بازدید 24447
مشروح مصوبات امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا
در جلسه امروز گزارشی در زمینه ۴۳ شهر که قبلا محدودیت اجرا شده بود نیز ارائه شد. وضعیت ۴۱ شهر در روند نزولی است و دو شهر دیگر به زمان نیاز دارند. این نشان می‌دهد، طرحی که در پنجم آبان شروع شده، موثر بوده است. محدودیتی از امروز شروع می‌شود، جمعیتی بالغ بر ۵۳ میلیون را مشمول می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۶۴۰۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶ 21 November 2020
تابناک اجتماعی«تست‌های تشخیص سریع تولید داخل دست ما رسیده و بین همه مراکز درمانی توزیع می‌شود و انتظار این است که در این هفته و هفته آینده، میزان تست‌ها را به ۸۰ هزار و در دو هفته آینده به صد هزار تست روزانه برسانیم

به گزارش «تابناک»؛ علیرضا رییسی در پایان نشست امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست روحانی، رئیس جمهور کشورمان برگزار شد، با بیان خبر فوق افزود: این تست‌های تشخیص سریع در مراکز بهداشتی و درمانی رایگان انجام می‌شود.

معاون وزیر بهداشت افزود: تحقیقات علمی نشان داده که ۱۰ درصد مبتلایان می‌توانند باعث ۸۰ درصد ابتلا در جامعه شوند و مهم‌ترین عامل ابتلا به کرونا همین دورهمی‌های خانوادگی است.

وی بیان کرد: در جلسه امروز (شنبه) گزارشی در زمینه ۴۳ شهر که قبلا محدودیت اجرا شده بود نیز ارائه شد. وضعیت ۴۱ شهر در روند نزولی است و دو شهر دیگر به زمان نیاز دارند. این نشان می‌دهد، طرحی که در پنجم آبان شروع شده، موثر بوده است.

رییسی ادامه داد: محدودیتی از امروز برای ۱۶۰ شهر قرمز کرونا و ۲۰۸ شهر نارنجی و ۸۰ شهر با وضعیت زرد شروع می‌شود. جمعیت مشمول این طرح بالغ بر ۵۳ میلیون نفر است. به طور کلی ۷۹ میلیون تن جمعیت در وضعیت هشدار سه و دو و یک قرار دارند.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: امیدواریم با همکاری مردم و همه دستگاه‌ها، شاهد کاهش ورودی بیمار و ابتلا و سپس کاهش مرگ و میر باشیم. عده‌ای متاسفانه رعایت نمی‌کنند و این موضوع می‌تواند زحمت همه افراد را به هدر بدهد.

رییسی گفت: کسب و کار‌ها متاسفانه تعطیل شده و باید کاملا مراقب باشیم که اگر پروتکل‌ها اجرا نشود، زحمات ما به هدر می‌رود و از مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: امروز برای پشتیبانی از این طرح، بسته‌های حمایتی و اقتصادی خوبی مصوب شد. این مصوبات در ارتباط با مسائل مالیاتی و پاس شدن چک‌ها خواهد بود. کمیته اقتصادی ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیم‌های خوبی گرفته‌اند که جای تشکر دارد.

رییسی بیان کرد: همه باید دست به دست هم داده و این موضوع را جدی بگیریم تا خیلی سریع بر این وضعیت که در سطح کشور داریم فائق شویم.
 
روحانی: این تعطیلات برای مقابله با موج سوم کروناست/ رئیسی: محدودیت‌ها موثر بوده‌است/ شمار روزانه تست‌های سریع کرونا به یکصد هزار تست می‌رسد
 

روحانی: شمار روزانه تست‌های سریع کرونا به یکصد هزار تست می‌رسد

 
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: مسئولیت پذیری آحاد مردم، ضمانت اجرایی مصوبات، همکاری همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی، کمک خیرین، محلات، مساجد، بسیج، سمن‌ها و هلال احمر به افراد قرنطینه، اطلاع رسانی به موقع، شفاف و روشن، اقناع سازی مردم، تنوع برنامه‌های صدا و سیما برای پرکردن اوقات فراغت مردم و همچنین تداوم کلاس‌های مجازی درس دانشگاه‌ها و مدارس و اقدامات حمایتی و جبرانی، از جمله اقدامات ضروری است که می‌تواند این تعطیلات دو هفته‌ای و اعمال محدودیت‌ها را به یک نقطه مطلوب در روند مبارزه با کرونا برساند.

رئیس جمهور با تشریح این الزامات برای اجرای موفقیت‌آمیز طرح جامع مقابله و کنترل شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: برای اجرای این الزامات، همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی باید دست به دست هم بدهیم و بی‌تردید با اجرای کامل دستورالعمل‌ها و پرهیز از دورهمی‌ها و اجتماعات و کاهش تردد‌ها در اجرای این طرح موفق باشیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه به خاطر مواجه شدن با موج سوم کرونا، اول آذر ماه زمان آغاز طرح جامع و تعطیلی هوشمند در شهر‌هاست، گفت: هدف اصلی این است که انتقال ویروس را از این طریق کنترل کنیم و افراد مبتلا سریع‌تر شناسایی شوند و تحت درمان قرار بگیرند و کسانی که بایستی قرنطینه شوند، به خوبی تحت مراقبت قرار بگیرند؛ ضمن اینکه تجمع و تردد‌ها کاسته شود.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر قبلا به مردم گفته می‌شد که با مراعات پروتکل‌های بهداشتی سلامت خود و اقوام خود را حفظ کنند و فشار از روی کادر درمانی کاسته شود، امروز در کنار آن توصیه‌ها همه باید اصول بهداشتی را به دقت مراعات کنند تا فشار اقتصادی در کسب و کار‌های مردم هر چه سریع‌تر کم شود.

دکتر روحانی اولین الزام در اجرای موفقیت آمیز طرح جامع را مسئولیت‌پذیری آحاد مردم دانست و گفت: پیام اجرای طرح جامع این است که مردم خطر ویروس را جدی بگیرند و با رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی از دورهمی‌ها دوری کنند، چون خطر دورهمی‌ها در انتقال ویروس کرونا بیشتر از سایر موارد است و نتیجه تحقیقات بدست آمده نشان می‌دهد که با صحبت کردن، افشانه‌های تنفسی می‌تواند به سرعت بیماری را منتقل کند و از آنجایی که در دورهمی‌ها معمولا از ماسک استفاده نمی‌شود چنانچه یک نفر مبتلا به بیماری شروع به حرف زدن کند، می‌تواند بقیه جمع را مبتلا کند.

رئیس جمهور ضمانت اجرایی مصوبات را دومین الزام در این زمینه برشمرد و گفت: همه مصوبات ستاد ملی کرونا و قرارگاه و توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان باید کامل اجرایی و عملیاتی شود و دستگاه‌های مسئول با دقت در این زمینه، پایش مستمری نسبت به بیماران داشته باشند.

دکتر روحانی افزود: امروز بحث کردیم همه افرادی که وارد جامعه می‌شوند، باید کارت ملی یا کارت شناسایی معتبری که شماره ملی روی آن وجود داشته باشد به همراه داشته باشند، تا بتوان از این طریق از ورود افراد مبتلا به جامعه و ارائه خدمات به آنان جلوگیری کرد.

رئیس جمهور همکاری و همراهی دستگاه‌های دولتی و غیردولتی را به عنوان الزام سوم مورد تاکید قرار داد و گفت: در اجرای طرح جامع باید همه دستگاه‌ها دست به دست هم بدهند و این کار با موفقیت به سرانجام برسد.

دکتر روحانی، الزام چهارم را کمک و همیاری خیرین، بسیج، هلال احمر و حتی سمن‌ها دانست و گفت: همه باید در این زمینه یاری و کمک کنند، مخصوصا به افرادی که در قرنطینه هستند و امروز اعلام شد که روزانه ۱۰۰هزار تست سریع انجام خواهد گرفت و این کار موضوع مهمی است که هرچند با آن تعداد مبتلایان افزایش می‌یابد، از طرف دیگر شمار مرگ و میر و بستری‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

رئیس جمهور اطلاع‌رسانی بموقع، شفاف و روشن را الزام بعدی ذکر کرد و گفت: باید تصمیمات و مصوباتی که اتخاذ می‌شود به موقع و با زبان روشن برای مردم تشریح و تبیین شود و اقناع‌سازی مردم صورت بگیرد، چون ضرورت دارد مردم قانع شوند که در شرایط کنونی راه دیگری جز مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی وجود ندارد.

دکتر روحانی اضافه کرد: باید از دورهمی‌ها و تردد‌های غیرضروری جلوگیری شود؛ لذا یکی از مصوبات این بود که تردد شبانه از ساعت ۲۱ کاهش پیدا کند البته باید در کنار آن طرح‌های مکمل را هم اضافه کنیم.

رئیس جمهور پخش برنامه‌های شاد از صدا و سیما به عنوان یکی دیگر از الزامات را مورد اشاره قرار داد و گفت: باید صدا و سیما برای ساعات فراغت مردم برنامه‌های مفرح و شاد داشته باشد؛ ضمن اینکه دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش هم از طریق فضای مجازی آموزش‌های لازم را ارائه دهند.

دکتر روحانی اقدامات حمایتی و جبرانی را یکی دیگر از الزامات ذکر کرد و گفت: از آنجایی که کسب و کار‌ها و فعالیت اقتصادی برای دو هفته تعطیل می‌شود، باید در حد امکان مردم را یاری کنیم. در این زمینه مصوبه‌ای داشتیم که برای حدود ۳۰ میلیون نفر ماهیانه و تا پایان سال ۱۰۰ هزار تومان بلاعوض پرداخت شود؛ ضمن اینکه برای ۱۰ میلیون خانوار هم وام یک میلیون تومانی با اقساط ۳۰ ماهه پرداخت خواهد شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر طرح جامع را با الزاماتی که ذکر شد، دست به دست هم با دقت اجرایی کنیم، نیاز به یک ساعت تعطیلی هم وجود نخواهد داشت و بی‌تردید با رعایت دستورالعمل‌ها و الزامات، می‌توان هم تعطیلات را کوتاه کرد و هم شیوع بیماری را کاهش داد.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۸۹
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تعطیلی ها واجب بود البته باید خیلی زودتر شروع می شد! فقط به شرط اینکه سفت و سخت پیگیری شود مخصوصا مسافرت ها! جریمه ها باید چند برابر باشد که دیگه کسی برای تفریح نرود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مسافرت فقط با خودرو شخصی ممنوع است اتوبوس ها و تاکسی های بین شهری و قطار و هواپیماها کاملا فعال هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تعطیلی
کدوم تعطیلی همه جا بازن که
تعطیلی یعنی کل کشور 2 هفته تعطیل تعطیل فقط نانوایی و سوپری این چیزا نه همه ادارات و سازمان ها
امروز مترو شلوغ خیابونا ترافیک آخه این تعطیلیه ؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
مسافرت فقط شمال رفتن و خوشگذرانی نیست بسیاری از مردم یرای کار و دیگر مسائل مهم مجبور به مسافرت بین شهری هستند متاسفانه در این طرح خشک و تر با هم می سوزند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
هیچ اراده و خواستی برای تعطیلی وجود ندارد فقط مردم گذاشتن سرکار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اگر دست مجلس بسته نبود این دولت یک روز هم دوام نداشت
ناشناس
| Belarus |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
رعایت پروتکل ها استفاده از ماسک ، شستن مرتب دستها با صابون ، قرقره با آب تمک و کشیدن به دماغ، نوشیدن آب لیمو ترش، و ضد عفونی کردن سطوح اگر همه رعایت کنند نیازی به تعطیلی ایران نیست . .آقای روحانی و یا هیئت دولت تقصیری ندارند متاسفانه عدم .رعایت پروتکلها از سوی مردم باعث این وضع شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بجای اینکه روشن نام مشاغل مجاز مثل سوپر مارکت ، داروخانه ، قصابی ، میوه فروشی و درمانگاه را نام ببرند از عنوان مبهم مشاغل خدماتی استفاده کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
جناب آقای حجت الاسلام دکتر روحانی
اول زحمت بکشید کارت ملی هوشمند افرادی را که چند سال هست هزینه آن را گرفتید صادر کنید و بعد بفرمایید همه افراد با کارت هوشمند در جامعه حضور داشته باشند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
با این وضعیت کارت ملی
احتمالا دیگه هیچ مریضی تست کرونا نمی دهد تا اسمش ثبت شود و وضعیت به مراتب بدتر می شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
۱۵۱۷
پس این دولتهای اروپایی که تعطیل میکنند احمق هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
یک ونیم میلیون بردار افغان که به صورت قاچاق و ازادانه در کشور زندگی میکنندچه کارتی باید همراهشون باشه؟
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
شما که اینقدر دم از اقتدار میزنید چرا اینقدر فشارو بر مردم زیاد کردید که لنگ 100 هزار تومن باشن؟ پول دو وعده غذا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
فقط جریمه خودروهای شخصی که ایمن ترین روش حمل و نقل در این شرایط است و وادار کردن مردم به استفاده از وسایل حمل عمومی و آلودگی بیشتر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
شاید می خوان زودتر مردم کرونا بگیرن!؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
به نکته مهمی اشاره کردی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کاسبی با کرونا
کارمند بانک دولتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
محدودیتهای جاری جز چرندی بیش نیست بخشنامه کرده اند برای بانک دولتی در شهری با وضعیت قرمز که : فعالیت با پنجاه درصد نیروها مشروط بر اینکه کار ارباب رجوع به تاخیر نیافتاد !!! در حال حاضر که صد درصد نیروها حضور دارند مشتری ناچار به تامل وصبر است با 50 در صد مگر عملیاتیست ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آقای روحانی فقط برو خسته شدیم از حرفهایت
پاسخ ها
حسن ثانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
حالا شده کرونا جدی،اینهمه مردم از دست رفتن انگار نه انگار،،،،،حالا جدی شده!!!!!!حسن آقا خواب نما میشود:)))
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دیگه حال مردم ابه هم میخوره! گرچه تهوع هم ممکنه از علایم کرونا باشه
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کلید گمشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اتوبوس ها و قطار و هواپیماها بدون محدودیتی مسافران را بین شهرها جابجا می کنند به نظر می‌رسد فقط خودروهای شخصی بیمار می شوند و افراد مهم نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اما چرا این تصمصمو گرفتن
یا عقل نیست
یا می خوان مردم زودتر بمیرن
یا می خوان از این طریق ، جریمه کردن، پول در بیارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه ها، شروع دوباره طرح ترافیک، کاهش ساعات کار مترو ، ........ عوامل اصلی افزایش آمار این روزها است ولی کوچکترین اشاره ای به آنها نمی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
چون اینها منبع درآمد آقایان و آقازاده ها هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بی برنامگی وبلاتکلیفی بیدادمیکنه
پسرمن خارج درس میخونه تا روز پنجشنبه هم صرافی ها تکلیفشون مشخص نبود که در دوهفته بعد تعطیل هستند یانه درنتیجه ادمهایی مثل من باترس ازتعطیلی دوهفته ایی صرافیها که ممکن بود تمدید هم بشه متقاضی ارسال حواله شدند و بخاطر تقاضای بالا قیمت حواله بالاتررفت و منجربه ضررببشتر ما شد
تا کی بایدشاهداین بی برنامگی ها وبلاتکلیفی ها و صدور دستورات خلق الساعه باشیم ؟!!! نمونه دیگر این ناهماهنگیها در عدم امکان کنترل ترددهای خودروها بین شهرها هست که بخاط دیراعلام شدن هربار غیرقابل اجراشدند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آقا جان خرق الساعه نه خلق الساعه
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خوب بگو آقازاده برگرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خب راست میگه کارت ملی همراهتون باشه تا بتوانند شما رو جریمه کنند دولت دنبال درآمد از کروناست
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
هنوز تعطیلی شروع نشده اون یکی میگه موثر بوده...خخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
در جابجایی بین شهرها و همچنین داخل شهرها از ساعت 21 تا 4 صبح شما می توانید با هر وسیله ای جابجا شوید ولی فقط با خودرو شخصی که ایمن ترین روش حمل و نقل است ممنوع است البته اگر پول پرداخت کنید مشکلی ندارد خلاصه محدودیت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دوست عزیز این محدودیت بخاطر کرونا نیست بلکه بخاطر سالروز اعتراضات بنزینی سال گذشته هست تا مردم تجمعی صورت ندهند وگرنه شما باخودروی شخصی ساعت 12شب اطازادی برو تهرانپارس کسی از شهروندان به کرونا مبتلا میشود ویا دران ساعت کسی تو خیابون هست؟ پس بخاطر مسایل سیاسی وامنیت کرونا هم امنیتی شد
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اخه صدهزار تومن تو این گرونی چه بسته معیشتی محسوب میشود ؟ یک کیلو گوشت در این مملکت کم کم 110 هزار تومان است . چند قلم میوه بخری 100 هزار تومان رفته !!! یک میلیون هم می دهند انهم با اقساط 30 ماهه میخواهند پس بگیرند . در انگلستان فقط به حقوق بگیران بنا بر میانگین سه ماه اخر حقوقشان ، دولت حقوق ایشان را از طریق کارفرمایانشان می پردازد . حتی پیش بینی شده است که بیمه حق کارفرما را نیز دولت ببخشد که کارفرمایان افراد را اخراج نکنند یا کسب و کارشان را ورشکسته اعلام نکنند که افراد بیکار شوند . اخر این چه تدبیر و امیدی است برای ملت ایران !
پاسخ ها
افشین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
این را نمی دهند که شما اموراتت را بگذرانی!!!!!! این را می دهند تا بزنند تو دهانمان که ما به شما کمک کردیم!!!!! علی برکت الله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همین حالا ظرفیت تختهای بیمارستانها تکمیله و بیماران کووید جدید باید در نوبت بستری کنار راهروها بمانند تانوبتشان بشه آ برفرض که تست سریع شما نتیجه اش صد درصد صحیح باشه به مبتلایان کشف شده چه خدماتی میخواهید ارائه کنید؟ اگر حتی برای قرنطینه یا درمان به هتلها و مهمانسراها اعزام شوند تکلیف خرج و مخارج زندگی خودش و خانواده اش چی میشه ؟ چرا این تصمیم را زمستان گذشته نگرفتید که قبرستانها اینجوری پر نشوند؟ ولی یه حسی به من میگه از فردا همه کارت ملی شونو میزارند توخونه باخودشون بیرون نمیارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
واسه جریمه کردن خوب بلدین سف و سخت قانون بزارین. ولی واسه بستن جاده هیچ! اما محدودیت ها نشون داد که فقط خودتون رو تعطیل کردین و بس!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
پرداخت وجه نقدی در شرایط بحران روز افزون رکود تورمی
بیمار و ورشکسته در اقتصاد
فقط یک قرص مسکن برای چند روز است و بس
لطفا با دنیا آشتی کنید و آرامش را به کشور برگردانید و اجازه بدهید
تا اقتصاد معالجه گردد و اشتغال ایجاد گردد و انوقت خود مردم میتوانند ، خودشان زندگی ابرومندانه کنند
و نیازی به صدقه های بی ارزش کسی ندارند
البته اگر کاسبان تحریم و جنگ
....ا بگذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
جوانان مثل دسته گل دارن پر پر میشن مردم دارن میمیرن امروز همه شرکتها بازن ترافیک و ازدحام همه جای شهر هست جون مردم پشیزی براتون ارزش نداره خستمون کردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
من نمیدونم این حسن اصلن خبر دداره از داخل شهر یا همه چیز رو پاستوریزه و بهداشتی به عرض ملوکانه اش میرسونند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
من هنوز کارت ملی جدید ثبت نام نکردم، دولت یک لطفی در حق بنده کنه و اونهایی که کارت ملی جدید نگرفتن رو ترک تابعیت کنه، و ما رو بفرسته آلمان، جایی که به قول دکتر روحانی اقتصادش بدبخت تر از ماست. البته من ترجیح میدم یک جای بدتری برم، به سنگاپور و ژاپن هم راضی هستم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
راستی یک سوال، برای من که هنوز کارت ملی جدید ثبت نام نکردم، میشه دولت یک لطفی کنه و کارت ملی قدیمی ما رو یکسال دیگه تمدید کنه؟ با این وضعیت کرونا، سخته بریم عکس بگیریم و بشینیم در اداره پست ...
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
قرارداد ثبت احوال با پست تموم شده اونا دیگه ثبت نام نمی کنند . باید بری پیشخوان های طرف قرار داد.
فهرست شو تو سایت ثبت احوال استان خود پیدا کن
صبح اول وقت برو خلوت باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بفرمایید همراه کارت ملی کارت بانکی هم همراه داشته باشید تا مبلغ چریمه ها رو همونجا پرداخت کنید و بخاطر کرونا دیگه توی صف بانک معطل نشوید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ناکارامد ترین نفری که تا الان در این مملکت در راس امور بوده از 2500 سال پیش تا الان شخص روحانی هست.
پاسخ ها
افشین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
علی برکت الله.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
در حق محمود اجحاف نکنید رکورد با اختلاف مال اونه
ناشناس
| Russian Federation |
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نفر بعدی که در 1400 بیاد، رکورد روحانی رو میزنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
وعینا تحفه هزاره سوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
آقای روحانی که به مردم میگی پروتکل رعایت کنید شما بعنوان ارباب رجوع به این مراکز دولتی مراجعه کنید ببینید با شرایطی که دارند میشه پروتکل رعایت کرد سیستم شماره دهی ندارند یک پنجره هست باید بری اونجا بقیه هم پشت سر هم ، حالا اگر مشکل از مدیریت نیست پس از کجاست
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کیف کنید و شادی کنید، ماهی صدهزاااااااااااااااااار تومان به یک عده کمک خواهد شد و یک میلیون توووووووووووووووماااااااااااااااااااااااااان هم کمک می کنند اولی بلاعوض است و دومی هم باید برگردانده شود!!!!!!!!!!!
آقای رییس جمهور لطفاً این همه ولخرجی نکنید شما اقتصاد را درست کنید تا مردم بتوانند خرید کنند و هر روز کالاهای اساسی و غیر اساسی را گران نکنید تا کمر مردم خم نشود مردم همراه و هم دل شما خواهند شد و این پول ها را بگذارید برای بهتر شدن معیشت مردم به صورت اساسی. برجام امضا شد، مسکن نخریدند مردم، ماشین به گفته ی شما قسطی خریدند و پیش خرید کردند، حالا برای کرونا هم بیرون نمی آیند وای که اگر نمیرند چه سرمایه ای می شوند برای شما!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
پدرم همیشه میگفت موقع خرید خودتومشتاق نشون نده وبزن توسرمال وگرنه فروشنده طاقچه بالامیذاره ولی اقایان باگقفتن جملاتی نظیر «هیچکس درمذاکره بادولت جدید حق فرصت سوزی نداره» تاخوداگاه به دشمن میگه طاقچه بالا بذار وشرط تعیین کن !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
در حق محمود اجحاف نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
حسن جونت روی صد تا محمود رو سفید کرده عزیزم
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ووهان وماهان وقم و روحانی بیچارمون کرد...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
دوصد لعنت بر چین و ماچین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بحث ردیابی بیمار شد از کجا بیمار بودن شخص را تشخیص میدید
۸۰ درصد از بیماران نیاز به بیمارستان ندارند حالا چطوری بیمار بودن این افراد قابل تشخیص است تست هم مثل بقیه دنیا مجانی نیست که که افراد به مراکز تست مراجعه کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اصلن تستهاشون مشکل داره . یا اشتباه مثبت نشون میده یا اشتباه منفی! خدا به دادمان برسه تازه میکن خود نمونه گیری هم ممکنه باعث آلوده شدن فرد بشه! یعنی طرف آلوده نیست ولی وقت نمونه گیری آلوده میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همینجوری یه چیزی گفت
همه حرفهاشون اینجوریه
omid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
از ترافیک سنگین شنبه صبح مشخص بود که کمتر کسی محدودیت ها را جدی گرفته.
شرکت نفت بهران در همسایگی ما با تمام نیروهاش مشغول به کارند.
تمام شرکت های خصوصی توی خیابان ما هم با تمام ظرفیت اومدند سر کار.
محدودیت های اعلام شده جدی نیست ظاهراً
یا کسی حرف دولت را جدی نمیگیره
حرفهای اعلام شده از منابع رسمی هم با هم متناقض هستند. از یه طرف عضو ستاد کرونا میگه شرکت های خصوصی در مناطق قرمز تعطیلند. از اونطرف وزیر کشور میگه خودشون باید تصمصم بگیرند.
اینهمه تناقض توی یک تصمیم! نوبره به خدا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
محدودیتی که میلی باشه نتیجه ای بهتر از این ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ن . اسم ۱۰۰ هزار تومان را می گذاری بسته حمایتی ، اسم بسته ۱۲۰ میلیاردی دخترت را چی نام گذاری کنیم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
صد هزار تومان؟!خوبه میشه بریم تخمه بخریم با خانواده بشکنیم و به صحبتها و عملکرد بعضیها بخندیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تمام شرکت های خصوصی باز هستند. چرا اجبار نمیکنید ببندند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
« ۱۰ درصد مبتلایان می‌توانند باعث ۸۰ درصد ابتلا در جامعه شوند و مهم‌ترین عامل ابتلا به کرونا همین دورهمی‌های خانوادگی است.»
واقعا ادعاهایی که میشود در دنیا بی مانند است هیچ دولتی در جهان همچین ادعایی نکرده ، تمام سومدیریت و عدم تعطیلی که منجر به شرایط فعلی شده میخواهند به گردن مردم بیندازند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
استاد ادبیات!! با اجازه شما همان خلق الساعه درسته.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
عده ای را تعطیل کرد اید و عده ای سر کارن میشه بفرمائید اصناف تعطیل شده از کجا بیارن بخورن ؟ چرا مردم را در این اوضاع درک نمی کنید ؟ منظا شیوع کرونا فعالیت من مغازه دار نیست اشکال جای دیگه ایه داره مراسمهای چند صد نفری در مناطل برگزار میشه
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تا وقتی بانکها و ادارات تعطیل نشن باقی اش کشکه
ترافیک سنگین امروز تهران هم اینو ثابت کرد
دو هفته بعد خواهیم دید چه افتضاحی به بار آوردید
با این تدبیرهاتون
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تعطیلات عید که دو هفته بود و مردم مسافرت هم نرفتند و تهران شهر ارواح شده بود و همه کارخانه ها هم تعطیل بودند را به یاد دارم بعدش چی شد؟ حالا ادعا می کنند دو هفته کرونا را می خواهند مدیریت کنند آیا این دو هفته از دو هفته عید محدودتر است؟ خیر ، در حقیقت فقط به فکر پول هستند نه مدیریت کرونا می خواهند جریمه بازی درست کنند تا کلی پول از مردم به جیب بزنند چرا طرح ترافیک که مردم رو مجبور می کنه با مترو و اتو.بوس رفت و آمد کنند را بر نمی دارید؟ همین ثابت می کنه جان مردم برای شما اصلا ارزشی نداره و فقط به فکر جیبتان هستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
سلام

میشه بفرمایید چرا صدا و سیما که اینقدر تبلیغ رعایت قوانین رو می کنه و همه رو به اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا دعوت می کند !!! خودش در مراکز استان ها و شهر های قرمز مانند مشهد قانون حضور یک سومی را اجرا نمی کند ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
به جمله دقت بفرمایید:
همه افرادی که وارد جامعه می‌شوند، باید کارت ملی یا کارت شناسایی معتبری که شماره ملی روی آن وجود داشته باشد به همراه داشته باشند، تا بتوان از این طریق از ورود افراد مبتلا به جامعه و ارائه خدمات به آنان جلوگیری کرد.
سوال:
مگر ویروس داخل کارت ملی میشه؟
مگر افرادی که کرونا دارند از کارت ملیشون میشه فهمید؟
آیا دستگاه های خوانش کارت ملی در همه جا وجود دارد و یا فقط در جاهای خاص استفاده می شود؟
چگونه ارتباط افراد مبتلا و کارت ملی مشخص می شود؟ به جز افرادی که در بیمارستان بستری و دوره بیماری خود را طی کرده و مرخص شده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تا زمانی که بانکها باز هستند و چکهای مالیات و بیمه و اقساط بانک را بر میدارند تعطیلی فقط از سر باز کردن و نمایش انجام کاری است. بورسی ها هم سرکار میروند. دولت یا خیلی شوخ است ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
محدودیتهای میلی!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
اینکه دورهمی که بشدت هم کم شده بیشتر از بازار و شلوغی ویروس منتشر میکند دادن یک آدرس غلط است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
فقط تعطیلی کامل مثل فروردین۹۹ میتواند در کنترل ویروس موثر واقع شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
هرچه ویروس بیشتر گسترش پیدا کند یعنی ویروس بیشتر تکثیر پیدا میکند و شانس اینکه در یکی از این تکثیر ها ویروس جهش پیدا کند و ویروس خطرناکتری بوجود آید بیشتر میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ایکاش این طرح بهمراه داشتن کارت ملی ه مسئولین اختلاس گر و رانت خوار هم تعمیم پیدا کند.تا پلیس در صورت مشاهده اختلاس بر اساس کد ملیشون جریمه در نظر بگیره و جایی ثبت بشه تا سابقشم بمونه. مثل اختلاس در بانک ملت
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تمام مشاغل ورشکسته میشوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
بدون تعطیلی هم ورشکست میشوند
یک ماه تعطیلی کامل بهتر از ۲ سال نیمه تعطیل بودن است
سیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تو شهر ما 5عدد پنیر و 10 عدد شیر می شود 100 تومان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
واحد اندازه گیری پنیر کیلو و و احد اندازه گیری شیر لیتر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
قرنطینه قرون وسطایی نبود جناب رئیسی! چرا قم را قرنطینه نکردید؟ چرا رسیدگی نکردید؟ خون این همه آدم به گردن کیه!؟ وزیر بی لیاقت بهداشت چرا دادگاهی نمیشه! صدا و سیما برای انتشار دروغ چرا محاکمه نمیشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
هرچی میکشیم بخصوص گرانیها زیر سر این ترامپ فلان فلان شده است هرچی لعن ونفرین دارین بفرستین به ادرس واشنگتن کاخ سفید نه ته ببخشید اونجا که بزودی دفتر بایدن جان میشه پس بفرستید نیویورک برج ترامپ ملعون !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
فقط و فقط مردم رو مسخره کردید و سر کار گذاشتید با این طرح ها و محدودیت ها. طرحی که هیچ نظارتی روش نیست و ضمانت اجرایی نداره به درد خودتون و همون فامیلتون که می دونید میخوره و بس!
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
شما که اینقدر دم از اقتدار میزنید چرا اینقدر فشارو بر مردم زیاد کردید که لنگ 100 هزار تومن باشن؟ پول دو وعده غذا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تعطیلی یعنی تعطیلی همه جا بصورت ۱۰۰ درصد و همچنین بیرون نیامدن مردم از خانه ، و فقط جهت تهیه مواد غذایی از خانه خارج شوند به این میگن تعطیلی و قطع زنجیره انتقال ویروس و نه این طنزی که امروز در تمام شهرها شاهد بودیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خبرفوری: امریکا چند روز پس از استقرار هواپیماهای اف ۱۶ در امارات بمب افکنهای بی ۵۲ را درخاورمیانه مستقرکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
قدر قدرت موشکی جهان !!!تونستید اون کارت ملی مارو بدید بعد از 2 سال پس !!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تعداد تست باید اوایل بیماری زیاد میبود تا مبتلایان شناسایی و از ارتباط آنان با دیگران جلوگیری شود.
الان که کل جمعیت درگیر شده است این مسئله آی چیزی به جز درآمدزایی برای دولت است؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
آلودگی هوا مازوت ایام فاطمیه استیضاح ترامپ ناو بندر مکران شاه رفت
آخرین اخبار