بازدید 11107

دکتر مردانی: روش‌های محافظه‌کارانه دیگر جواب نمی‌دهد

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، با اشاره به موثر بودن اعمال تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل غیرضروری در تهران، گفت: البته منظور ما تعطیلی کامل است؛ اکنون طغیان شدید بیماری در کشور به ما می‌گوید که روش‌های محافظه‌کارانه دیگر جواب نمی‌دهد.
کد خبر: ۱۰۱۴۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸ 11 November 2020

به گزارش «تابناک»، دکتر مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره احتمال تعطیلی دو هفته‌ای تهران، گفت: با تعطیلی برای کاهش آمار کرونا موافق هستیم، اما این تعطیلی باید به شکل کامل اجرا شود و لاک‌دان کامل موثر خواهد بود.

وی در خصوص ویژگی‌های مهم برای اجرای تعطیلی کامل و کاهش زنجیره انتقال بیماری، اظهار کرد: تعطیلات مدنظر ما که می‌تواند بار بیماری را کاهش دهد همچون تعطیلات نوروز و حتی ماه رمضان است. بهترین حالت، تعطیلی همه‌جا به جز آتش‌نشانی، مراکز درمانی، داروخانه‌ها و مغازه‌های مرتبط با فروش مواد غذایی است.

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای از سوی کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا مطرح شده است که با موافقان و مخالفانی روبرو شده ولی امیدواریم با جمع‌بندی نهایی این طرح اجرایی شود.

وی در خصوص تاثیر تعطیلی مشاغل غیر ضروری از ساعت ۱۸ به بعد به مدت یک ماه، بیان کرد: این طرح هم در کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا بی‌تاثیر نخواهد بود، اما اکنون با توجه به طغیان شدید بیماری در کشور به ما می‌گوید که روش‌های محافظه‌کارانه دیگر جواب نمی‌دهد.

مردانی درباره وضعیت تخت‌های بیمارستانی استان تهران که پذیرنده بیماران مبتلا به کرونا هستند، تاکید کرد: طبیعتا همه‌ تخت‌های بیمارستانی برای بستری مبتلایان به کرونا نیست و در بخش خصوصی و دولتی بخشی از ظرفیت به پذیرش این بیمارن اختصاص یافته است که به نظر می‌رسد باید ظرفیت بیشتری به پذیرش مبتلایان کرونا اختصاص یابد.

وی درخصوص وضعیت تامین اکسیژن در بیمارستان‌ها، تصریح کرد: برخی بیمارستان‌ها با کمبودهایی مواجه بودند که این موضوع هم در حال برطرف شدن است و جای نگرانی درخصوص تامین اکسیژن برای بیماران وجود ندارد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس
آخرین اخبار