بازدید 3615
کد خبر: ۱۰۱۸۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵ 03 December 2020
به گزارش تابناک، سی و ششمین اجلاس عادی به طور فوق العاده هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری در تاریخ ١٣٩٩/٠٩/١٣ به میزبانی کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار و دستور‌های اجلاس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

١- کانون‌های وکلای دادگستری، اقدامات تروریستی و مغایر باید‌های حقوق بین الملل و اصول و عرف حاکم بر روابط بین الملل را محکوم نموده و ترور دکتر شهید فخری زاده را مغایر تمام این اصول و قواعد دانسته و آمادگی خود را جهت پیگیری حقوقی این موضوع در مراجع داخلی و بین المللی اعلام می‌دارد.

٢- تامین و تحقق دادرسی منصفانه و عادلانه از تکالیف حاکمیت است. دادرسی منصفانه بدون پایبندی و رعایت قانون ممکن نیست و استقلال کانون‌های وکلای دادگستری و استقلال وکیل دادگستری از ارکان تحقق دادرسی منصفانه و تامین کننده استفای حقوق شهروندی است. اعتبار و منزلت دستگاه قضایی در عرصه داخلی و بین المللی با استقلال کانون‌های وکلا و وکیل دادگستری مستقل پیوند ناگسستنی دارد.

٣- ماده ٦ لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری اصل را بر نظارت کانون‌های وکلای دادگستری بر رفتار وکلا و کارگشایان گذاشته است. تکالیف موردی و استثنایی مقامات محترم قضایی مصرح در مواد ١٥ و ١٦ و ١٨ و ٢١ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا نمی‌تواند با تفسیر موسع، مجوز تشکیل اداره نظارت گسترده و سازمان یافته بر وکلای دادگستری در زیر مجموعه قوه محترم قضاییه قرار گیرد.

٤- دستور العمل صادره معاونت محترم حقوقی قوه قضاییه در مورد نحوه نظارت بر وکلای دادگستری در مغایرت با ماده ٢٢ لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری و بند چهارم از متن حکم انتصاب ریاست قوه قضاییه از سوی مقام معظم رهبری بوده و خلق تاسیس غیر قانونی است و قابلیت اجرایی ندارد.

اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری انتظار دارد رئیس محترم قوه قضاییه در ادامه سیاست‌های تحول خواهانه و مبتنی بر رعایت و اجرای قانون دستور فرمایند قوانین و مقررات جاری و لازم الاجرا مراعات گردد.

کانون وکلای دادگستری اصفهان میزبان اجلاس عادی بعدی هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) تعیین گردید.روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی احمد جهان بزرگی مهدی جهانگیری
آخرین اخبار