بازدید 17376

علم‌الهدی: مگر نمی‌شد زم را با یک ترور کور از بین برد؟

عزیزان سربازان امام زمان که این‌ها را دستگیر کرده‌اند در کنار کشور، مگر نمی‌توانستند در همان‌جایی که او را دستگیر کردند، با یک ترور کور او را از بین ببرند؟
کد خبر: ۱۰۲۲۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲ 19 December 2020

به گزارش تابناک به نقل از فارس، سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد گفت: بین نیما زم و تروریستی مثل ریگی چه تفاوتی است؟ کار ریگی چی بود؟ با گروه اراذل، اشرار و اوباش بیرون کشور کمین کرده بود، به داخل کشور حمله می‌کرد، مرد، زن، بچه و بی‌گناه، همه را به خاک و خون می‌کشید، عزیزان فعال محور اقتدار نظام در بالای آسمان او را گرفتند، دستگیر کردند، به زمین آوردند، او را محاکمه کردند، برحسب اقرارهایی که خودش کرد نسبت به جنایات و مظالمی که انجام داد، او را به جزای اعمالش رساندند.


 وی با انتشار متنی جایگزین خطبه های نمازجمعه که به دلیل کرونا برگزار نمی شود؛ افزود: فرق بین آن تروریست و نیما زم چه بود؟ آن تروریست آدم می‌کشت، نیما زم در یک جریان رسانه‌ای، آدمکشی به آدم‌کش‌ها یاد می‌داد، ساختن بمب، ساختن مواد انفجاری به آن‌ها می‌آموخت، آنان را با یک حرکت توئیتری به خیابان‌ها می‌کشاند، در یک اردوکشی خیابانی آنان را وادار می‌کرد خانه، سامان، زندگی و منافع مردم بی‌گناه را با این مواد انفجاری و بمب‌سازی که او دستور داده است، به خاک و خون بکشد، تفاوتش با آن تروریست چیست؟

او ادامه داد: عزیزان سربازان امام زمان که این‌ها را دستگیر کرده‌اند در کنار کشور، مگر نمی‌توانستند در همان‌جایی که او را دستگیر کردند، با یک ترور کور او را از بین ببرند؟ اگر این کار را می‌کردند ضد حقوق بشر نبود؟ چون آوردند در داخل کشور، در محکمه عدلی او را سپردند، آنجا محاکمه شد، دادرسی و بررسی شد و برحسب جنایاتی که خودش اقرار کرده بود، او را به جزای اعمالش رساندند، این می‌شود ضد حقوق بشر اما این‌که از یک کشور دیگر بیایند یک دانشمند را در خانه خودش با یک سلاح اتوماتیک ناتویی هدف قرار بدهند آن‌هم مقابل چشم خانواده‌اش، ضد حقوق بشری نیست، آن را محکوم نمی‌کنند.

 

بخش هایی از سخنان وی به این شرح است:


التماس به دشمن، یا جهالت است یا خیانت
دشمنان ما چنین موجودی هستند، فرقی بین آمریکا و سه کشور اروپایی نمی‌کند، هم اروپایی‌ها چنین جانوران درنده هستند و هم آمریکایی‌ها چنین عناصر ناپاک وحشی هستند، این‌ها دشمن ما هستند، ما به این‌ها التماس کنیم که تحریم را از ما بردارند؟ اصلاً فکرش یا جهالت است یا خیانت، آنانی که حرفش را می‌زنند، یا این‌قدر نفهم و نادان و بی‌سواد هستند که چیزی نمی‌فهمند، دشمن‌شناس نیستند و یا نخیر، دستشان در دست دشمن خائن هستند و آمدند دست به چنین عمل خائنانه‌ای بزنند، با چنین دشمنی که الآن دارد با ما این‌طور معامله می‌کند.

نشست تجاری که سه کشور اروپایی با ایران داشتند به خاطر این‌که یک ناپاک تروریست جاسوس را بااقتدار خودمان و باقدرت نیروهای فداکار خودمان گرفتیم، آوردیم و تحویل قانون و عدل دادیم، تحویل محکمه دادیم و به جزای عملش رسید را می‌گویند ضد حقوق بشری، آنان این‌قدر ناپاک هستند که نشست قرار گذاشته‌شده از قبل را به هم می‌زنند به‌عنوان این‌که شما ضد حقوق بشری عمل کردید، این‌ها فکر می‌کنند دنیا این‌قدر نفهم است یا فکر می‌کنند آن‌قدر بر دنیا مسلط شده‌اند که بر همه افکار، بینش‌ها و اندازه‌های انسانی مردم مسلط هستند که آنان را منحرف و تحریف کنند با این ادعاهای غلط، دشمنی که تا اینجا پای ما ایستاده، از او رفع تحریم بخواهیم؟

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه