بازدید 7137

تجلیل رضایی از مقاومت مسجدسلیمان در دفاع‌ مقدس

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس در یادداشتی به مناسبت روز مقاومت قهرمانانه مردم مسجدسلیمان به تجلیل از شهدا و حماسه آفرینان این خطه و سایر شهرهای مقاوم در برابر حملات ضدبشری رژیم بعث پرداخت.
کد خبر: ۱۰۱۰۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹ 23 October 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن رضایی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «امریکا و اروپای مدعی حقوق بشر، هیچگاه صدام را در طول جنگ محکوم نکردند و نخواستند که مانع از تکرار حملات به شهرهای ایران گردند بلکه در این جنایت به صدام امدادرسانی هم می‌کردند.
شهرهای استان‌های مرکزی و غربی کشور به خصوص شهرهای استان خوزستان در ایام جنگ و دفاع مقدس با تقدیم صدها شهید و مجروح و تخریب خانه های مردم به امروز رسیده‌اند.

در این میان دزفول، اندیمشک، اهواز و مسجدسلیمان بیشترین مقاومت را از خود نشان دادند. مسجدسلیمان تا پایان دوران دفاع مقدس ۹۰ بار تحت حملات هوایی و موشکی قرار گرفت؛ حتی گاهی اوقات اصابت ۵ تا ۷ موشک در نیمه های شب این شهر بی دفاع و مظلوم را مورد تهاجم وسیع قرار می داد تا جایی که مردم با تحمل سوز سرمای سخت زمستان و گرمای طاقت فرسای هوا در تابستان، در کوهستان های اطراف شهر با کم‌ترین امکانات، زندگی مملو از مشقت و مضیقه ای را می گذراندند و گاهی اوقات هم در پی حملات هوایی مورد هدف رگبار هوا به زمین جنگنده های عراقی در اطراف شهر قرار می گرفتند و چه بسیار مدارسی که تا پایان جنگ تحمیلی از ۹ ماه سال تحصیلی شش ماه را تعطیل بودند و...
در مجموع شهرستان مسجدسلیمان بزرگ بیش از ۱۲۰۰ شهید گلگون کفن و ۴۰۰۰ جانباز و ۱۰۰ آزاده را تقدیم این مرزو بوم کرد.
سالروز مقاومت قهرمانانه مردم مسجدسلیمان(مطابق با سی ام مهرماه ۱۳۶۲) در مقابل تهاجم بزرگ موشکی را گرامی می داریم.»

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022