بازدید 8457
کوشنر:

عادی‌سازی روابط عربستان و اسرائیل اجتناب‌ناپذیر است

داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا، عادی‌سازی روابط عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی را امری اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد.
کد خبر: ۱۰۲۰۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵ 10 December 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، همزمان با انتشار اخباری درباره اعلام آمادگی «پادشاهی مغرب» برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، عادی‌سازی روابط عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی را امری اجتناب‌ناپذیر توصیف کرد.

به نوشته خبر‌گزاری رویترز، کوشنر در اظهارات خود همچنین گفت، اکنون فقط مسئله زمان مطرح است و دیر یا زود روابط آن‌ها با یکدیگر عادی خواهد شد.

سخنان کوشنر در حالی مطرح شده که ساعاتی پیش رئیس‌جمهور آمریکا در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت، مغرب برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام آمادگی کرده است.

ترامپ در این توئیت نوشت: «امروز یک گشایش تاریخی دیگر اتفاق افتاد. دو دوست بزرگ ما، اسرائیل و پادشاهی مغرب بر سر برقراری روابط کامل دیپلماتیک توافق کرده‌اند؛ این پیشرفتی بزرگ در راستای صلح در خاورمیانه است».

مغرب بعد از اردن، مصر، امارات، بحرین و دولت موقت سودان، ششمین دولت عربی است که روابط خود با رژیم صهیونیست را عادی‌سازی می‌کند. امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های گذشته با وساطت آمریکا با رژیم اسرائیل روابط خود را عادی‌سازی کرده‌اند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری
آخرین اخبار
وب گردی