بازدید 3903

سعادتمند: نگذاشتند استراماچونی یا نوری به استقلال بیایند

استرا راضی بود با مبلغ یک میلیون و 700 هزار دلار به ایران بازگردد. یعنی 700 هزار دلار برای طلبش از سال گذشته و یک میلیون نیز برای قرارداد یک ساله اش دریافت کند.
کد خبر: ۱۰۱۳۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳ 05 November 2020

احمد سعادتمند مدیرعامل سابق استقلال با حضور در برنامه تلویزیونی، درخصوص اتفاقات پیش آمده در طول دوران مدیریتش در این تیم سخن به زبان آورد.


به گزارش تابناک ورزشی، سعادتمند پس از صحبت در درباره رزومه کاری و مدارک تحصیلی اش، گفت: زمانی که من به استقلال آمدم، مدیر یکی دو روزه نبودم. استقلال و فوتبال ایران آدم سالم و کاربلد نمی خواهد. بلکه یک آدم سهم خواه می خواهد که عضو یک باند باشد. من عضو هیچ باندی نبودم و نیستم. فردی مانند آقای دادکان همینگونه است و اکنون بیکار است.


وی ادامه داد: من به صورت نیم پله بالا آمدم. من سال گذشته رئیس هیئت مدیره استقلال بودم و استعفا دادم چرا که شرایط مهیا نبود. مجددا بودن لابی و خواهش، به استقلال آمدم چرا که از من این را خواستند.

 

من بر اساس مصوبه هیئت مدیره به ایتالیا رفتم


سعادتمند در رابطه با علت سفرش به ایتالیا گفت: در بند اول بیانیه هیئت مدیره محترم نوشته بود سفر سعادتمند به ایتالیا نا به هنگام بوده است. در بند 7 صورتجلسه تاریخ 6 مرداد 99 یعنی دقیقا یک ماه قبل از دربی مقرر شد بنده برای مذاکره با استراماچونی جهت توافق و کسر مبالغ شکایت در فیفا در کوتاه ترین زمان ممکن به ایتالیا سفر کنم.
وی در مورد اینکه گفته می شد خلیل زاده با این سفر مخالف بوده است، گفت: امضای ایشان در زیر این صورت جلسه وجود دارد و حتی از اعضای هیئت مدیره گفتند به خاطر آشنایی در وزارت امور خارجه، سعی می کنند سفر من را به ایتالیا هماهنگ کنند.

 

وی گفت: در این زمینه تمامی هماهنگی ها میان وزارت ورزش و امورخارجه انجام شد تا ما 5 روز بدون قرنطینه به ایتالیا سفر کنیم و از یک ماه قبل این موضوع هماهنگ شده بود. چرا که ما نمی توانستیم 14 روز در قرنطینه بمانیم. من حتی در این زمینه به حراست وزارت ورزش نیز نامه دادم و این سفر در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد.

 

چرا استراماچونی از گرفتن تخفیف به گزینه اول استقلال تبدیل شد؟


سعادتمند در مورد اینکه چرا مذاکره با استراماچونی از گرفتن تخفیف به یکی از گزینه های استقلال تبدیل شد، پاسخ داد: ما یک پرونده باز در مورد استراماچونی در فیفا داریم که یک بند آن خیلی خطرناک است. آن مورد این است که علاوه بر موظف شدن استقلال به پرداخت حقوق 2 ساله این سرمربی، باید ماهانه 10 هزار دلار و 5 درصد روزشمار به وی پرداخت شود و در انتهای این بند آمده است که تمام این پرداختی ها باید ظرف 7 روز انجام شود. این بند یعنی عملا باشگاه نیم تواند به دادگاه CAS شکایت کند.


وی ادامه داد: متاسفانه در پایان این قرارداد آمده است که باشگاه استقلال رضایت کاملش را از این بند اعلام می کند و هیچ اعتراضی به آن ندارد. این بند در قرارداد استراماچونی در ایران وجود ندارد ولی در ایتالیا متوجه شدیم این بند در قرارداد است. ما پس از مذاکره با استراماچونی، متوجه شدیم وی و پاستورلو مدیربرنامه اش به بازگشت به ایران علاقه مند هستند.


وی گفت: استرا راضی بود با مبلغ یک میلیون و 700 هزار دلار به ایران بازگردد. یعنی 700 هزار دلار برای طلبش از سال گذشته و یک میلیون نیز برای قرارداد یک ساله اش دریافت کند.

 

آمدن استراماچونی، 28 میلیارد سودآوری برای استقلال داشت


سعادتمند در پاسخ به این سوال که در آن زمان منع به کارگیری سرمربی خارجی وجود داشت، دلیل این کار چه بود، گفت: من نسبت به این قانون حرف دارم چرا که ما با استرا قرارداد 2 ساله داشت. این قانون خوبی است چرا که رقم زیادی بابت نوسانات ارز پرداخت نشود ولی دقیقا برای استراماچونی این موضوع برعکس بوده است. چرا که اگه استرا به ایران می آمد، چیزی در حدود 28 میلیارد تومان از خسارت مالی جلو می افتادیم.


سعادتمند گفت: ما برای تخفیف به ایتالیا رفتیم و حتی به تیم ایتالیایی گفتیم که چنانچه فرهاد مجیدی در جام حذفی و لیگ قهرمانان نتایج خوبی کسب کند، ما تغییری در کادرفنی ایجاد نمی کنیم و تنها طلب استراماچونی را می پردازیم.

 

من با مجیدی هیچ زاویه ای نداشتم


مدیرعامل سابق استقلال در مورد علت رسانه ای شدن مذاکره با استراماچونی گفت: زمانی که من در پرواز ایتالیا حضور داشتم، در همان فرودگاه تهران از من پرسیدند برای بازگشت استراماچونی می روم؟ در آن دعوت نامه اسم من ذکر شده بود و من نمی توانستم به این سفر نروم.


وی در مورد زاویه داشتن او با مجیدی گفت: از روز اول به مجیدی گفته بودند که سعادتمند برای برکنار کردن مجیدی آمده است در حالیکه واقعا اینگونه نبوده است. من به مجیدی علاقه مندم و او را دوست دارم و به هیچ وجه با او زاویه ای نداشتم. من در امور مدیریتی کارم را انجام داده ام. هیات مدیره به من دستور داده است برای تخفیف به ایتالیا بروم.


نگذاشتند استراماچونی و نوری به استقلال بیایند


سعادتمند درباره مذاکرات با الکس نوری توضیح داد: پس از اینکه ما پاسخمان را مبنی بر منتفی شدن حضور استراماچونی دیدیم، به سراغ الکس نوری رفتیم. اولین سوال ما از او این بود که آیا پاسپورت ایرانی دارد یا نه. حتی متوجه شدیم خانواده وی از قدیم استقلالی هستند و چند ویدیو کال با وی داشتیم.


وی گفت: نماینده نوری از آلمان به ایران آمد و با او دیدار کردیم و حتی پیش نویس قرارداد نوری را نوشته بودیم. اجازه بدید بعدها این موضوع را اعلام کنم که چه کسی مانع از حضور نوری در استقلال شد. من به ضرس قاطع می گویم که هرگز با ذهن هوادار بازی نکردم. چه در مورد استراماچونی و نوری افرادی نگذاشتن او به استقلال بیاید.
سعادتمند در مورد جریان پفک آبی گفت: قرارداد ما با مینو این بود که 3 درصد از فروش محصولات آنها به باشگاه برسد که اگر این اتفاق رخ می داد، باشگاه بی نیاز می شد. تماس هایی گرفته شد که این قرارداد ثبت نشود.

او ادامه داد: چهار جلسه فوق العاده در مورد مطالبات شفر با اعضای هیئت مدیره برگزار کردیم. در مورد مطالبات بویان، هیئت مدیره حتی یک دلار هم نداد. 335 هزار دلار را من پرداخت کردم که مقداری از فیفا و مقداری از توانمندی خودمان توانستیم آن را پرداخت کنیم.


وی گفت: پرداخت نشدن مطالبات شفر را به گردن من انداختن در حالیکه باید تا فروردین این کار انجام می شده است ولی من پس از این زمان به استقلال آمدم. ما 4 دعوت نامه اعلام وضعیت فوق العاده به اعضای هیئت مدیره دادیم و در مورد نحوه تأمین بدهی های ارزی و ریالی اعلام کردیم ولی در این جلسات حضور پیدا نکردند که تاریخ آن برای مرداد ماه است.

 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی