بازدید 10479
۵

ادعای شریعتی: دولت ارز کافی در اختیار دارد

نماینده تهران در مجلس گفت: یک پیوند سیاسی مخفیانه‌ای بین جریان قدرت و ثروت حاکم بر دولت با جریان‌های خارجی رقم خورده که معیشت و اقتصاد مردم را به اتفاقات خارجی رقم بزنند و اصلا زیبنده نیست استقلال سیاسی و اقتصادی کشور با یک جریان آمریکایی که ممکن است به دولت پیام‌هایی برای آینده سیاسی‌شان داده باشد پیوند بخورد.
کد خبر: ۱۰۱۲۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹ 01 November 2020

به گزارش تابناک به نقل از فارس، نماینده تهران در مجلس گفت: یک پیوند سیاسی مخفیانه‌ای بین جریان قدرت و ثروت حاکم بر دولت با جریان‌های خارجی رقم خورده که معیشت و اقتصاد مردم را به اتفاقات خارجی رقم بزنند و اصلا زیبنده نیست استقلال سیاسی و اقتصادی کشور با یک جریان آمریکایی که ممکن است به دولت پیام‌هایی برای آینده سیاسی‌شان داده باشد پیوند بخورد.

مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۱۱ آبان) در جلسه علنی و در اخطار قانون اساسی اظهار داشت: طبق اصل ۶۷ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس همه ما سوگند خورده‌ایم که رعایت امانت و تقوا را داشته باشیم و تأمین مصالح مردم را هم درنظر بگیریم.

وی افزود: بند ۱۱ ماده ۲۲ قانون آئین‌نامه داخلی مجلس هم حفظ شأن نمایندگان را متذکر شده است.

وی تصریح کرد: دولت در اظهارنظر رسانه‌ای و نماینده دولت به دفعات وقتی پشت تریبون قرار می‌گیرند مجلس را متهم می‌کنند که با این طرح‌ها نظیر طرح تأمین کالا‌های اساسی به دنبال ایجاد تورم در جامعه است.

شریعتی گفت: وقتی مجلس در حال بررسی و ارائه پیشنهاد برای رفع مشکلات معشتی مردم است، دولت به دنبال القا آن است که این موضوع پول جدید وارد بازار کرده و تورم‌زاست.

وی گفت: مجلس از ابتدا بررسی این موضوع را به این دلیل طرح کرده است که کالابرگ الکترونیکی برای توزیع ک الا‌های اساسی موردنیاز مردم را داشته باشد.

شریعتی خاطرنشان کرد: اینکه عنوان می‌شود با اجرای طرح تأمین کالا‌های اساسی تورم چند برابر می‌شود به هیچ وجه اینگونه نیست بلکه بحث، توزیع عادلانه کالا‌های مورد نیاز مردم در سفره و معیشت آنان است.

نماینده تهران در مجلس خاطرنشان کرد: دولتی که نمی‌تواند ناکارآمدی خودش را بعد از هفت سال و نیم جبران کند، نباید این ناکارآمدی را به یک طرح مردمی القا کند.

وی گفت: وقتی وضعیت ارزی کشور در سال ۹۹ به مراتب بهتر از سال ۹۸ است و حتی از سال پایانی دولت دهم هم وضعیت بهتری داریم و دولت ارز کافی دراختیار داشته، اما متأسفانه آن‌ها را در حساب‌های خاصی بلوکه کرده است و در چرخه ارزی وارد نکرده است مشکلات به وجود آمده است.

نماینده تهران در مجلس گفت: این گمانه ایجاد شده است که یک پیوند سیاسی مخفیانه‌ای بین جریان قدرت و ثروت حاکم بر دولت با جریان‌های خارجی رقم خورده است که معیشت و اقتصاد مردم را به اتفاقات خارجی رقم بزنند که اصلا زیبنده نیست که استقلال سیاسی و اقتصادی کشور با یک جریان آمریکایی که ممکن است به دولت پیام‌هایی برای آینده سیاسی‌شان داده باشد پیوند بخورد.

وی در اخطاری گفت: دولت باید رعایت امانت و تقوا و تأمین مصالح مردم را طبق اصل ۶۷ را رعایت کند.

وی تصریح کرد: طرح تأمین کالا‌های اساسی اگر توزیع کالا براساس کالابرگ باشد هیچ‌گونه تورم جدید و منبع جدید را به جامعه وارد نکرده و از دولت می‌خواهم بحث‌های سیاسی و رسانه‌ای را در جامعه مطرح نکنند.

 

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵
یکشنبه ۱۱ ابان ساعت ۱۲:۲۲
با انتشار اخبار پیش افتادن ترامپ درایالتهای مهم وتعیین کننده فلوریدا و پنسیلوانیا روند کاهش قیمت سکه وارز متوقف وبازار مجددا صعودی شد درمقابل بورس سقوط کرد
دلار ۲۷۳۰۰
سکه ۱۳۱۰۰
بورس با ۲۶۰۰۰ واحد کاهش دوباره به کانال یک میلیون ودویست هزارواحدی سقوط کرد
دقیقا
دقیقه به دقیقه بورس ودلار ایران چشمشون به انتخابات امریکاست
ترامپ پیروز بشه باوسرعت نور دلار میره بالا وبورس هم ورشکست
خدا رحم کنه به ما
ادعا؟ عین واقعیت است
از دو حالت خارج نیست یا اظهارات این نماینده مجلس صحت دارد که جای تعجب است که چگونه اسناد آن ارائه‌ نمیشود و افرادی که در این سناریو دست دارند و حداقل در این یک ساله اخیر باعث گرانی و تورم افسارگسیخته شده اند را استیضاح و سپس محاکمه نمایند یا اینکه با خود نمایی و عوام فریبی مردم را سرگرم و در واقع سرکار بگذارند که به نظر میرسد اگر فرض دوم صحت داشته باشد خیانت این نمایند کمتر از جنایت نمیباشد زیرا با ادعای پوچ جهت خود نمایی مانع از شفاف شدن امورات معیشتی مردم میشود آخر پس این نظارت مجلس در مقطعی و چگونه میخواهد اجرا شود.
اولویتهای کشور :۱.شفافیت آرا در مجلس و دولت در امور غیر امنیتی برای جلوگیری از حوادثی مثل دلار ۴۲۰۰ تومانی و استفاده از رانت آن ۲.مالیات بر مجموع درآمد هر ایرانی به صورت پلکانی (هرچه درآمد بیشتر درصد مالیات بیشتر ) برای جلوگیری از فرار مالیاتی همه صنوف از جمله دلالان و وکلا و پزشکان و کاهش وابستگی به درآمد نفت ..۳.مالیات بر عایدی سرمایه با نرخ بالا بر سود فروش کالای غیر مصرفی مثل خانه دوم و خودرو دوم و ارز و ...برای جلوگیری از دلالی و سوداگری و هدایت نقدینگی به سمت تولید و بورس و بانکها و پس از کاهش تورم کاهش نرخ سود بانکی ۴.هماهنگی وزارت صنعت و امورخارجه جهت صادرات هدفمند و منظم ۵.اصلاح گمرک و جلوگیری از واردات اقلامی که ضروری نمی باشد و یا در داخل امکان تولید آن وجود دارد مثل خلال دندان و دسته بیل ۶.ساماندهی صادرات مازاد محصولات کشاورزی جهت جلوگیری از کم یاب شدن آن در داخل ۷. پس از قدرتمند شدن کشور از نظر اقتصادی مذاکره عزتمندانه با آمریکا
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی