بازدید 16921
۵

اردوغان هشدار داد: ناامید و مایوس می‌شوید

رئیس جمهوری ترکیه گفت، آنهایی که کشور را با تحریم تهدید می‌کنند ناامید و مایوس می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۲۲۵۵۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲ 20 December 2020

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: ما مصمم هستیم این نکته را بپذیریم که ترکیه هرگز در استفاده از حق حاکمیت خود دست نخواهد کشید.

وی افزود: آنها تلاش کردند تا با استفاده از هر روشی نظیر استفاده از گروه‌های تروریستی، کودتا و تله‌های سیاسی و اقتصادی با ما مقابله کنند اما تاکنون موفق نبوده‌اند.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین این را هم گفت که کشورش با آنهایی که این تهدیدها را مطرح می‌کنند، با احترام و عادلانه رفتار می‌کند: ما راه را برای افرادی که آماده گفتگو با ما به روشی عادلانه هستند، باز گذاشته‌ایم.

اردوغان همچنین گفت، از آنجا که سرمایه گذاری‌های زیربنایی مورد نیاز برای یک ترکیه قدرتمند تکمیل شده، کشور به طور فزاینده‌ای تبدیل به آهنربایی برای سرمایه گذاران داخلی و بین‌المللی می‌شود.

دولت آمریکا روز دوشنبه گذشته علیه ترکیه بابت خرید سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسی تحریم وضع کرد.

مقام‌های آمریکایی مخالفت خود را با خرید این سامانه‌ها توسط ترکیه که عضوی از ناتو است، ابراز داشته و مدعی‌اند که این سامانه‌های دفاع موشکی با سیستم‌های این ائتلاف نظامی ناسازگار است.

اما دولت آنکارا تاکید دارد که این سامانه‌های روسی برای سیستم‌های ناتو دردسری ندارد و تهدیدی برای ائتلاف یا تجهیزات نظامی آن نیست.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۵
دوستی با ترکیه ای که اردوغان رهبر ان است حماقت است
کم کم اینها هم از دشمن نامعلوم زیاد می گنن
تو خودت داری بدست خودت، نسخه خودت رو میپیچی. تحریم بهانست
ایشان مهره ماثر سیا و انگلیس بوده و رسالتش ویرانی ترکیه است هارت وپورتش جعلی و جنگ زرگری است مثل قورباچوف شوروی بعد از اتمام ماموریت به امریکا پناهنده خواهد رفت
کشورهایی مانند ترکیه.روسیه تاریخ پر از غارتگری و ستم به همسایه های خود دارند.باید خیلی مواظب اینها باشید و اعتماد به آنها نکنید.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی