بازدید 5687
اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا زمان ندارد
دو هفته از اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا سپری شده و در ارزیابی‌های جدید بسیاری از شهر‌های قرمز به حالت نارنجی و زرد تغییر وضعیت داده اند و از روز شنبه نیز قرار است تا محدودیت‌ها متناسب با وضعیت جدید شهر‌ها اعمال شود، اما طبق تاکید وزارت کشور اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا زمان ندارد.
کد خبر: ۱۰۱۸۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵ 03 December 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در طرح هوشمند مدیریت کرونا شاخص در نظر گرفته شده به این صورت است که براساس آن شهر‌ها به سه دسته زرد، نارنجی و قرمز تقسیم خواهند شد. در حقیقت به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر اگر چهار بستری وجود داشته باشد شهر در دسته زرد، شش نفر در دسته نارنجی و ۱۰ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر بستری، شهر را در دسته قرمز قرار خواهد داد و تا زمانی که این وضعیت ادامه پیدا کند محدودیت‌های اعلامی متناسب وضعیت هر شهر اعمال خواهد شد، لذا بار‌ها از سوی مسئولین کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا و وزارت کشور تاکید شده که اجرای این طرح زمان ندارد.

از روز شنبه هفته آتی همزمان با تغییر وضعیت شهر‌های کشور پس از دو هفته به شکلی که در آغاز طرح ۱۶۰ شهر در وضعیت قرمز بودند و در حال حاضر ۶۴ شهر در وضعیت قرمز قرار دارند. به این ترتیب ۹۶ شهر از وضعیت قرمز خارج شدند و محدودیت‌های وضعیت‌های نارنجی و زرد برای آن‌ها اعمال می‌شود.

در این طرح در شهر‌های قرمز به عنوان شهر‌های خیلی پرخطر، همه مشاغل به جز مشاغل دسته یک و ضروری، تعطیل خواهند بود. همچنین ورود پلاک‌های غیربومی به شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است و پلاک‌های بومی شهر‌های قرمز نیز اجازه ورود به شهر‌های دیگر را ندارند. در وضعیت نارنجی نیز به عنوان شهر‌های پرخطر مشاغل سطح ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود. در وضعیت زرد نیز به عنوان شهر‌های خطر متوسط فقط مشاغل سطح ۴ تعطیل خواهند بود.

در همین راستا حسین قاسمی دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی کرونا در گفتگو با ایسنا، در خصوص اجرای طرح جدید محدودیت‌های کرونایی که از شنبه هفته آتی اجرا می‌شود، می‌گوید: اعلام زمان دوهفته‌ای برای اجرای این طرح صحیح نیست. این طرح قید زمانی برای پایان ندارد. در حقیقت زمانی پایان می‌یابد که وضعیت از قرمز به نارنجی، از نارنجی به زرد و از زرد به سفید تبدیل شود که در آن هنگام طرح خاتمه یافته است.

ذولفقاری، رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز درباره نداشتن قید زمانی برای طرح هوشمند مدیریت کرونا می‌گوید: در این طرح یک هفته و دو هفته نداریم و طرح هوشمند مدیریت کرونا طرحی مستمر است. محدودیت‌ها هوشمند است به این معنا که شهر‌های کشور بر اساس ارزیابی هفتگی وزارت بهداشت در وضعیت‌های زرد، نارنجی و قرمز قرار می‌گیرند. بی تردید با توجه به این وضعیت‌ها محدودیت‌های متناسب اعمال خواهد شد. به این ترتیب از روز شنبه هفته آتی تا پایان هفته آینده بر اساس اعلام وضعیت شهر‌ها محدودیت در آن‌ها اعمال خواهد شد.

وی تاکید کرده است که اجرای این طرح در مرحله اول دو هفته بود و از حالا به بعد روز‌های دوشنبه هر هفته وضعیت شهر‌ها توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد و بر مبنای آن برای شنبه بعد آن اعمال محدودیت‌ها مشخص می‌شود و استمرار طرح تا زمان کنترل بیماری ادامه پیدا خواهد کرد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی احمد جهان بزرگی مهدی جهانگیری
آخرین اخبار