بازدید 16876

قدردانی جمهوری آذربایجان از بیانات رهبر انقلاب

معاون وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با سفیر ایران، مراتب قدردانی دولت و ملت این کشور را از این بیانات امروز رهبر معظم انقلاب اعلام و بر دوستی و برادری دو کشور همسایه تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۱۲۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱ 03 November 2020

 

 به گزارش تابناک، در پی بیانات امروز مقام معظم رهبری در خصوص بحران جاری در قره باغ، دقایقی پیش «خلف خلف اف» معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی با سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی در باکو، مراتب قدردانی دولت و ملت جمهوری آذربایجان را از این بیانات مهم و عادلانه اعلام و بر دوستی و برادری دو کشور همسایه تاکید کرد.

وی سفر عباس عراقچی فرستاده ویژه ایران و ابتکار منطقه‌ای کشورمان برای حل بحران را مهم و همراه با حسن نیت خواند و از آن حمایت کرد.

خلف اف همچنین بر اجرای سریع و فوری دستورات و توافقات رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با عراقچی تاکید کرد.

به گزارش فارس مقام معظم رهبری امروز (سه شنبه) در بیاناتی به جنگ اخیر بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این موضوع حادثه‌ای تلخ و تهدید کننده امنیت منطقه است، گفتند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین‌های جمهوری آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لزوم حفظ امنیت ارامنه در این سرزمینها و رعایت مرزهای بین‌المللی از جانب دو طرف را نیز مورد تأکید قرار دادند و افزودند: تروریست‌هایی که براساس گزارش‌های قابل اطمینان وارد منطقه شده‌اند، نباید به هیچ‌وجه نزدیک مرز ایران شوند و اگر آنها نزدیک مرز شوند، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد.

عباس عراقچی معاون وزیر خارجه به عنوان فرستاده ویژه ایران برای حل مناقشه قره باغ در هفته‌ای که گذشت در سفر به چهار کشور منطقه (جمهوری آذربایجان، روسیه، ارمنستان و ترکیه) طرح ابتکاری جمهوری اسلامی برای حل مناقشه قره باغ را با مقامات این کشورها در میان گذاشت.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار