بازدید 10206

بیانیه نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر

نیروی دریایی ارتش به مناسبت فرارسیدن هفتم آذر، سالروز حماسه‌آفرینی پرسنل ناوچه موشک‌انداز «پیکان» که به عنوان «روز نیروی دریایی ارتش» نامگذاری شده است، بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۱۰۱۷۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳ 26 November 2020
به گزارش تابناک به نقل از  ایسنا، متن بیانیه نیروی دریایی ارتش به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم آذرماه هر سال یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌های مردانی است که با دست‌های خالی و قلب‌های بزرگ و ایمان‌هایی راسخ به قلب ناوگان دریایی ارتش رژیم بعث زدند و اگرچه خود برای همیشه به عنوان نگهبانان خلیج همیشه فارس جاودانه شدند، ولی دست رژیم صدام را برای همیشۀ سال‌های جنگ از پهنه دریا کوتاه کردند.

۴۰ سال قبل در چنین روزی وقتی بهترین فرزندان ایران با ناو همیشه قهرمان پیکان آن حماسه را آفریدند، شاید کسی فکرش را هم نمی‌کرد که چهار دهه بعد، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی راهبردی نه فقط در آب‌های جنوب و شمال کشور، بلکه هزاران مایل آن‌طرف‌تر در دریا‌های آزاد و آب‌های دوردست، پرچم اقتدار ایران را برافراشته کنند.

اگر در سال‌های جنگ تحمیلی، تروریست‌های ارتش آمریکا سهند و سبلان را هدف قرار دادند، امروز ده‌ها سهند و سبلان از دل غیرت و تخصص میراث‌داران شهیدان ارتش در عرصه دریا متولد شده و همین غیرت و پایمردی است که فرماندهان و مسئولان دیگر کشور‌ها را مجبور می‌کند تا در مواجهه با این حقیقت روشن، کلاه از سر بردارند.

۴۰ سال پس از افتخارآفرینی ابدی شهدای ناوچه پیکان، نه‌تن‌ها در حوز شناور‌های سطحی، بلکه زیر سطح و هوا نیز در تسخیر علم و دانش جوانانی است که علی‌رغم همه دشمنی‌ها و تحریم‌ها، قلب علوم پیشرفته را می‌شکافند و از آن ناوشکن و زیردریایی و موشک بیرون می‌آورند؛ جوانانی که بهترین سال‌های عمر خود را در سخت‌ترین کار‌ها یعنی حضور مستمر در عرصه دریا‌ها می‌گذرانند و کارشان آنقدر ارزشمند است که پیامبر اسلام شهادت آن‌ها را متفاوت از همه دیگر شهادت‌ها می‌داند.

امروزه اگر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عنوان یک نیروی راهبردی را در پیشانی خود دارد، ثمره خون همین جوان‌ها و مجاهدت‌های خاموش آنهاست که هزارن کیلومتر دورتر از مرز‌های آبی کشور، از همه منافع و داشته‌های ارزشمند این سرزمین دفاع می‌کنند.

بی‌شک در کنار این مجاهدان و رزمندگان جان‌برکف، نمی‌توان از بزرگی روح خانواده‌های آن‌ها غافل ماند. امروز اگر یک جوان و یک افسر نیروی دریایی چندین ماه را دور از خانواده در پهنه آب‌های دریا‌ها می‌گذراند، دلگرم به مادران و پدران و همسران و فرزندانی است که بهترین روز‌های زندگی خود را بدون عزیز خود طی می‌کنند. تاریخ هیچگاه فداکاری‌های این عزیزان و خانواده‌های بزرگ آن‌ها را که یادآور همان حماسه‌آفرینی‌های ۷ آذر ۵۹ است، فراموش نخواهد کرد.

فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش با تعظیم به مقام شامخ شهدا و ایثارگران دریادل این نیروی راهبردی و گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان، اعلام می‌دارند، در راستای برقراری ثبات و امنیت و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس‌های دور دست و آب‌های بین‌المللی، با تمام توان اعلام آمادگی کرده و از هیچ کوششی برای بذل جان در این راه پرافتخار فروگذار نخواهند کرد.»
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو