بازدید 5989

شاخص بورس در اولین روز هفته چقدر ریخت؟

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۳۸هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۴هزار واحد قرار گرفت.
کد خبر: ۱۰۱۰۸۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶ 24 October 2020


به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۳میلیارد و ۲۲۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۴۹۰میلیارد تومان در ۳۵۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳۸هزار و ۳۰۵واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۴هزار و ۴۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های آهنگری تراکتورسازی ایران، کاشی و سرامیک حافظ و معدنی دماوند با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص بورس 38 هزار واحد دیگر افت کرد

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۰۰۱۸واحد، کل (هم‌وزن) ۴۷۶۲واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۷۶۲واحد، آزاد شناور ۳۱۱۹واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۳۵۳۴۸و ۴۸۸۱۴واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۹۰۹میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲هزار و ۵۵۹میلیارد تومان در ۲۲۹هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۹۴واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۶هزار و ۶۷۵واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و پتروشیمی زاگراس شد و در مقابل شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، شهرسازی و خانه‌سازی باغمیشه و بیمه معلم بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی