بازدید 8148

نخست وزیر انگلیس مشاور ارشدش را اخراج کرد

به صورت فوری از نخست وزیر انگلیس خواسته شد تا یک قانونگذار پارلمان را به عنوان رئیس دفتر دائمی خود با هدف کمک به التیام شکافها با نمایندگان پارلمان در ضمن هشدارها در مورد اینکه فراکسیون پارلمانی حزبش غیر قابل مدیریت می شود، منصوب کند.
کد خبر: ۱۰۱۵۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶ 14 November 2020

به گزارش تابناک، بر اساس گزارش گاردین، بوریس جانسون دستور به اخراج فوری دومینیک کامینگز، دستیارش از دولت بعد از آنکه او به گزارش دادن علیه این نخست وزیر انگلیس متهم شد، داده است؛ پایانی دراماتیک برای یک دوره پرتلاظم که سبب ایجاد خلاء در قلب دولت شده است.

 به نوشته روزنامه گاردین، کامینگز و همپیمانش لی کین – هر دو از حامیان سر سخت بریگزیت – از سوی قانونگذاران پارلمان متهم به فرهنگ مردسالارانه و چند سری بحران مربوط به ارتباطات شده‌اند. بر اساس این گزارش با وجود آنکه قبلا برکناری آنها قرار بود کریسمس اجرایی شود اما روز جمعه از آنها تقاضا شده که فورا از سمتشان کنار بروند.

همچنین به صورت فوری از نخست وزیر انگلیس خواسته شد تا یک قانونگذار پارلمان را به عنوان رئیس دفتر دائمی خود با هدف کمک به التیام شکافها با نمایندگان پارلمان در ضمن هشدارها در مورد اینکه فراکسیون پارلمانی حزبش غیر قابل مدیریت می شود، منصوب کند.

بر اساس اعلام دولت، ادوارد لیستر، مشاور استراتژیک ارشد جانسون تا زمانی که یک انتصاب دائمی صورت بگیرد موقتا رئیس دفتر می شود.

کامینگز و کین به کار کردن برای دولت تا اواسط دسامبر ادامه خواهند داد و یک منبع گفت کامینگز "برای مدت شش هفته از خانه کار خواهد کرد".

روز جمعه تایید شد کامینگز در حال برنامه ریزی برای کناره‌گیری تا پایان سال جاری میلادی بعد از بالا گرفتن اختلافی شدید میان او و همپیمان نزدیکش کین است. کری سیموندز، نامزد جانسون جلوی ارتقای کین از رئیس ارتباطات به رئیس دفتری و همچنین ارتقا چند کارمند دیگر را گرفت که این منجر به استعفای او شد.

اما بلافاصله بعد از ساعت پنج عصر منابع دولتی گفتند کامینگز بعد از بحث با نخست وزیر فورا پستش را ترک کرده است. از او به هنگام ترک مقر دولت فیلمبرداری شده است.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی