بازدید 8633

تبادل اسرای جدید بین ارمنستان و آذربایجان

وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه نیروهای حافظ صلح روسی وقوع تیراندازی احتمالی در منطقه‌ای از قره باغ را بررسی می‌کنند، از انجام تبادل مجدد زندانیان بین دو طرف آذربایجانی و ارمنستانی، تحت نظارت صلح‌بانان روسی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۲۴۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳ 29 December 2020


به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سرلشکر "رستم مرادوف" فرمانده گروه حفاظت از صلح روسیه در منطقه قره باغ، شب گذشته اعلام کرد که روز دوشنبه در چارچوب توافقنامه آتش‌بس در قره باغ کوهستانی، عملیات تبادل زندانیان دیگری بین دوطرف آذربایجانی و ارمنستانی و تحت نظارت نیروهای حافظ صلح روسی صورت گرفت.

این مقام نظامی روس گفت: «در نتیجه فعالیت انجام شده توسط صلح‌بانان روسی و تحت کنترل شخصی من، یک فروندهواپیمای نیروهای هوا-فضای روسیه، دو نظامی آذربایجانی به مقامات باکو تحویل داده شد و چهار زندانی ارمنی نیز به ایروان بازگردانده شدند.»

مرادوف تأکید کرد که صلحبانان روسی به مشارکت خود در "اجرای دقیق توافقنامه سه جانبه صلح" ادامه خواهند داد.

در اوایل ماه دسامبر نیز مبادله زندانیان بین باکو و ایروان بر اساس اصل "همه در برابر همه" انجام شده بود.

در خبر دیگری نیز گزارش شده، وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای حافظ صلح روسی در قره باغ کوهستانی، اطلاعات مربوط به وقوع تیراندازی احتمالی در منطقه گادروت را بررسی خواهند کرد.

در این بیانیه آمده است: «مرکز آشتی طرفین مناقشه در قره باغ در حال بررسی اطلاعات در خصوص استفاده احتمالی از سلاح‌های کوچک در منطقه‌ مسکونی گادروت در تاریخ 27 دسامبر (7 دی ماه) سال 2020 است.»

وزارت دفاع روسیه تأکید کرد که رژیم آتش‌بس در منطقه قره باغ کوهستانی در تمامی طول خط تماس رعایت می‌شود.

روز گذشته وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، طرف ارمنستانی را به نقض آتش‌بس و تیراندازی در منطقه گادروت قره باغ، متهم کرد. مقامات ایروان، این مسئله را تکذیب کردند.

 

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی