بازدید 11791

رئیس‌جمهور برزیل: به واکسن کرونای آمریکایی نیاز ندارم

رئیس جمهور راست‌گرای برزیل گفت، نیازی به واکسن کرونا ندارد؛ او گفت شرکت آمریکایی سازنده این واکسن در قبال عوارض جانبی آن پاسخگو نیست.
کد خبر: ۱۰۲۲۸۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰ 21 December 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، «ژایر بولسونارو» رئیس جمهور برزیل روز دوشنبه گفت، نیازی به تزریق واکسن کرونا ندارد، زیرا پیش‌تر به آن مبتلا شده است.

پایگاه خبری منعکس‌کننده تفکرات راست افراطی «نیوز مکس» که از سوی «دونالد ترامپ» به عنوان جایگزینی برای شبکه «فاکس نیوز» معرفی شده است، اظهارات رئیس جمهور برزیل علیه واکسن کرونا را منتشر کرد.

نیوز مکس به نقل از بولسونارو نوشت: «قرار نیست این واکسن را دریافت کنم. برخی می‌گویند حرف من بدآموزی دارد.‌ای احمق‌ها چه می‌گویید! من به این ویروس مبتلا شده‌ام و پادتن مخصوص آن را دارم».

رئیس جمهور برزیل که به ترامپ استوایی معروف شده در ادامه اظهاراتش عملکرد واکسن ساخت شرکت «فایزر» را زیر سوال برد و گفت: «فایزر در قبال عوارض جانبی واکسن خود پاسخگو نیست. اگر به تمساح هم تبدیل شوید مشکل خودتان است. چه چیزی بدتر از این است که با سیستم ایمنی مردم بازی کنید».

بولسونارو افزود: «اگر زنی [ بعد از تزریق واکسن کرونا]ریش در آورد یا مردی صدایش زنانه شود فایزر هیچ کاری برایش انجام نخواهد داد».

علیرغم آنکه ترامپ ظاهراً در صدد است که به مردم آمریکا اطمینان دهد که توزیع واکسن فایزر در این کشور عادلانه است، اما گروه‌هایی که به کارآمدی واکسن فایزر شک و تردید دارند، معتقدند که این اظهارنظر ترامپ نشانه‌ای است مبنی بر اینکه واکسن فایزر مشکل دارد.

از طرف دیگر، چند روز پیش، رسانه‌های انگلیس گزارش کردند که دو کارمند بخش درمان انگلیس پس از تزریق دوز اول فاکسن فایزر-بیون ان تک به آن آلرژی نشان داده‌اند.

پس از انتشار این خبر، مقام‌های بهداشتی در انگلیس تصریح کردند که افرادی که سابق واکنش شدید آلرژیک دارند، نباید واکسن فایزر-بیو‌ان تک را تزریق کنند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار
وب گردی