بازدید 75164
نمکی گفت: با دست بسته در اقیانوس تحریم رها شدیم، اما خوب شنا کردیم و اکنون هم پنج به یک از آمریکایی‌ها جلو هستیم.
کد خبر: ۱۰۱۹۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸ 05 December 2020

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: بحث کرونا و مدیریت کرونا، بحث وزارت بهداشت نیست و توفیق و شکست هم در مدیریت کرونا به حساب وزارت بهداشت ثبت نخواهد شد. بحث مدیریت کرونا در شرایط تحریم، عزت جمهوری اسلامی بوده و هرگونه لغزش یا توفیق هم، عدم توفیق جمهوری مظلوم اسلامی ایران است و من همواره از این منظر به بحث مدیریت کرونا نگاه کردم.

وی افزود: من از نخستین روز‌ها به بحث کووید-۱۹ در دنیا که اواخر دسامبر و دی ماه سال قبل بود، تمام تپش و ضربان‌های قلبم با فراز و فرود‌های این بیماری تنظیم شده بود. روز‌های اول با اینکه ما از قبل خودمان را آماده کرده بودیم، این جریان ما را غافلگیر کرده بود. ما به گونه‌ای خودمان را آماده کردیم که فرض کردیم، این نسیم یک طوفان است. برخلاف اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها که فکر کردند این بیماری یک نسیم است، ما آن را به عنوان یک طوفان غیرقابل کنترل تلقی کردیم که این را هم از تجربه دفاع مقدس یاد گرفته و در برابر هجمه این ویروس سنگرآرایی کردیم.

نمکی ادامه داد: طوفانی که این بیماری در اوج تحریم برای جمهوری اسلامی ایران برپا کرد، قبل از اینکه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها گرفتارش شوند، فکر کردند که یکی از مواردی که در اوج تحریم، جمهوری اسلامی ایران را در گرفتاری‌های متعدد زمین خواهد زد، کروناست و تمام محاسبات‌شان هم درست بود. زیرا ما ۱.۶ تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت داریم، اما به عنوان مثال فرانسه هفت تخت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد. ما یک میلیارد یورویی که مقام معظم رهبری فرمودند، حداکثر ۳۰ درصدش را تا انتهای شهریور دریافت کردیم، در حالی که انگلیسی‌ها ۲۲ میلیارد پوند در عرض چهار ماه خرج کردند و آمریکایی‌ها ۱۱۱ میلیارد دلار فقط در چهار ماه در سلامت خرج کردند. اما به لطف خدا و همت همه در کشور، وفاقی در کشور شکل گرفت که فقط در دفاع مقدس دیده‌ایم. البته در دفاع مقدس می‌دانستیم که دشمن از کجا می‌آید و مسیر‌ها مشخص بود، اما در کرونا نمی‌دانستیم فردی که کنارمان نشسته است، می‌توانند بمب ویروس باشد.

وی افزود: روز‌های اول می‌دیدم که این بمب ویروسی در گوشه‌های این سرزمین منفجر می‌شود و گرفتار عرصه‌ای گسترده هستیم که از قم به اراک، از اراک به کاشان و سپس به گیلان و ... می‌رود. از طرفی ما مملکتی با گستره چندین کشور اروپایی و با تنوع اقلیمی و فرهنگ بسیار بالا داریم. مدیریت این اقلیم پراکنده بسیار دشوار است.

وزیر بهداشت گفت: در چنین شرایطی خدا تفضل فرمود و بندگان پاکیزه‌اش را مامور کرد که به وزیر بهداشت زنگ بزنند و بگویند که در این شرایط تنها نیستی و این دل من را تسلی می‌داد. اینکه خداوند یک بنده‌ای را قابل بداند که روز‌های سخت مملکش را به او بسپارد و دستش را هم بگیرد، یک موهبتی است؛ بنابراین بحث مدیریت کرونا مدیریت وزارت بهداشت نیست، بلکه بحث مدیریت نظام جمهوری اسلامی است و با این اقدام به بیرون از مرز‌ها سیگنالی دهیم که درست است که با دست بسته در این اقیانوس تحریم رها شدیم، اما خوب شنا کردیم، امتیاز آوردیم، از شما جلو بودیم. همین اکنون هم پنج به یک از آمریکایی‌ها جلو هستیم.

وی ادامه داد: البته من همیشه غصه می‌خورم که حتی یک شهروند در هرکجای دنیا دچار بیماری و مرگ شود؛ حتی در سرزمین‌هایی که رهبرانشان ظالمانه‌ترین شیوه‌ها را بر ما تحمیل می‌کنند و ما را در بدترین شرایط می‌گذارند که همیشه می‌گویم بعد از آنچه بر امام حسین (ع) در کربلا روا داشتند، بر هیچ امتی چنین ظلمی را که امروز به ما می‌کنند، روا نداشتند. در روز‌های اول ماسک و لباس را به فلان فرودگاه می‌آوردیم. دل خوش که شب می‌رسد، اما ساعت دو بامداد به من خبر می‌دادند که آمریکایی‌ها اجازه ندادند.

وزیر بهداشت گفت: واکسن آنفلوآنزا را یک ماه و نیم قبل از فرانسه به فرودگاه اسپانیا آوردیم که برای گروه‌های آسیب‌پذیر وارد کنیم، اما آمریکایی‌ها اجازه ندادند. حال آمار‌هایی که پیش بینی کرده بودند در همه جا درست از آب درآمد به جز جمهوری اسلامی؛ این لطف و مرحمت خداوند است.

نمکی گفت: برای واکسن کرونا شاید اعتقاد داشته باشم که شفای عاجل نیست اما عهد کردم که نگذارم مردم این سرزمین در لوای جمهوری اسلامی احساس حقارت کنند و بگویند که آمریکایی‌ها واکسن و دارو داشتند و ما نداشتیم یا فرزندان آینده این نظام فکر نکنند، پدر و مادرانشان فوت کردند چون که داروی کرونا نبود.

وزیر بهداشت گفت:به هر حال امروز در نقطه‌ای قرار داریم که یکی از نقاط بسیار حساس تاریخ این مملکت است. اپیدمی کرونا و امواجی مانند آن، هر ۱۵۰ سال یکبار جهان را تهدید می‌کند. امروز در برشی از تاریخ این مملکت هستیم که نسل‌ها برای این قضاوت خواهند کرد.ما در این مملکت دو ماهه رمدسیویر و فاویپیراویر را ساختیم و در عرض ۵۶ روز ونتیلاتور و ماسک به قدری تولید کردیم که توانستیم صادر کردیم؛ برای آنکه نگذاشتیم و غرور ملی آسیب ببیند.

نمکی گفت: خواهید دید که در واکسن کرونا هم کارستان آن خواهیم کرد و دنیا قبول کرده است که ما از پیشتازان عرصه واکسن سازی در دنیا هستیم و اعتقاد من این بوده که همدلی و وفاق موهبت الهی است و نمی‌توان آن را از بازار خرید و با آمپول به دیگران تزریق کرد این که فرمانده سپاه اعلام می کند من امروز عاشق تر هستم و حاضرم خونم را بدهم زیرا فهمیده که صحنه عاشقی است و این را فقط خداوند در دل انسان قرار می دهد چرا که ماهیت آن خدایی است و عشق مردم را نمی توان با تلقین در دل‌ها ایجاد کرد و فقط خدا باید این عشق را در دل بگذارد .4

وی افزود:

نمکی گفت: صحنه های دفاع مقدس با نوحه‌های آقای آهنگران نبود که شکل گرفت بلکه دفاع مقدس صحنه عاشقی بود همانگونه که حضرت زینب فرمودند: «ما رایت الا جمیلا» به این دلیل است که همه سختی ها را عشق زیبا و شیرین می‌کند و این پتانسیل که امروز بر بین ما حاکم است؛ کار خدا بوده و این همدلی بین مسئولان را ایجاد کرده است.

وزیر بهداشت گفت: آماری که امروز می‌بینید کاهش یافته است، هنوز دستاورد این وفاق نیست، بلکه دستاوردهای فعالیت‌هایی است که از قبل شروع شده است. ما قدمی برنداشتیم که نتوانیم از آن دفاع کنیم، مگر در جاهایی که پشت‌مان خالی شده یا در جایی که کسی با فرمول ما عمل نکرده است یا جاهایی که به اعلام خطر ما توجه نکردند. در کشور ما قدمی غیرعالمانه برداشته نشده است. ممکن است جایی می‌خواستیم قدم عالمانه برداریم اما خطا کردیم و خطا هم جزئی از شیوه‌های بشری است، اما مهم این است که مبنای این خطا غیرعالمانه نباشد.

وی گفت: امروز در نقطه خوبی از تاریخ قرار داریم، من روزهای آینده را به شدت روشن‌تر از امروز می‌بینم و تردید ندارم که برگ‌های برنده قابل توجهی برای دنیا داریم که رو خواهیم کرد و این جسارت به دلیل اعتمادی ست که به لطف الهی دارم.

نمکی افزود: طرح شهید سلیمانی یک زیرساخت و توسعه جدید است که آن را انجام می‌دهیم و یک سرمایه‌گذاری محسوب می شود. ما کاری را انجام می‌دهیم که برای روزهای سخت به یک مدل تبدیل می‌شود. کرونا دیر یا زود با لطف خدا و همت شما خواهد گذشت، اما این مملکت به دلیل اقلیم و شرایط جغرافیایی مملکتی آسیب‌پذیر است. سیل، زلزله و طوفان و ... دارد. اگر خدایی نکرده زلزله سهمگینی در تهران اتفاق بیفتد، این همدلی و وفاقی محله محور که امروز شکل گرفت کمک خواهد کرد، اکنون در زیرزمین بسیاری از خانه‌ها در دنیا آزمایشگاه ایجاد شده است و اگر یک ویروسی از این آزمایشگاه ها فرار کند و دنیا گرفتار شود، این طرح برای تک تک این موارد طوفانی کمک کننده خواهد بود.

وی گفت: به همین دلیل فکر می‌کنم کاری که انجام دادیم علاوه بر مدیریت کرونا، زیرساختی مقتدر و پا به رکاب برای آینده جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. گاهی با جزیره‌ای کار کردن یکدیگر را خنثی می‌کنیم، اما همگرا کار کردن در یک محله و در کنار هم بودن، اولین تجربه در جمهوری اسلامی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۵۷
انتشار یافته: ۶۸
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
الله وکیلی خیلی رو دارین. آمادگی برای طوفان؟ شما دو کیس که بعد از فوتشون فهمیدین کرونا دارن رو آمادگی میدونی؟ چرا بعدش قرنطینه نکردین از بس آماده بودین یادتون رفت باید کل شهر ها قرنطینه بشن؟ چرا هربار همه مردم فریاد زدن تعطیل کنید حتی یک هفته هم تعطیل نکردید؟ چرا همین دو هفته گذشته رو اعلام کردید تعطیله و همه ما توسط کارفرماها مجبورشدیم بریم سرکار؟ چرا میگید همه جا تعطیله ولی بانکهارو باز کردید تا چک کاسب هارو برگشت بزنن؟ چرا هرکی مثبت بود رهگیری و قرنطینه نکردید و گفتید برو خونه استراحت کن و اونم برای اخراج نشدن حتی سر کار هم رفت و صدها نفر رو الوده کرد.شما به این بی لیاقتیها و بی کفایتی ها و بیسوادیهاتون افتخار هم میکنید؟؟؟؟ واقعا پر رو و بی فرهنگ هستید ....
انسان به دنیا آمده در ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کجا دنیا قبول کرده شما از پیشتازان عرصه واکسن سازی هستید . ما مردم که خودمان قبول نکرده ایم.کم دروغ بگویید. بذارید صدای بمب خبری شما که در اوایل کرونا گفته بودید خاموش بشه یا دستگاه کرونا یاب از صد متری به تولید انبوه برسه, بعد وعده های توخالی بدید. کشورها حتی کشورهای خیلی عقب تر از ما به فکر واکسن رایگان به مردمشان هستند. اینجا هم وعده های دروغ سر خرمن (سوخته) .ما دیگر در مقابل ویروس "دروغ" واکسینه هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اقای نمکی بزرگوار توهم چیز خوبی نیست. کشور ما جز مرگ و میرهای بالا در دنیا بوده است. این چه موفقیتی هست؟ شما نهایتا میتوانید بگید بضاعت ما همینه. :))))))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
موفق باشید وزیر با کفایت و شجاع کشورمان. حتما دانشمندان علوم پزشکی ما باید واکسن را بسازند. ما هم حاضریم واکسن را روی ما امتحان کنند. دانشمندان ما نباید اجازه دهند ابهت کشور مان و انقلاب اسلامی و غرورشان کمتر شود. در کتاب تاریخ اختراعات جهان اسم ایران در پزشکی با دانشمندان آمریکائی یک رتبه می باشند و مساوی است. ایرانی باید بترکاند و سایر افراد بشر و همنوع هم استفاده کنند.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
این واقعا دکتره؟ و وزیر بهداشت این مملکت؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آقای وزیر مانمی دانیم دم خروس را باور کنیم با قسم حضرت عباس را ،امارها مقایسه ای در سطح جهان و کشورهای دیگر وهمچنین آمار واقعی میدانی چیز دیگری را نشان می دهد ،حتما آمار کشورهای پر جمعیت وکم بضاعت مانند بنگلادش وپاکستان واندونزی ویتنام و کشورهای همسایه را مشاهده فرموده اید که همه باتستهای بالا آمارهای پایینی خصوصا در آمار فوتیهادارند .انشالله دربحث واکسن که تمامی کشورهای درگیر فکر اساسی کرده آند ،مانند شیوع ویروس عقب نمانید ومجبور باشید توجیهات غیر قابل قبول برای افکار عمومی ارایه دهید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
این بابا برای حفظ سمت چ کارها که نمیکنه
هر موقع از اروپا و کشورهای پیشرفته زنگ زدن واکسن خریدن من باورت می کنم .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بازم شعر بافتی عزیز
بذار فاز اول انسانی از دو هفته بعد شروع بشه
البته چند هفته است که می گید از دو هفته بعد
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
چطور انواع و اقسام مکمل ها و ویتامین ها و غذای سگ و گربه رو آمریکا میزاره واردکنید واکسن آنقولانزا رو نه ؟ دارو تحریم نسیت بی کفایتی خودتون رو گردن آمریکا نندازید از توزیع واکسن آنقولانزا فهمیدیم قراره سر واکسن کرونا چه طور عمل کنید خبر خوب نخواستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تکبییییییییییییییییییر
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
هر چقدر تو این ۱۰ ماه کارستان کردی برای واکسن هم کارستان میکنی. شاید کارستانت مثل واکسن آنفولانزاست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
شباهتی به سخنان یک وزیر بهداشت ندارد
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خداوکیلی در مورد واکسن بجای غرور ملی و درآمد تولید واکسن به فکر سلامتی و زندگی ملت باشید. واکسن خودرو نیست که برای منافع شخصی جلو ورودش را بگیرید.
چقدر زشت است که برای خرید ۲۰ میلیون واکسن بگویند در صورت تامین ارز. اگر برای همه مردم ایران بخواهند واکسن بخرند کم تر از ۲میلیارد دلار میشه.
جان ملت ارزش نداره.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
نمكي دوستت داريم
مرد بزرگ
ناشناس
|
Singapore
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کشورهای اروپایی هنوز از شما مشاوره میگیرن؟ که چطوری آمارشون رو به روزی 400 کشته برسونن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
یا ابلفضل ۰۰۰۰۰
کبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آقای نمکی شما وزیر بهداشت هستیدسیاست کاری نداشته باش مردم می‌میرند وظفیه شما تامین دارو واکسن وگرفتن جلوی مرگ ومیر مگر اینکه چا پلوسی لازم نیست کار وعمل لازم سریعتر نه بعد اینکه همه مردند کشوهای همسایه را نگاه کن ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
این آقای وزیر محترم خسته نمیشوند از این همه معرکه گیری و بلوف. به عمل کار برآید به سخندانی نیست. عمل نیاز به حرف ندارد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ما از شخص حضرتعالی خیلی به ما ملت رسیده است جناب وزیر محترم. لطفا بس کنید
یک دانشگاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
جناب وزیر شما هرچه شعار بدهید و اصرار بکنید مردم باور نخواهند کرد. مگر شما نبودید که از تهیه واکسن آنفلوآنزا عاجز ماندید. لطفا خیلی به خودتان فشار نیاورید. مدیریت شما برای مردم بسیار روشن و واضح است.
فقط یک امید داریم و ان اینکه امثال شما از جمله اولین افرادی باشید که واکسن مورد ادعای شما به آنها تزریق می شود. همچنین امید وارم روزی واکسن درمان توهم هم ساخته شود.
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
باتوجه به جمعیت و مرگ ومیرها اما ما اولین کشور هستیم.
یه پزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اگه جون مردم براتون مهمه مثل ترکیه واکسن وارد کنید نه اینکه با طب سنتی واکسن الکی بسازید بعد هم بگید کارستان....
جلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
از وزیر محترم بهداشت و تمام مسئولین و کادر سلامت به نوبه خودم تشکر می کنم امیدوارم بعد از کرو نا ایران را به یک کشور پیشرفته صنعتی تبدیل کنیم با همدلی و تمرکز حتما خواهد شد من به گفته خود ایمان دارم چون اقتدار یک ایرانی را میشناسم ..ما با یاری خدا کرو نا را شکست می دهیم ... یاری خدا دستان پر مهر تمام کسانی است که همراه مدافعان سلامت برای شکست کرو نا تلاش کرده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
حداکثر ۳۰ درصد یک میلیارد یورو را تا انتهای شهریور دریافت کردیم، در حالی که انگلیسی‌ها ۲۲ میلیارد پوند در عرض چهار ماه خرج کردند و آمریکایی‌ها ۱۱۱ میلیارد دلار فقط در چهار ماه در سلامت خرج کردند
اولا آقای وزیر شاید یکسری از حرفهای شما درست باشد ، اما همه ی این حرفها به چه قیمتی بدست آمده؟
دوما در رابطه با هزینه ی اعلام شده ، باید عرض کنم اکثر دولتها برای این موضوع از بودجه استفاده کردند و کمک های بلاعوض و رایگان در اختیار ملت شان قرار دادند . اما شما از جیب و جان مردم استفاده کردید
سوما باید قبول کنید که مردم را با بدترین نوع مدیریت ، بحال خوشان رها کردید و دولت یک قدم اساسی در جهت کنترل بیماری و رفع مشکلات مردم برنداشت . وقتی دولت کسب و کار را تعطیل کرد مکلف بود که کمک بلاعوض بکند ، اما نهایت تلاش دولت این بود که یک وام بی مقدار به مردم بدهد و با سودش از مردم مطالبه کند ، که مصداق دست در جیب مردم کردن است
چهارما اگر در پشت صحنه بقول خودتان کاری کردید و یا دارویی تولید کردید ، فقط مقامات و مسئولین از آن منتفع شدند و مردم را با هزینه های سرسام آور همین داروها به امان خدا ول کردید
پنجما از منظر خودتان مثلا غرور ملی آسیب ندید ، اما غرور و شخصیت ملتی را ویران کردید . ای کاش این به اصطلاح مسئولین ، کمی هم در کنار ملت می بودند و واقعیتها و مشکلات مردم را از نزدیک لمس میکردند ، تا اینجوری به خودستایی ، خودشان نپردازند
در پایان می توانم بگوئیم که خداوند جای حق نشسته است و به همه چیز آگاه و داناست
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
خدا پشت وپناهت باشه قهرمان
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
خدا قوت مرد بزرگ و ممنون از تلاشتان در مجموعه کادر درمان کشور
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
این اقا چقدر حرف میزنه!!
ر صا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
آقای نمکی شما خواهشاواکسن بیخیال بشید ۰ استخدام پکیجی بگیرید که لااقل کادر درمان شبانه روز از جان وخودشان و خانوادشون می گذرندبه خاطر اون تعهدشان شعورشان انسانبودنشان ۰ پولی حقوق ناچیزشات که بعضی وقتا هم پرداخت نمیشه بماند .حداقل از طرف پکیجیها بی احترامی نبینند واقعا به مظلوم ظلم کردن جگر ی بزرگتر میخواهد آقا نمکی عزیز ۰ من از همه پرسنل درمان بخصوص پرستاران عزیز ممنون شرمنده ام ۰از شماعزیران خاک پای شما هستم
اسدی-یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
حرف رایگان زدن آسان است!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
آقای نمکی هم پوپولیسم را خوب یاد گرفته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
جون هر کی که دوست دارین، لطفاً از این اراحیف نگید، به خدا تن همه میلرزه ....
یعنی جی؟
یعنی اینکه قعطا واکسن وارد ایران میشه وللی حضرات میگن موردتایید نیست و خودشون و نزدیکانشون به خطار اینکه مردم آسیب نبینند تمامی واکسنها رو به خودشون میزنن تا اگر مشکلی بود اول اونا بمیرند بعد کاری میکنن کارستون و مردم تا زمان کارستون آنها منتظر باشند و سرکار بمانند تا بیماری کرونا خود به خود از بین بره و بگن ماکارستون کردیم!!!
مسخره بود نه!!؟؟؟!!!
ولی عین واقعیته تو ایران همینه!!!
همینطوری با توهین به شعور ملت همه جیز رو به همین راحتی توجیه میکنن
ناشناس
|
Japan
|
۰۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
شکسته نفسی میفرمایند‌ ایشان. ما در‌اینکه ایشان شناگر ماهری هستند‌ هیچ شکی نداریم. شک ما مردم این است که ایا این شناگری به درد مردم هم میخورد یا شاید فقط در‌حفظ پست وزارت ایشان موثر است.
تابناک ازاده بمان و سانسور نکن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
همون كارستاني كه براي واكسن آنفلوآنزا كردين ؟ با دو ماه تاخير (كه عملاً واكسن ها بي اثر شد)و پنج برابر قيمت سال قبل !!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
اقای تمکی تا زمان نهایی تایید واکسن چکار برای تامین واکسن کرونا برای مردم صورت داده اید . خیلی کشورها بطور مجانی واکسن را ارائه میدهند . برنامه شما چیست؟ شما یکروز داروی مصرفی کرونا را بی خاصیت معرفی میکنید و در روز دیگر میگویید ایرانی انرا تولید کرده ایم اگر بی خاصیت بوده چرا تولید میکنید . پس چطور به حرفهای شما میشود اعتماد کرد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
خدایا به دادمان برس !!!
واکسن
|
Canada
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
بعد از روضه خوانی دکتر نمکی سوال این است که ۱- ایران واکسن تایید شده ساخته است با اگر ...اگر... به مرحله تست برسد و کارایی داشته باشد آنگاه توزیع می شود؟ ۲- آیا ایران از روسیه یا چین یا انگلیس واکسن پیش خرید کرده است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
باز هم وعده تو خالی و الکی. فقط بلدن حرف بزنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
همه کارهایی که در طول ٤٠ سال گذشته انجام داده اید کارستان بوده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دروغگوی و وعده های پوشالی عادت مسئولین شده
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
باسلام خدایا تربه حضرت عباس بخیرکن.با این کارستان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
نمکی بدرد سیاست می خورد نه وزیر بهداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
ايا حرفهاي دروغ را مردم باور ميكنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مهم اینه مثل کشورای دیگه رایگان برا مردمه یا نه ؟؟؟؟نکتش اینه کارستانت به کنار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
امیدوارم به لطف خدا و همت شما و تیم مجربتون جناب دکتر نمکی واکسن کرونا و خودمون تولید کنیم و هر چه سریعتر از این وضع دربیایم
میرزا بنویس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دستتان درد نکند در مورد واکسن آنفولانزا و انسولین و امثالهم هم کاری کردید کارستان
توهممم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
الا به برکت اله
لی لی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
واکسن آماده شده رو زودتر برای مردم ایران وارد کنید ، مردم دیگه از صبر کردن خسته شدن ، بفهمید لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
واکسنو میخوای برا چی مردم از گرسنگی دارن میمیرن،شماها که هم مریض نمی شید که از واکسن استفاده کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
کاری بکن کارستون ما هم میمونیم تا تابستون
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
با سلام آقای دکتر نمکی واقعا دلسوزانه زحمت میکشن خداوند از تمامی بلایا حفظش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
همش فقط بلدی بگی ماازآمریکا جلوتریم بابا اونا ازما قوی ترن
Farzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
ایول ب ایران
برادر شهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
خیلی زود اقدام کردید موشک تو مملکت یک ماهه ساخته میشه صبر کن یک میلیون ادم بمیرند بعد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
احسن وخدا قوت به آقای دکتر نمکی
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
خسته نباشی دلاور به شجاعت وکاردانیت افتخار میکنم دکتر نمکی نمونه یک ایرانی با غیرت وشجاع ومدبر از رگ ریشه کورش بزرگ و ایثارگری از جان گذشته در مکتب حسین ع میباشد
ناامید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
اقای نمکی به یاد کارهای کارستونی رییس جمهور که می گفت در صد روز اول کاری میکنیم کارستون افتادم و همچنین اقای جهانگیری که میگفت چرخهای اقتصاد مملکت و ماشین اقتصاد مملکت رو ما راه انداختیم میگفت مگه مردم یادشون نیست که دلار ثانیه ای بالا میرفت ای خدا ولی حالا کاری کردن کارستون چی بگم بخدا اگر واکسنی هم بیاد اول به بالاسریها و کسانی که تو بیمارستانها و مراکز دولتی بند پ دارند می رسه مردم عادی مثل ما جایی تو این مملکت نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مرحبا بر تو وزیر با شهامت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
سلام اجرشمابااباعبدالله آقای نمکی خداقوت.
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
ببخشید کارستان جژء کدام استانه؟
سهیل
|
United Kingdom
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
پنج به یک چیه عمو،فایزر واکسن رو ساخت⁦☹️⁩
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
خوشحالم که واکسن دارد ساخته‌ میشود
جمال محمودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
در کشور عراق واکسن کرونا دارن بین خانوارها تقسیم میکنن اما در ایران شماها میگین اگر دیدین دارین میمیرین بیایین بیمارستان ..من الان با مادرم در خانه قرنطینه شدیم اما هیچ دارویی به ما ندادند
اسماعیل نوغانچی صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
جناب نمکی هرگاه کشوری گفت واکسن درحال تولید است شما هم میاید میگویید خبری در راه هست اگر پیاده هم بود اگر دلالهای دارو بگذارند شاید به مقصد برسد امیدوارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
آره، از روسیه و چین واکسن ضعیف بیارین و ۱۰ برابر قیمت بندازین به خلق الله، تنها کاری که بلدید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
اینا که همش شعار و شعر بود تو عمل که چیزی نمیبینم. در ضمن شما اگه پول کمتری خرج کردید نسبت به اروپا و امریکا بجاش بیشتر مردم بدبخت کردید و زندگیهایی از هم پاشیدید. فشار به مردم عادی منتقل کردی
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
زنده باد ایران و ایرانی
قلیزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
خدا خیرتان بدهد..افتخار میکنیم که همچین وزیر بهداشت مسئولیت پذیری داریم..کشور ما در زمینه های علمی همیشه پیشتاز بوده برعکس آن چیزی که شبکه های معاند خواستند نشان دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
پناه‌برخدا چیزی‌که بگید باشه به‌واکسن تولید داخلی دست پیدا کنیم ما که فقط دعا میکنیم شبانه روز
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی محمد بزرگی احمد جهان بزرگی