بازدید 21881
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن، رزم‌حسینی: شرایط برای افزایش صادرات فراهم است، ارزش تجارت جهانی امسال ۹ درصد سقوط می‌کند، از بازار مرغ و تخم مرغ چه خبر؟ استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد و ایجاد پنجره واحد برای واردات کالا از طریق صادرات نفت را در بر دارد.
کد خبر: ۱۰۱۰۶۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱ 23 October 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن، رزم‌حسینی: شرایط برای افزایش صادرات فراهم است، ارزش تجارت جهانی امسال ۹ درصد سقوط می‌کند، از بازار مرغ و تخم مرغ چه خبر؟ استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد و ایجاد پنجره واحد برای واردات کالا از طریق صادرات نفت را در بر دارد.

علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار مسکن

غلامرضا شریعتی، عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش چشمگیر قیمت مسکن در سال‌های اخیر گفت: متأسفانه در چند سال اخیر قیمت مسکن نگران کننده‌ افزایش یافته است. البته بر اساس آمار‌های منتشره، رشد افزایشی قیمت‌ها در بازار در ماه اخیر بسیار کند و آهسته شده است. نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علت اصلی افزایش قیمت‌ها در بازار، کمبود مسکن و برنامه ریزی نادرست وزارت راه و شهرسازی برای افزایش ساخت و ساز است، این مساله واضح و مبرهن است که وقتی عرضه و تقاضا در بازار اقتصادی با هم همخوانی نداشته باشد، بازار دچار تلاطم خواهد شد. /خانه ملت

معاون وزیر: قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک زیر ۲۰ میلیون است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر آمار منطقه یک را از متوسط قیمت مسکن شهر تهران حذف کنیم میانگین قیمت در پایتخت به کمتر از متری ۲۰ میلیون تومان می‌رسد. محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پس از آنکه وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفت آمار‌های مسکن را به شکل تحلیلی بر اساس واقعیات استان‌ها و مناطق مختلف کشور منتشر کند، گزارش مردادماه ۱۳۹۹ را ارایه کردیم. آمار شهریورماه هم آماده شده و اوایل هفته آینده منتشر خواهد شد. سپس مرتب آمار ماهیانه استان‌ها را انتشار می‌دهیم. در ۲۵ استان متوسط قیمت مسکن کمتر از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است.

هفت استان زیر ۵ میلیون تومان و ۱۹ استان تا پایین‌تر از ۱۰ میلیون تومان است. وی تاکید کرد: تنها در سه استان قیمت مسکن ۱۰ تا ۱۵ میلیون است و فقط در شهر تهران به بالای ۲۰ میلیون تومان رسیده است. حتی اگر در تهران آمار منطقه یک را لحاظ نکنیم، متوسط قیمت مسکن در پایتخت کمتر از ۲۰ میلیون تومان می‌شود. وقتی شرایط بازار مسکن را بر اساس واقعیات مناطق تحلیل می‌کنیم، آمار‌ها با آنچه تصور می‌شود فاصله دارد. به همین لحاظ معتقدیم اتکای صرف به گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران اثرات منفی در دیگر مناطق می‌گذارد.

پشت‌پرده صادرات میلیاردی ۷۰ کارتن خواب!

سید حمید حسینی؛ عضو هیات رییسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: برای ریشه یابی از چرایی این اتفاق تلخ در اقتصاد کشور باید به گذشته بازگشت. متاسفانه در سال‌های اخیر، پاشنه آشیل اتاق‌های بازرگانی این است که موقع انتخابات اتاق که می‌شود هیات رئیسه اتاق‌ها برای اینکه بتوانند جایگاه خود را تحکیم بکنند، یکسری از کارت‌های قدیمی را بدون ضابطه و بدون داشتن معیار و بدون داشتن مدارک لازم تمدید و از این کار استفاده تبلیغاتی برای انتخابات اتاق بازرگانی می‌کنند.

به نقل از ایبِنا، حسینی یادآور شد: ما دیدیم که در انتخابات اخیر اتاق بازرگانی نیز این تخلفات در زمینه صدور کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف در برخی از اتاق‌های استانی وجود داشت. جالب‌تر آنکه این انتخابات، یکی از پرمساله‌ترین انتخابات اتاق بود، به گونه‌ای که بعد از اینکه اعتراض‌ها به نبود اسناد و مدارک معتبر برای کارت‌های بازرگانی صادر شده، زیاد شد، دیدیم که کل سامانه اتاق ایران از بین رفت. گفته شد که این سامانه هک و دچار مشکل شده و دیتابیس اتاق بازرگانی ایران که شامل همه اطلاعات و سابقه اعضا و شرکت‌ها و دارندگان کارت‌های بازرگانی بود، همه آن‌ها از بین رفت.

حتی گفته شد که هیچ بک آپی هم نداشتند؟! در نتیجه با از بین رفتن اطلاعات این سامانه، امکان رسیدگی و پیگیری تخلفات نیز دیگر وجود نداشت. همان موقع برای عده‌ای مشخص بود که در این جریان تخلفاتی صورت گرفته و بعدا به اقتصاد کشور آسیب خواهد زد؛ پیش‌بینی که متاسفانه درست از آب درآمده و نمونه آن ۷۰ کارت بازرگانی به نام کارتن خواب‌هایی است که یک دلار هم امکان بازگشت ارز ندارند.

رزم‌حسینی: شرایط برای افزایش صادرات فراهم است

علیرضا رزم‌حسینی در جلسه مشترک با وزرای نفت، جهاد کشاورزی، رئیس بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و گمرک، اظهار داشت: شرایط برای افزایش صادرات کشور در شش ماهه دوم سال جاری فراهم است و با تدبیر می‌توانیم در خصوص تأمین کالا‌های اساسی، مایحتاج ضروری مردم و همچنین مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید گام‌های خوبی برداریم. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به دستور رئیس جمهوری در خصوص هماهنگی دستگاه‌ها برای افزایش صادرات و همچنین تأمین کالا‌های مورد نیاز کشور، این جلسه تشکیل شده است. پیام ویژه این جلسه هماهنگی کامل تیم اقتصادی دولت و وزرای اقتصادی برای مواجهه با اقدامات دشمن در جنگ اقتصادی تحمیلی است.

ارزش تجارت جهانی امسال ۹ درصد سقوط می‌کند

کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (انکتاد) پیش بینی کرد که ارزش تجارت جهانی با وجود نشانه‌هایی از بهبود در سه ماهه سوم، بین هفت تا ۹ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا می‌کند. انکتاد اعلام کرد هیچ منطقه‌ای از افت ۱۹ درصدی تجارت جهانی در سه ماهه دوم مصون نماند و پاندمی ویروس کرونا همه اقتصاد‌های جهان را با اختلال فعالیت روبه رو کرد. تجارت جهانی در سه ماهه سوم تا حدودی بهبود پیدا کرد. با این حال حدود ۴.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش نشان داد. تجارت تجهیزات دفتر خانگی و لوازم پزشکی در سه ماهه سوم افزایش یافت و در مقابل بخش‌های خودرو و انرژی ضعیفتر شدند. رشد بخش منسوجات هم قوی بود. انکتاد در پیش بینی اولیه، رشد سال به سال تجارت در سه ماهه چهارم را سه درصد کمتر برآورد کرد، اما خاطرنشان کرد ابهامات به دلیل تحولات پاندمی ادامه یافته است. اگر جهش پاندمی در ماه‌های آینده تشدید شود، فضا برای سیاستگذاران وخیم تر شده و سیاست‌های محدودیت تجارت افزایش یکباره پیدا خواهند کرد.

از بازار مرغ و تخم مرغ چه خبر؟

مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۸ هزار تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۲۵ هزار تومان است. وی نرخ مصوب هر کیلو مرغ زنده را ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان با احتساب ۱۰ درصد افزایش یا کاهش و مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به تامین ۳۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب، قیمت اعلامی مرغ منطقی است. یوسف خانی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر را ۲۵ هزار تومان و ران مرغ بدون کمر را ۲۰ هزار تومان اعلام کرد. رئیس اتحادیه پرنده و ماهی سینه با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار بیان کرد: قیمت کنونی هر کیلو سینه بدون کتف ۴۸ هزار تومان و فیله مرغ ۵۰ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با اشاره به اینکه واحد‌های مرغداری با یک سوم ظرفیت تولید کار می‌کنند، بیان کرد: با توجه به کاهش تقاضا، این میزان تولید بسیار بالاست. وی از کاهش قیمت تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر هر شانه تخم‌مرغ با نرخ ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود. /باشگاه خبرنگاران جوان

پیش بینی بورس در هفته آینده

عمیدی کارشناس بازار سرمایه گفت: معاملات بورس در آخرین هفته مهرماه از ابتدا تا پایان هفته منفی بود و افت شدیدی را تجربه کرد. همچنین شاخص بورس با حدود ١٠ درصد افت به کانال یک میلیون و ٤٠٠ هزار واحد سقوط کرد. گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، گروه «فلزات اساسی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» از گروه‌های پر معامله در بازار هفته گذشته بودند. در این راستا دیده می‌شود، هرگاه نماد‌های گروه خودرو دارای صف فروش‌های سنگین هستند، کلیت بازار نیز همسو با آن‌ها دچار نوسان‌های منفی می‌شود و با جمع شدن صف فروش در این نماد‌ها، معاملات بازار روند مطلوب تری را به خود می‌گیرد. با توجه به اینکه روز چهارشنبه نیز معاملات متعادل و سبزی را در گروه بانکی‌ها شاهد بودیم، به نظر می‌رسد این گروه با توجه به انتشار گزارش‌های ۶ماهه مثبت و قابل توجه مورد اقبال سهامداران قرار گیرد و پتانسیل رشد خوبی را در این گروه شاهد خواهیم بود. در بازار‌های موازی هم شاهد افت قیمت ارز و سکه بودیم به طوری که در روز چهارشنبه دلار افت حدود ۱۵ درصدی را تجربه کرد.

بی‌اعتمادی سهامداران که در نتیجه اخبار منفی مثل افزایش نرخ سود بانکی، تحولات مربوط به انتخابات آمریکا و نوسان قیمت دلار ایجاد شد از عوامل ایجاد جو منفی و هیجان در بازار است. این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه امیدواریم با کم شدن هیجان فروش در سهامداران، بازار به سمت روند منطقی حرکت کند و شاهد کاهش نوسان در معاملات بورس باشیم، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود بازار در هفته آینده با شرایط نوسانی همراه باشد که در این مورد به سهامداران، سرمایه گذاری در صنایع بنیادی حاضر در بازار پیشنهاد می‌شود". /ایرنا

ایجاد پنجره واحد برای واردات کالا از طریق صادرات نفت

وزیر نفت با اشاره به موافقت رئیس‌جمهوری برای ایجاد پنجره‌ای واحد به ‌منظور واردات کالا از طریق صادرات نفت با هدف سرعت بخشی به کارها گفت: از هفته آینده کار عملیاتی را آغاز می‌کنیم.

استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد

احمد نادری، نماینده تهران در مجلس در پیامی که روز چهارشنبه در صفحه شخصی خود منتشر کرد از شروع جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر اقتصاد خبر داد. نابسامانی بازار ارز، بورس و همچنین تخلفات در واگذاری‌ها از جمله دلایلی است که این نماینده مجلس برای استیضاح وزیر اقتصاد مطرح کرده است. /تسنیم

علت ریزش مجدد ارزش لیر ترکیه چیست؟

تصمیم بانک مرکزی ترکیه به ثابت نگه داشتن نرخ بهره با واکنش منفی فعالان بازار مواجه شده است. نرخ بهره ترکیه اکنون در سطح ۱۰.۲۵ درصدی قرار دارد و شماری از کارشناسان معتقدند برای کمک به اقتصاد این کشور، بانک مرکزی باید نرخ بهره را بالاتر ببرد که این مساله تاکنون به دلیل نگرانی از افزایش تورم اجرایی نشده است. مسائل اخیر باعث شد تا لیر که هفته گذشته به پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده بود، بار دیگر یک رکورد دیگر ثبت کند و به کمترین نرخ برابری خود برسد تا جایی که نرخ برابری دلار در کانال ۷.۹ لیر تثبیت شود. در آخرین دور از معاملات ارزی استانبول، هر دلار با ۰.۱۸ درصد افزایش به ۷.۹۳۷ لیر رسید. ارزش پول ملی ترکیه از سال ۲۰۱۸ تاکنون ۵۰ درصد در برابر اسکناس آمریکایی تضعیف شده است. بانک مرکزی نیز ذخایر ارزی کمی دارد که این مساله روی توانایی این نهاد در کنترل نوسانات ارزی تاثیر منفی گذاشته است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۴
رضا
|
France
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
دفعه بعد که سخنرانی کنه میگه اگر منطقه ۱۹ و ۲۰ و ساختمان های بالای ۳۰‌سال را در نظر بگیریم میشه ۱۰ تومن توجه کنید ایشان وزیر مملکت است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
این قیمت ها که مردم شاهدش هستند بدست مجلس می تواند حل شود
الان در نقل و انتقال قیمت ساختمان و خودرو قید نمی شود و مشخص نمی شود از یک نفر به نفر بعدی چه افزایش نرخی داشته است
فقط همین یک کار انجام شود جلوی دست به دست شدن قیمت ها گرفته می شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
الان مسله فقط دولت نیست کل ارکان کشور باید اختلافات را کنار بگذارند و فقط بر راه حل ها تمرکز کنند
هومان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
خانه زیر ۲۰ میلیون کجای تهران است؟ آقای معاون کجای تهران زندگی میکنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
حتما سر کوچه شون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
متوسطش متری 20 میلیون تومان خجالت نمیکشه؟ دیگه مگه چقدر میخواد بشه که بگیم فاجعه است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
آقای معاون .بیابرای مامتری 25تومن تومنطقه 5بگیر...شماهاهمتون مثل همین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
همین ادم هایی مثل شما پست گرفتن که سر از اینجا در اوردیم. مسکن تو تهران زیر بیست تومنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
چرا اینطور تیتر می زنید ؟
گفته میانگین قیمت مسکن
الان در منطقه دو زیر 40 میلیون پیدا نمی کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
ریزش ارزش لیر ترکیه رو هر چند بار هم که باشه ما لمس نخواهیم کرد چون ریزش ریال بمراتب بالاتر ار بیر ترکیه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
ای نمایندگان مردم ای وارثان اندیشه وطن دوستی استقلال عزت یک نمونه از جنایت کنونی بازار بورس عبارتی قتل گاه سرمایه بدبخت ترین مردم است سهمی که در مرداد ماه با دلار ۲۰هزار تومانی به مردم ۹۰۰۰ تومان فروخته شد الان با دلار ۳۰هزار تومانی باید ۱۴۵۰۰تومان از مردم خریداری میشد درحالی که در ۳۰۰۰ تومان قفل در صف فروشه واین مردم زیان دیده واقعا مردم صادق وساده هستند و به حرف دولت و وزیر اعتماد کردند و گرنه ان دلالان در اوج قیمت بازار را خالی کردند ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
ارتباط دادن بورس به دلار یک فریب بود و هدف فروختن سهام کارخانجات ورشکسته به قیمت نجومی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
مبارزه با فساد زمانی کارساز خواهد بود که ریشه ای باشد.وقتی شخصی را که مسجل میشود فسادی انجام داده باید علاوه بر خود شخص دستگاهای مربوط که باعث این فساد شدند برخورد شدیدتری شوند.باید اون بانکی که به یک نفر بدون مراحل قانونی تسهیلات داده با همین صادرکننده کاتهای بازرگانی مواخذه ومجازات شوند ‌کاری که تا کنون نشده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
بی زحمت برای من یه دویست متریشو پیدا کنید در بدر دارم می گردم
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
اگر آماری را که به آن افتخار می کنی درست بدانیم! بازهم قیمت مسکن فضائی و غیر واقعی و 10 برابر قیمت واقعی است! بفرض محال درست بودن این آمار بازهم مسکن متری از 1 الی حداکثر 4 میلیون تومان 10 الی 20 برابر شده! که اصلاً خریداری هم ندارند و خانه های نوساز خالی همچنان فراوانند و فروش نرفته اند! تنها اختلاف میان قیمت واقعی و غیر واقعی سودجوئی و طماعی است که به مردم تحمیل میشود! درحالیکه که حل معضل مسکن بسیار آسان است و می توان با در اختیار گذاشتن زمین به نیازمندان خانه بسرعت مشکل مسکن را حل کرد و قیمت آنرا واقعی نمود، ولی طرح های پروپاگاندائی در مجلس و دولت در حال خاک خوردنند و هر از چندگاهی یکی از مسئولان بصورت دلگرمی بی فایده به بی خانه ها می دهند! و طرحهایی مانند مهر و ملی را به رخ آنان می کشند که هیچ تأثیری هم در روند واقعی شدن مسکن ندارد بلکه برای فضائی شدن قیمت به کم آن می آیند!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
عجب کارشناس خبره ای شایدمنظورایشان قیمت ملک بادلار یکهزارتومانی است کارشناس محترم بیدارشو شب شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
مسکن با دلار تولید نمیشه که بخواد با دوسه برابر قیمت دلار هم عرضه بشه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
حالا که قیمت همه چیز از خودرو گرفته تا مرغ و شیر و ... هر دو هفته تا یک ماهه به روز رسانی میشود و مجوز افزایش پیدا میکند, چرا حقوق کارمند و کارگر با همین سیاق به روز رسانی نمیشود؟
پاسخ ها
رضا
| Italy |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
برادر دلار ،سکه،شیر،گوشت و خودرو یک کالای مشخص و همگن است ولی وقتی از حقوق صحبت میکنی ممکنه مراد کارگر فولاد مبارکه باشد یا کارگر خیاطی کوکب خانم این دو تا زمین تا آسمان با هم فرق می کنند و اصلا دولت نباید کاری به نرخ دستمزد داشته باشد و این نرخ صرفا باید در مذاکرات دوجانبه و با توافق تعیین شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
در بازارهای موازی هم شاهد افت قیمت ارز و سکه بودیم به طوری که در روز چهارشنبه دلار افت حدود ۱۵ درصدی را تجربه کرد.!!!!!
حضرت اقا رشد قیمت دلار تا مرز۳۰۰۰۰ تومان درپنجشنبه را ندیدید ؟ به روی مبارک نمی اورید ؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
تهرانسر کف تهران ، بیست ‌پنج تا سی تومن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
بازم صد رحمت به تهرانپارس، هاشمی متری 20 تومن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
منطقه پنج پونک وصادقیه متری کمتراز سی تومان نیست اقای معاون کجای کاری .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
گویا در ایران زندگی نمی کنند و فقط گزارشها را می خوانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
تا چاپ پول ادامه دارد ریال به کاهش ارزش خود ادامه میدهد و نباید منتظر ارزنی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
به آقاى معاون بفرمائيد از برخى مسئولين كه در محله سالاريه قم منازل ويلائى بزرگ دارن سؤال بفرمايند واحد در اين محله مترى چند؟ اگر سختشون هست من عرض ميكنم: واحد مترى ٣٥ ميليون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
"معاون وزیر: قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک زیر ۲۰ میلیون است"
حداقل اعلام کنند این حرفها رو واسه خارجی ها میزنیم که نفهمند اینجا چه خبره و مردم توجه نکنند. اینجوری دیگه از بابت این صحبت ها بهمون فشار نیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
از فروشگاه پیامک می زنند که مرغ کامل 25هزار تومان. بعد که رجوع کردیم دیدیم کیلویی 25 هزار تومانه. پرسیدیم چرا این طوری پیامک می زنند میگویند آخه تو پیامک جا نداره بزنیم کیلویی ... جالبه نه
بعد اینکه گوش فلک را کر کرده اند که تخفیف می دهیم رفتم گوشت چرخ کرده گرفتم 92 هزار تومان بیرون رفتم دیدم مخلوط 65 هزار تومان...
1800 گرم ران مرغ 75هزار تومان
به این میگن تخفیف!!!!!
شوقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
فقط برای یادآوری ترکیه شش تا صفر از پول ملیش برداشته چند سال قبل هر یک در صد فعلی معادل ده هزار درصد واقعی بعنوان مثال اگر ایران چهار صفر برداشت و دلار شد ۱۰۰ تومان معادل ۱۰۰ هزار امروز و افزایش یافت با ۱۵۰ تومان جدید معنیش ۱۰۰ هزار شد ۱۵۰ هزار به این راحتی ، بازی با اعداد
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
خیابان خیام کوچه ها باریک و بن بست متری ۱۲ ساختمان ها ده ساله به بالا دولت آباد و بلوار بروجردی متری ۱۴ قدیمی و ۲۰ تا ۲۴ نوساز ، بقیه تهران نمیدانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
خصیصه مشترک مسوولان دولتی اینه که همه فقط حرف میزنند وامار میدن ازعمل خبری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
اقای وزیر بیا برای ما متری 20 میلیون در منطقه 6 بگیر الان اپارتمان 24 سال ساخت اینجا قیمت داده متری 40 میلیون ...
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
مگر در هر متر مربع چند گرم طلا بکار بردید..زیرا طلا گرمی یک میلیون است..در ۵ متر ان میشود ۵ میلیون.......خجالت بکشید ۲۰ میلیون چند گرم
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
پرند یک شِبه شهر بدون زیرساخت مملو از برج های مسکن مهر بی کیفیت در برخی فازها تا متری‌بیست میلیون رسیده.
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
به نام کارتن خواب به کام کاخ خواب
ara
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
الان داشتم تو سایت های خرید خونه می دیدم طرف خونه تو فاز 3 اندیشه رو گذاشته متری 20 میلیون

وزیر چه جوری میگه به جز منطقه یک بقیه مناطق زیر 20 میلیون هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
استاد فریب دادن مردم هستیم
من از ...یه بسته سینه مرغ خریدم 73 هزار تومان
جلوی صندوق دیدم 93 هزار تومان فاکتور کرده
پرسیدم چرا ؟؟ می گه اونها که لیبل زدیم مارک ...است و اینکه شما برداشه اید ...که گران تره !
می گم وزن و شکل مرغها یکیه چرا اون گران تره ؟؟
می گه .... برند برتره باید گران باشه
می گم اگه برنده چرا لیبل به نام... و قیمت 93 هزار تومتن نخورده که مردم اشتباه نکنند
می گه آخه 20 تومن رقمی نیست که شما اعتراض می کنی !
حالا مرغ کم کیفیت تر می خوای برو عوض کن !
مگه استاندارد مرغ تعریف شده نیست ؟؟
معنی مرغ کم کیفیت چیه ؟؟؟
مرغ پنچری یا چی ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
اخه تا کی میخواهند دروغ تحویل مردم بدهند،اونقدر دروغ گفته شده که مردم واقعیتی مثه کرونا رو هم باور نمیکنن تو شهرکرمانشاه قیمت واحد اپارتمانی از هشت تا ۴۰ میلیون در نوسانه،تهران که جای خودشو داره...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
ما افتخار می کنیم که کسری بودجه کمتری نسبت به بقیه کشورها داریم در حالی که این افتخار نیست چون جبران کسری بودجه ای که با جیب مردم و چاپ پول جبران شود و نتیجه آن تورم و بی ارزش شدن پول است...
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
امیرآباد و یوسف آباد متری ۶۰ میلیون
مجید بیرانوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
متری بیست تومن کمه ؟؟؟!
من کارگر با حقوق سه تومن و اجاره یک میلیون و نیمی چند سال طول میکشه بتونم یه خونه 40 متری رو 800 میلیون بخرم ؟؟؟!
اصلا متری ده تومن چند سال طول میکشه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
شنبه سوم ابان ساعت ۹:۰۶
شاخص کل بورس که تا سه ماه پیش تا یکقدمی فتح قله دومیلیون ویکصد هزار واحدی پیش رفته بود درهمان دقیقه اول شروع به کار تالاربورس با ۱۶۰۰۰ واحد ریزش به کانال یک میلیون سیصدهزارواحدی سقوط کرد
پیش بسوی جایگاه واقعی ومنطقی بورس یعنی کانال ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارواحدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
بورس پوکید !!!!!!
تنها باگذشت یکساعت از شروع به کار تالاربورس شاخص کل بیش از ۳۳۰۰۰ واحددیگر فروریخت و به کانال بک میلیون وسیصد هزارواحدی سقوط کرد
مجموعا طی سه ماه اخیر شاخص کل حدود ۷۰۰ هزار واحد سقوط کرد
صفهای فروش بییار متراکم هستند اماخریداری وجودندارد
شراره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
الان منطقه۵ بالای۴۰ تومان شده میگه۲۰ تومان...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
یوسف نوری آلودگی هوا اعتراضات اصفهان اومیکرون مذاکرات وین