بازدید 13901
در کمیسیون تلفیق؛

تصویب ارز ۱۷۵۰۰ تومانی کالا‌های وارداتی

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: با هدف یکسان‌سازی نرخ ارز و پیشگیری از عرضه کالا‌های وارداتی به قیمت ارز آزاد در بازار توسط واردکنندگان، مبنای محاسباتی تمامی کالا‌های وارداتی به کشور به موجب مصوبه این کمیسیون از ۴۲۰۰ تومان به نرخ ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تغییر کرد.
کد خبر: ۱۰۲۵۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۲ 03 January 2021

به گزارش تابناک به نقل از فارس از شیراز، رحیم زارع در این باره اظهار داشت: پیش از این تمام کالا‌های وارداتی به کشور با ارز ۴۲۰۰ تومان محاسبه می‌شد، اما واردکنندگان، کالا‌های خود را بر اساس قیمت ارز در بازار آزاد محاسبه و عرضه می‌کردند.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید با اشاره به اینکه در صورت تصویب نهایی مصوبه کمیسیون تلفیق توسط نمایندگان، هنگام بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، درآمد دولت در سال آینده افزایش خواهد یافت، افزود: پیش بینی می‌شود درآمد دولت از این محل ۴۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

زارع تاکید کرد: ساماندهی بازار ارز کشور بسیار ضروری است، چون چند نرخی بودن این بازار مبنای فساد در کشور شده است و باید با بررسی‌های کارشناسی تک نرخی شدن ارز در کشور در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: دولت نرخ ارز حقوق ورودی گمرک را در لایحه بودجه سال آینده، ۴۲۰۰ تومان محاسبه کرده بود که امروز طبق مصوبه کمیسیون این عدد به منظور جلوگیری از رانت، فساد و چند نرخی ارز تغییر و مبنای نرخ ارز نیمایی تعیین شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: براساس تصمیم اعضای کمیسیون، فروش روزانه نفت در سال آینده ۱.۵ میلیون بشکه نفت خواهد بود و همچنین مقرر شد در صورتی که دولت بیش از این نفت بفروشد، مازاد ۱.۵ میلیون بشکه در روز را به عنوان طلب صندوق توسعه ملی از دولت به صندوق واریز شود.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی