسب آرام آرام در حدی که جامعه بتواند تحمل کند و قابل قبول باشد این کار را انجام دادیم جوری با آرامش عمل کردیم که بعضی‌ها متوجه نشده‌اند و اصلا نفهمیده‌اند که این کار صورت گرفته است.

روحانی در ادامه خاطر نشان کرد: بعضی‌ها اصلا انگار دراین کشور نبودند و می رفتند خرید می‌کردند مثلا برنج و حبوبات خرید کرده و متوجه نشدند که اینها را از آن لیست 4200 تومان خارج کردیم. این خوب است و معنی آن این است که فکر کردند ما هنوز داریم ارز 4200 تومانی را درباره این کالاها ادامه می‌دهیم. ما قدم به قدم ارز 4200 تومانی را خارج کردیم و چند قلم که برای ما مهم بود از جمله دارو نگه داشته‌ایم. در عین حال آنها را هم در یک شرایط قابل قبولی ممکن است دولت برایشان تصمیماتی بگیرد، اما از امروز دوردور کردن و طبل و دهل به راه انداختن و اعلام کردن این‌که آقا دوران 4200 پایان یافت خدمت به چه کسی است. با این کارها به چه کسی کمک می‌کنید. باید به بعضی از حرف‌ها به موقع و درست عمل کرد موقع جارزدن و طبل و دهل نیست که بیاییم شعار بدهیم خوب نتیجه این شعار چه می‌شود باعث آشفتگی می‌شود و همان رانت و فسادی که می‌گویند با آن مخالف هستند ایجاد می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۷
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
یعنی یییییک سااااال طول میکشه تا مقصر رو پیدا کنند ؟ مگه چقدر پیچیده است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
سکوت کن.................!
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
واقعا چهارشنبه ها شده چهارشنبه های خاص ایشان!
میفرمایند جوری ارز را از روی برنج و حبوبات وشکر برداشتیم که کسی متوجه نشده!!!!!
چرا از سفره هایمان کاملا فهمیده ایم.
مجلس هیچ تردیدی در حذف ارز ۴۲۰۰ نکند و قیمت ارز را همین الان واقعی کنند بهتر از فردا است .
اقای روحانی از نرخ ارز مجلس هم ناراضی هستند عجب!!!!اقا ارز بازار و نیمایی شده ۲۶۰۰۰ ارز ۴۲۰۰ تومانی معنایی دارد دیگر؟؟؟
ان هم به هر با نرخ ۴۲۰۰ میدهید بگویید اصلا پولش را هم نمی خواهد بدهی!!!!!
شما یک ماشین ۲۶ میلیون باشد یک نفر بگوید این را به من ۴.۲ میلیون بده نمی گویی اصلا ۴ میلیونش را هم نخواستم و ماشین را رایگان ببر!!!!!!
اقای روحانی میفرمایند هیچ صفی جایی برای تهیه مواد خوراکی ایجاد نشد!!!!
صفهای تهیه روغن و مرغ در شهرها را مشاهده نمی کنند در شبکه های مجازی؟؟؟
موز کیلویی ۱ دلار بوده الان چگونه است که در میوه فروشی ها شده کیلویی ۴۰۰۰۰ تومان؟؟؟؟؟؟؟؟
ارز بودجه را لااقل نیمایی کنید تا جلوی رانت و فساد ان گرفته شود و ۳ سال است ارز ۴۲۰۰ بلا و سرطان اقتصاد کشور شده و در عمل اجناس با قیمت ازاد به دست مصرف کننده میرسد.
دارو در داروخانه ها با ارز ازاد شده
مواد پرکردنی دندان با ارز ۳۴۰۰۰ تومانی شده
ایمپلنت بروید ببینید با ارز ازاد چه قیمت شده
متاسفانه دولتی ها میخواهند به دلیل انتخابات سال اینده مجلس را مقصر واقعی شدن ارز جلوه دهند منتهی مجلس باید کار درست که برای اقتصاد درست است را انجام دهد.
مثل بازی های تیم ملی شده کارهای دولتی ها که تیم ملی تا دقیقه ۸۸ بازی گل نمیزنه و در ۲ دقیقه باقی مانده و ۴ دقیقه وقت اضافی مجموعا در ۶ دقیقه بخواهند ۲ تا گل بزند!!!!
حالا دولتی ها هم ۳ سال با بازارهای اقتصادی انواع بازی ها و عدد سازی ها را انجام داده اند و حالا یاد مردم افتاده اند که ارز مصوب مجلس گرانه!!!!!!!!!!
منابع ارزی نابود شده با سیاست های ارز جهانگیری .
تاسف انگیزه
بهزاد زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
جناب آقای رئیس جمهور
مسبب اصلی آمریگاست
يحيا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
يکي از مسببينش شما دولت انفعال هستيد که با آويزان شدن به برجام و ناکارامدي دشمن را در طمع خام انداختيد.
جبر تاریخ
|
United States
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
محاکمه عادلانه عامران و عاملان در سریع ترین زمان ممکن، خواست همه ملت است.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۷
شما به خيلي چيزا اصرار داشتين ولي انجام نشد. كنترل قيمت ها - اعتبار پاسپورت و .... بااااااااور نمي كنم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی محمد بزرگی احمد جهان بزرگی
آخرین اخبار