بازدید 22605
آیا دولت و مجلس به سلامت در واگذاری سهام قرمزها و قرارداد جنجالی کارگزار شک دارند؟
این نخستین بار نیست که یک مدیر حراستی و بدون تخصص در حوزه فوتبال حرفه‌ای به عنوان مدیرعامل پرسپولیس یا استقلال منصوب می‌شود. پیش از این در تابستان ۹۵ نیز رضا حسنی خو، مدیرکل حراست وقت وزارت ورزش، ناگهان به مدیرعاملی استقلال رسید! ایرج عرب هم نمونه بعدی بود که سر از تیم سرخ درآورد. آیا حضور آن‌ها فساد را در سرخابی‌ها پاک کرد؟ اگر این راهش است، مدیرعامل یک مقام عالی قضایی یا رییس پلیس بهتر نبود؟
کد خبر: ۱۰۱۱۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳ 29 October 2020

مدیرعامل تازه باشگاه پرسپولیس در جلسه امروز تعیین و طبق زمزمه‌هایی که از دیروز شنیده می‌شود، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان به عنوان مدیرعامل جدید این باشگاه پرسپولیس انتخاب شد تا روال جلوس مدیران غیرمتخصص در دو باشگاه پرطرفدار ایران ادامه داشته باشد.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ در پایان نشست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در وزارت ورزش و جوانان، جعفر سمیعی که مدیرکل حراست وزارتخانه نیز هست، در انتخابی عجیب، مدیرعامل سرخپوشان تهرانی شد تا شایعات رنگ واقعیت بگیرد. در محافل ورزشی گفته می‌شود یکی از دلایل انتخاب وی، نظارت بر نحوه واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس در بورس و البته بررسی موشکافانه قرارداد آتیه داده پرداز است که حرف و حدیث‌های بسیاری را به راه انداخته و گفته می‌شود امتیاز‌های خارج قاعده زیادی در قرارداد کارگزار با امضای رسول پناه اعطا شده است.

موج مدیران حراستی در استقلال و پرسپولیس چه می‌کنند؟

البته این برای نخستین بار نیست که یک مدیر حراستی و بدون تخصص در حوزه فوتبال حرفه‌ای به عنوان مدیرعامل پرسپولیس یا استقلال منصوب می‌شود. پیش از این در تابستان سال ۹۵ نیز رضا حسنی خو مدیرکل حراست وقت وزارت ورزش ناگهان به مدیرعاملی استقلال رسیده بود! جالب اینکه از برکناری ایرج عرب مدیرعامل اسبق پرسپولیس هم ماه‌های زیادی نمی‌گذرد. آیا انتصاب‌های قبلی مدیران حراست موجب حذف فساد از این دو تیم شده است که حالا بار دیگر به بهانه برخورد با آن، سمیعی را از بیرون فوتبال آورده اند؟!

چرا برای پرسپولیس مدیرعامل حراستی منصوب شد؟

آیا برای مبارزه با ناپاکی و مافیای دلالی و فساد در واگذاری امتیاز‌ها، لزوما باید نیرو‌های حراستی و امنیتی را بر مصدر کار نشاند؟ اگر چنین شیوه‌ای جواب می‌دهد، پس بهتر این بود که یک مقام عالی قضایی و دادگستری یا نیروی انتظامی را بر صدر پرسپولیس می‌نشاندند که دیگر خیالمان از بابت رفع فساد در این باشگاه راحت شود!

پیش از این مهدی رسول‌پناه اسفند سال گذشته به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس انتخاب شده بود و شش روز پیش، بعد از ایجاد حواشی بسیار و وارد کردن ضربات اعتباری سنگین به این باشگاه پرهوادار، تحت فشار افکار عمومی از سمتش کناره‌گیری کرد. اگر مدیر جدید پرسپولیس در شغل ریاست حراست وزارتخانه کارش را درست و به نحو احسن انجام می‌داد، از اساس یک دندانپزشک بخاطر ارتباطات حزبی این همه مدت سرپرست باشگاهی چون پرسپولیس نمی‌ماند که کار به انتشار فایل‌های روساکننده اش بکشد. یا اینکه این همه ابهام در عقد قرارداد با کارگزار و اسپانسر باشگاه در رسانه‌ها و مطبوعات طرح نمی‌شد. برای انجام وظیفه حراست از قانون و سلامت اداری، حتما باید سمیعی شخصا مدیرعامل پرسپولیس می‌شد و ده‌ها چهره متخصص فوتبالی از خانواده پرسپولیس، کنج خانه می‌نشستند؟

به نظر می‌رسد ایراد کار جای دیگری است و از اساس وزیر ورزش اعتقادی به استفاده از توان نیرو‌های تحصیل کرده و باتجربه پرسپولیس و استقلال ندارد و از شورای شهر و حراست و آتش نشانی و صنعت و معدن و بازار و ... برای این دو تیم مدیر رو می‌کند. مدیرانی که اگر درست کار می‌کردند اکنون وضع استقلال و پرسپولیس این نبود.

هنوز سفر‌های مارکوپولویی و آزادانه محمدجواد عباباف، رییس سابق حراست وزارتخانه و رفیق صمیمی سلطانی فر همراه تیم ملی فوتبال در اردو‌های خارجی و جام جهانی و جام ملت‌های آسیا از یادمان نرفته است؛ مواردی که نشان می‌دهد وزیر ورزش هم چندان به ورود مدیران حراستش به فوتبال بی میل نیست و آن‌ها نیز از این علاقه وزیر نهایت بهره را می‌برند.

سفر‌هایی که باعث نزدیکی آسیب زننده مدیران حراست به جمع مدیران اجرایی شده و آن‌ها به جای حفظ جایگاه نظارتی و ضدفساد خود، به بدنه حلقه‌های مدیریتی نزدیک می‌شوند و حاصل آن می‌شود که در مورد مهدی تاج و فدراسیونش رخ داد.

عکس زیر فقط یکی از تصاویری است که عباباف را در یکی از سفر‌های خارجی شانه به شانه مهدی تاج نشان می‌دهد. او در اردو‌های تیم ملی نیز حضور چشمگیر داشت و هیچگاه مشخص نشد به چه دلیل ده‌ها هزار دلار بابت سفر‌ها و اقامت‌های طولانی و هزینه زای او به بودجه ورزش کشور هزینه تحمیل شد؛ مدیری که سال‌های آخر خدمتش را در ماموریت‌های برون مرزی خوب و خوش گذراند و سپس بازنشسته شد. این‌ها همه از تدابیر همین وزیر ورزش است که حتی به درخواست نمایندگان مجلس مبنی بر انتخاب مدیران متخصص از خانواده دو باشگاه هیچ ترتیب اثری نداد.

چرا برای پرسپولیس مدیرعامل حراستی برگزیده شد؟

بیانیه هیات مدیره پرسپولیس؛ سمیعی برای حذف فساد آمد

روابط عمومی باشگاه پرسپولیس، بعد از پایان نشست امروز به نقل از اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پس از انتخاب جعفر سمیعی ظفرقندی به مدیر عاملی این باشگاه، بیانیه‌ای منتشر کرد که متن آن خود گویای بسیاری از مسائل پشت پرده این انتخاب است.

در این بیانیه مبارزه با فساد به عنوان یکی از دلایل اصلی انتخاب مدیرعامل جدید نام برده شده که خود مهر تاییدی بر وجود فساد شدید در موفق‌ترین باشگاه ایران چند سال اخیر در رقابت‌های داخلی و آسیایی است؛ فسادی که هرچند اشاره‌ای به جزییات آن نشده و تا امروز هواداران و مردم برای دانستن آن غریبه شناخته شده اند، اما از سوی رسانه‌ها و خبرنگاران به اطلاع افکارعمومی رسیده و زوایای تاریک آن برای دوستداران این تیم عیان شده است.

بیانیه این طور نوشته شده؛ «پرسپولیس عزیز ما روز‌های مهمی را سپری می‌کند و دور نیست زمانی که افتخار بزرگ آسیایی روی سینه پرسپولیس عزیز ما بنشیند و غرور و عزت به ارمغان بیاورد. در چنین شرایطی و با توجه به استعفای مهدی رسول پناه، سرپرست باشگاه که لازم می‌دانیم از زحمات و تلاش‌های وی تشکر کنیم، پس از بررسی برنامه‌های گزینه‌های مطرح، جعفر سمیعی ظفرقندی را به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب کردیم.

ایجاد شرایط لازم برای ادامه مسیر پرسپولیس تا قهرمانی آسیا، تسریع روند خصوصی سازی و مبارزه با فساد، مهمترین شاخص‌های مدنظر اعضای هیات مدیره بود که در برنامه سمیعی کامل دیده می‌شد. از پیشکسوتان، هواداران، اعضای کادر فنی و بازیکنان می‌خواهیم با وحدت و همدلی مدیرعامل جدید را در رسیدن به این اهداف یاری کنند.»

سمیعی قبل از ورزش، کجا بوده است؟

مدیرعامل جدید پرسپولیس که باز هم فردی ناشناخته برای اغلب هواداران این باشگاه محسوب می‌شود، مانند ایرج عرب پیش از حضور در باشگاه پرسپولیس مدیرکل حراست ورزش و جوانان بوده است. سمیعی، زمانی به عنوان مشاور شهردار و رئیس کل حراست شهرداری تهران در دوره کوتاه شهردار شدن افشانی منصوب شده بود و سابقه فعالیت در شهرداری پایتخت را نیز دارد؛ این حکم به خرداد سال ۹۷ برمی گردد.

سمیعی همچنین یکی از اعضای هیات رئیسه کمیته پدافند غیرعامل نیز محسوب می‌شود. آیا این رزومه برای کار در راس باشگاه پرسپولیس با ده‌ها میلیون طرفدار کافی است؟! گذشت زمان همه چیز را نشان خواهد داد.

 

نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۷
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
هوادار که فساد نمیکند خودشونن حالا هی مدیر حراستی بیارن فرقی نمیکنه و هواداره بازی میخوره.
من منم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
تیم سوگولی حکومتی باید هم مدیرعاملش حراستی و امنیتی باشه.
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
اثرات سوزش پوکر . ما چکار کنیم به تراکتور تو فینال جام حذفی باختین. بخدا ما خواستیم امثال یک جام به شما بدیم ولی انگار کیسه کشا عادت به برداشتن موز دارن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
این مدیر ارزونی خودت معلومه بد جور سوختی
احسان
|
France
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
واقعا.. بر این وزیر، چرا استیضاح نمیشه با این عملکردش؟ قضیه ویلموتس، هیات مدیره های فاجعه بار، و مهاجرت ورزشکاران و این همه پرونده علیه ورزش ایران حاصل زحمات وزیر ورزش و نقطه مثبت هیچی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
واقعا برای من سوال هست که تو کدوم کشور بخش حراست وجود داره!


من که راضی نیستم و واگذار می کنم به خدا
خسروگلکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
مولوی زاده ، کتیرایی (رییس کاراته ووشو و کاندیدای بوکس ) ، آهی (نایبرییس کاراته ) عباباف ، حسنی خو(استقلال و هیات رییسه تیراندازی ) ایرج عرب ( پرسپولیس ) ........... همگی از مدیران حراست ورزش بوده اند که از حراست نردبان برای ریاست ورزش درست کرده بودند !
پاسخ ها
ابوالفضل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
از شما بعیده که از امثال شهید بهزاد کتیرایی به جایی رسیده
ای برادر
مهدی اسماعیل نژاد کلهرودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
سلام به نظر من گزینه خوبی واسه مدیر عامل برای پرسپولیس نمی تواند باشد درسته که اصفهانی ها اقتصادی کار می کنند ولی این آقا به درد این کار نمی خوره ما نمونه زیادی از این زفرقندی ها رو دیدیم بد قلق هستند و بد عنق احتمالا با وجود این آقا بسیاری دیگه از بازیکنان جدا شوند امید وارم که این اتفاق نیافتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
چه چیزی سر جاش و در موضع خودش هست که این باشه ریس مجلس می رود استان گردی برای نظارت اجرا و ریس جمهور تازه شنبه ها متوجه می شود که چه اتفاقی افتاد است نماینده مجلس حکم اعدام صادر می کند و هر روز در گوشه و کنار این کشور دزدانی را می گیرند که با تکیه بر پست و مقام خود مشغول چپاول بیت المال هستند و باید یک بسیج یک انقلاب یک جهاد علیه همه دزدان و غارت گران و اختلاس گران و رانت خوران شکل بگیرد تا اوضاع سامان بگیرد ولی کو گوش شنوا و مرد میدان
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
دوباره فدراسیون بوی پول پاداش اشسایی شنیده یکی از خودشون انتخاب کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
کلا چون اقای روحانی خودش امنیتی بوده از اول تا باباهای مدارس را هم از همین نیروها انتخاب کرده. برای همینه که وضع مملکت اینطوریه. یعنی الان بهداشت مردم دست نیروهایی با سابقه امنیتیه. البته منظورم این نیست اونها بدند. نه. هرکسی به جای خودش خوبه
سید ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
حراستی امنیتی میارین که چی ؟
توی این همه سال آوردید نشد.
دست بردارید .
هرچه زودتر خصوصی کنید . البته نه به امنیتی ها .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
شما پیگیری کن چرا دقیقا موقعی که پرسپولیس به فینال آسیا میرسه سریع یه مدیر حراستی میاد سرکار و بعد ۳ ۴ ماه با میلیون ها دلار هاپولی شده و بدهی و تیم پوکیده در افق محو میشن؟!
اگه این یکی هم همونجوری نشد هرچی خواستی بگو!
حمید
|
France
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
لطفا این عکسهای تبلیغاتی سر و که زخمی را بردارید خیلی مشمیز کننده و دل بهم زن است . باور کنید خیلی وقتها بخاطر وجود این عکسهای زخمی و دل بهم زن از خیر خواندن مطالب میگذریم . برای پول در اوردن که این سایت نباید تن به هر کاری بدهد .
ناشناس
|
Bulgaria
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
وقتی باشگاه دولتی باشه همین آش و همین کاسه است.ادمهای بی تجربه و تخصص در حایگاه نادرست تا بوده همین بوده.متاسفم.
محمود فرنودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
خود وزیر حالش خرابه! بیخودی یقه این و اون را نگیرید...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
متاسفانه این نوع سمت دادن ها مایه افول ورزش است وقتی دادکانها و انصاری ها و بسیاری از لایق ترین ورزشی ها از صحنه کنار می روند بی شک باید شاهد این اتفاقات و انتصابات تلخ باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
ایران کلا امنیتی کنترل می شود فقط کافیست چشم هایتان را باز کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
جالبه طرف دارن این تیم می گن وزیر استقلالی ولی همه جام های داخلی رو با اسنپ براشون فرستادن از غیب پول به حساب هاشون واریز می شه پول باشگاه رقیب یهو سر از حساب این باشگاه در میاره داوری همیشه به نفع شونه و کارشناس ها براسون ماست مالی می کنن،حالا بخشیدن و ندیده گرفتن جرایم بازیکن هاشون به کنار هر وقت مدیر عامل شون خواستن عوض بشه در کمترین زمان ممکنه عوض می شه در حالی که برای عوض کردن یا جایگزین مدیر عامل استقلال وزیر مدت ها تیم رو به امان خدا رها می کنه بعدم حرف از فوتبال پاک و نداشتن بابا مسعود می زنن...
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
خب همه مسوولين كشور امنيتي هستند . جز اين بود عجيب بود
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
سیاسیون بای جان ورزش شده اند
عماد
|
United States
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
به نظر شما نقش نمایندگان مجلس در رسیدگی به وضعیت موجود در ورزش چیست ؟

در بقیه موارد که اثری از آنها نیست .
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
بابا اول ببینید اینا کین بعد دهنتون باز کنید اینا زفرقندی هستن اینا کاری بدی بهشون تا آخرش درست انجام میدن بدن هیچ اشگالی و از همه مهم تر دست پاکن مثل خیلی ها دوزد نیستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
فساد یا عدم فساد ربطی به حراستی بودن یا نبودن ندارد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
واقعا آدم نمیدونه چی بگه پس انتخاب هوادار چی ؟انتخاب پیشکسوت چی؟اصلا سمیعی کیه ؟وای از دست این سلطانی فر بخدا پرسپولیس و استقلالو نابود کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
کجای کشور درسته که حالا انتظار داشتی رئیس پرسپولیس یک متخصص کار گذاشته میشد.
اگر اینجوری بود اصلا حسن نباید رئیس جمهور میشد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی مهدی جهانگیری پوری حسینی